Drnčení motoru po nastartování

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Drnčení motoru po nastartování

Příspěvek od čerťák »

Zdravim kolegáčkové :D . Jsem tady nový,mám ještě KIU CARENS2 2.0crdi tak jsem byl na kia foru. Asi před dvěma měsíci jsem si koupil ix35 2.0crdi 4x4 style 100kw r.v 2010 100000km.Potřeboval jsem čtyrkolku . Autíčko jako nové,svezení suprové, motoricky proti kie mnohem lepší, snad ty sedačky jsou méně pohodlné. Jednou přijedu večer domu před garáž a žena na mne co ti to dělá v tom motoru za zvuk (vevnitř nabylo nic slyšet).Po každém nastartování ,nebo motor běžel na volnoběh se ozývalo příšerné drnčení od drážkového řemene,který nepravidelně kmital.A bylo po náladě :( No nic,máš to v záruce jeď do servisu. Přijedu,a předem nahlašuji že jsem auto nekoupil u nich(což v někerých servisech na záruku je problem ) mne přijímací technik vyslechl ,poslechl motor ,jěště se s tím nesetkal a říká nechte to tady mi na to mrknem. Vyměnili pomocnou kladku,nic,vyměnili napínáka řemen nic.Někoho napadla volnoběžka na alternátoru ale než se k ní dostali vyměnili hlavní řemenici na klikovce ,zdála se jim nějaká divná(prý je gumokovová ) a ono to přestalo. Prý jsem jim s tím trochu zamotal hlavu ale každá zkušenost je k něčemu dobrá.Vše proběhlo v záruce .Tímto tedy děkuji technikům servisu HYUNDAI MOST a mohu vřele doporučit =D> .V každém případě přeji navštěvovat servis všem co nejméně :D Zdravim :twisted: čěrťák
Reklama
 

iluzone
*
Příspěvky: 22
Registrován: 03 led 2013, 11:13

Re: Drnčení motoru po nastartování

Příspěvek od iluzone »

Ja mam podobny problem. Nejedna sa vsak o velmi hlucne drncanie. Po nastartovani auta pri volnobehu je pocut suchave zvuky. Pocut to aj z vonku. Mam 1.7 crdi. Pri stlaceni spojky to prestane.
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Drnčení motoru po nastartování

Příspěvek od azibrov »

Dela to prevodovka napric modelovym radem. nejvic o tom najdes v sekcii i30. Ten zvuk "chrasteni" je nejvic slyset za studena a pri nizkych teplotach. Mam to v zime taky a pry je to kosmeticka vada. Snad je to tak...
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Drnčení motoru po nastartování

Příspěvek od čerťák »

No nevim ale mně to připadá na pomalu odcházející dvouhmotu na spojce.Taky to pozoruju ráno když nastartuju a jdu z auta ven tak se to pomalu začne jako rozklepávat,trošku přidám a je to pryč.Sešlápnu spojku a je to mnohem méně slyšet. Přišel jsem na to opět náhodou,jinak pokud rovnou jedeš tak se to zahřeje a je to normální. Ještě snad pokud vypnu motor a mám otevřeny dveře tak slyšim jako když někdo kopne do kýble ale když vyšlápnu spojku a vypnu motor tak neni slyšet nic.Zajedu k odborníkum co mi na to řeknou ,hehe.
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Drnčení motoru po nastartování

Příspěvek od čerťák »

Čauky, ještě se jednou vracím k tomuto tématu.V říjnu jsem byl na garančce a postěžoval jsem si na to drnčení v motoru. Technik si to poslechl a usoudil že to bude opravdu asi dvouhmota. Po schválení z centra dvouhmotu objednali a minulý týden jsem byl na výměně. Chodím do KŠV Chomutov. Rozebrali a opravdu dvouhmota,teď už je to super.Vše v záruce zdarma včetně náhradního vozidla -chválim =D> čerťák :twisted:
Uživatelský avatar
ares
Příspěvky: 4
Registrován: 09 srp 2012, 22:28

Re: Drnčení motoru po nastartování

Příspěvek od ares »

Zdravím. Chci se zeptat má 1.7 crdi dvouhmotu? :(
Hyundai ix 35 1.7crdi 85kw trikolor plus barva hazel brown
Renault Megane 1.9 dci privilege
Fiat brava 1.6i 16V
Citroen XM 2.0i
Audi 80 1.8 i
eugen74
*
Příspěvky: 13
Registrován: 21 lis 2012, 04:33

Re: Drnčení motoru po nastartování

Příspěvek od eugen74 »

ahojte,
dnes ráno som mal nepríjemnú skúsenosť pri rannom štartovaní...mám ix35 2,0 crdi 135 kw premium 4x4 r.v. 03/2010 , naj. 158.000 km.....ako som chcel ráno naštartovať , začalo dobrých 10 sekúnd vydávať čudný zvuk ešte pred naskočením motora, také akoby nejaký elektromotor vrčal...po naštartovaní som ale bol prekvapený...už roky mám toto auto a štartoval som aj pri -20 stupňoch bez problému a nieto ako teraz pri -2 stupňoch.... vypol som motor a znova som začal štartovať..a zase to isté.... takých 10 sekúnd akoby nejaký elektromotor zvuk a až potom sa naštartovalo , ale cítil som aj zápach akoby sa pálil nejaký kábel alebo niečo elektrické.... po pár kilometroch už bolo všetko v poriadku ale som zašiel do servisu impa Šamorín. dali na gds ale nič neukazovalo. keď som im opisoval ranné štartovanie, mi hovorili, že to môže byť aj pastorek štartera a keď znovu to bude robiť tak auto tam mám nechať na par dní na testovanie.... druhá vec , čo mi robí auto už pár týždňov je, že po zohriatí vydáva docela hlasný zvuk spredu akoby pukanie po ochladzovaní a také mi to nerobilo a niekedy aj počas jazdy tak, že to pukanie počujem vnútri.... a tretia vec , pri voľnobežných otáčkach pri zahriatom alebo studenom motore mi skáče voľnobeh a cítim to aj vnútri akoby sa motor dusil a keď pridám plyn tak zvyčajne otáčky sa normalizujú.... mal niekto z vás podobné skúsenosti aj s riešením ???? ďakujem
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“