Hyundai se srovnání nebojí

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vencca
**
Příspěvky: 150
Registrován: 04 bře 2009, 16:15
Bydliště: Západní Čechy

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od vencca »

Kde si bol vencca keď rozdávali rozum ? Asi hodne vzadu, že ? Som to okopčil kto vie kde. Hneď v prvej vete máš jasne napísaný zdroj. Mimochodom, caruser potvrdil výšku servisných nákladov. Asi ti je ľúto utratiť 3,3 eur, tak ak chceš, dám tu scan článku.
A ty zase asi neumíš číst, nebo nejsi příliš bystrý. Nepíšu, že nevím odkud si to okopčil, ale že je mi to jedno. Moje zkušenosti mi prostě říkají něco jiného, než zjistil ten tvůj slavný zdroj.
i30 PDe 1,4 T-GDi 103 kW BoC Club Polar White
i30 II 1.4 TRIKOLOR + Paket Komfort Cool Red prodáno
i20 1.4 Comfort Electric red prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od frawd »

To nie je Juke, ale Joke.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od Hardcam »

Kampan prinasi vysledky, o vikendu a dneska rano jsem jel do Prahy (v 8 rano kdy je provoz fakt dost hustej) a nepotkal jsem jedinyho Hyundaie :lol:
to jste je schovali do garazi a jezdite sockou bo jak? :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od lada 71 »

Tak jestli můžu taky za sebe něco, i když jsem s autem "víceméně" spokojený, auto jezdí, slouží a nějaké zásadní technické potíže nemám, tak příští rok autu budou 4 roky a tak nějak začínám uvažovat, co dál. Nechat si ho a ještě nějakou dobu jezdit a nebo se pomalu dívat na různé nabídky a případně uvažovat o změně. Ale v každém případě, ať dříve či později dojde k obměně vozu, tak za současné situace a kampaně, z mé strany :hyu: už NÉ ](*,) . Uvidíme, co se do té doby změní, ale současná reklamní kampaň mi vadí stále víc a víc. Vadí mi označení "nejlepší značka a miliónové auto". Nic z toho není pravda a nic není podloženo nějakým dlouhodobějším hodnocením značky. Před cca. 14 dny jsem poslal e-mail přímo na zastoupení :hyu: do Prahy, adresovaný panu Vošickému, kde jsem se vyjádřil k současným praktikám :hyu: , tak jak je vnímám já a dle reakcí zde na fóru, i zřejmě většina uživatelů této "průměrné a tuctové" značky. Nepředpokládám, že bych dostal přímo od Vládi odpověď, ale snad ho to trošku vrátí nohama pevně na zem. Ale v každém případě z mé strany je VV na pořádnou facku za to, jakým způsobem vnucuje lidem produkt :hyu: company.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od FISHkaa »

styl komunikace V nemusím, nicméně stávající reklamní kampaň se mi líbí. Konečně někdo plácnul do stojatých vod českého trhu 8) Nebo si fakt myslíte, že když se tady prodává hodně Škoda, že se jedná o nejlepší volbu za dané peníze / kvalita? :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Na druhou stranu, 32%+ KSČSSD mi napovídá, že je tady něco hodně špatně, takže vlastně proč si neužít škrabku ve víčku nádrže co? Dokud na to máme ... :-#
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od Richard555 »

no já uažuju asi takhle: Nubiru asi nechám synovi (má tam LPG a jezdí to za hubičku) Koupím nějakou ojetinu, nejspíš focuse kombi nebo c-max tak do 5 let stáří, nebo ještě uvažuju o Fiat Croma, Mazdě 6 hatchbak, nebo o Mazdě 3...... Tu si nechám tak 4-5 let a doufám že v té době už bude nějaký použitelný elektromobil který ujede i v zimě tak 200 km na jedno nabití a do kterýho přejdu.......
Kluci sorry, ale :hyu: to asi nebude, leda že by nějaký pěkný elektromobil nabízel
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od FISHkaa »

Elektro co?? :mrgreen: Kámo, naše generace se dočká něčeho použitelného až k důchodu. Baterie jsou špatně, správná cesta je třeba toto http://www.youtube.com/watch?v=yMCjaGHINgI čímž sem ti odpověděl o Elektromobilech vs :hyu: :wink:

