Osvětlení SPZ

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Osvětlení SPZ

Příspěvek od Azor »

Nazdar lidi, Atose Prime r.v. 2006 nemám dlouho, tak ještě nejsem odborník. V knížečce ani nikde na fóru jsem nenašel, jak se dostat na žárovky osvětlení SPZ. Pod tím madlem na otevření pátých dveří jsou vidět světýlka se 2 šroubky, ale jak se tam dostat a neurvat to madlo? Určitě jste se s tím již někdo potýkal, tak prosím o radu.
Reklama
 

Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Azor »

Tak jsem si nakonec musel odpovědět sám. Žárovky se mění zevnitř, musí se sundat plastový kryt pátých dveří, je třeba opatrně vypáčit 2 plastové nýtky zhora, odšroubovat 5 šroubků na křížový šroubovák a odpáčit 3 kovové záskočky - chce to nebát se trochu táhnout. Jo a neurvěte si kontakty vyhřívání zadního skla, jsou nešikovně na ráně. Pak se pootočením a tahem vyndají objímky žároviček světýlek SPZ, jsou tam bezpaticové žárovičky W5W, stejné jako např. v předních obrysovkách. Pro zajímavost jsem sundal i to madlo dveří, je to opět zevnitř na 4 matky klíč 8 a 2 plastové záskočky, pak jdou odšroubovat ta světétka SPZ - to jsou ty šroubky, které jsou vidět zvenku.
PROOF
*
Příspěvky: 29
Registrován: 17 srp 2011, 15:07

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od PROOF »

Ty 2 plastové nýtky mají uprostřed takový čudlík , ten zastrčíš dovnitř a nýtky jdou v pohodě vyndat. :wink:
Uživatelský avatar
Zemolez
Příspěvky: 4
Registrován: 09 dub 2013, 01:17
Bydliště: Bratislava

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Zemolez »

A ako sa vymiena ziarovka v tretom (hornom) brzdnom svetle? Skusal som dako s tym sedym plastom pohnut, len neviem ako a kam, aby som tam nieco neztrhol. :?:

Azor, dobre vediet, ako sa menia ziarovky v SPZ, diki :wink:
Hyundai Atos Prime II, 1.1 (46 kW)
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Azor »

K tomu třetímu brzdovému světlu - zatím nikdo neodpověděl, tak jsem to zkusil a není se čeho bát. Chce to trochu síly, zaskakuje tam plast do takových válečků. Pokud na to jde člověk s citem a není zrovna mráz, tak by se to poškodit nemělo.
Při příležitosti kutění jsem se dostal i na průchodku vodičů do pátých dveří - a úplná hrůza, jak tady už někdo