Jinak já chci příští auto na CNG (teda pokud se nezmění daňové zatížení CNG)... 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od caruser »

FISHkaa

Elektromobily sú na naše pomery drahé, ale palivové články sú extrémne drahé, nehovoriac o tom, že zatiaľ v Európe neexistuje žiaden sériovo predávaný model, čo sa o elektromobiloch nedá povedať. Začiatky sú ťažké, ale ak pokrok pôjde dopredu a budeme tu mať modely ako Tesla S, BMW i3 nemusí byť elektromobilita až tak vzdialená, čím skôr tým lepšie
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od FISHkaa »

současné elektromobily či hybridy mají jednu a to zásadní nevýhodu: Těžké a drahé baterie, které vydrží pár let a pak jdou do kytiček... Určitou analogii hledej v bateriích mobilních telefonů (řízení zejména Li-ion aku je v automotive samozřejmě řešeno daleko efektivněji - Li-ion baterie nejvíc zabíjí 100% a 0% kapacita).

Nicméně výroba baterií je velmi neekologická, spotřeba těchto aut (hybridy) relativně vysoká + vysoká cena = naprosto neekonomická varianta ke koupi (nemluvě o zůstakové ceně při prodeji). Jsem rád, že v Cz ještě nenapadlo ekoteroristy dávat daňové úlevy či dokonce dotace na tyto nesmysly...

Neříkám, že čas elektrovozů přijde, ale v současné době je to spíš ve fázi "pro nadšence" a "PR pro eko firmy".

Kombinace palivových článků a superkapacitorů je ten správný směr...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od caruser »

FISHkaa

No neviem akú máš skúsenosť s hybridmi, ale za seba môžem povedať, že je to jedna z najlepších možností. V kombinovanej prevádzke dosahujú rovnakú spotrebu ako nafta, dokonca rozdiely v spotrebe na diaľnici nie sú až tak rozdielne. K životnosti batérií, vydržia toľko, čo celý automobil (cca. 300.000 km). A ak by už malo prísť k výmene batérií, ich cena je porovnateľná s výmenou vstrekovačov, prípadne turba.

Ale súhlasím, vodík je správna cesta, momentálne však najvzdialenejšia
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od FISHkaa »

Spotřeba sedí při městském provozu. Nicméně v porovnání s LPG či CNG palivy hraje Hybrid druhé housle co se týká nákladů na km (při započítání pořizovací ceny)...
Baterie se neměří na najeté km, ale na nabíjecí cykly. Což nelze dost dobře poměřovat s nájezdem - záleží na použití auta (město, mimoměsto apod).

8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od Hardcam »

Baterie uz se daji na Priuse koupit napr. na ebay, vcera jsem to zrovna hledal bo me to zajimalo. Jenze on i tak ma kombinovanou spotrebu 4-6 litru, coz je dost.
Pokud by ale pristi kandidat vyhral Auris, pak bud benzin + LPG nebo hybrid.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od Espero »

Já myslím, že problém hybridů je v tom, že obsahuje 2 nezávislé druhy pohonů, ostatní výhody i nevýhody jsou sekundární problém. Je to drahé a neekologické, do ekologie přece patří nejen kolik škodlivých látek to auto vypouští, ale jak zatěžuje ovzduší vody i půdu při výrobě. Myslím, že to je slepá cesta vývoje. Zatím jsem názoru, že pohon energie z vodíkových článků je nejperspektivnější a že výroba nakonec bude směřovat tímto směrem. Hlavní potíž rozvoje bude plošná infrastruktura pro plnění nádrží, jestliže ta auta budou prodávána celosvětově.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od Hardcam »

To uz tady ale nebudeme.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2773
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai se srovnání nebojí

Příspěvek od Espero »

Vymyšlené to je, jen začít s infrastrukturou, jde o kšeft, neboli napřed dodrancovat zásoby ropy i při maximálně rostoucí ceně a využití stávající infrastruktury. Teprve pak, až vyrejžují z ropy veškerý ekonomický vývar přejdou monopoly na nové pohonné systémy. Myslím, že rozvoj v Číně a Indii tu problematiku hodně urychlí. Ty tady ještě budeš, jak myslím, já už spíše ne.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „Pokec“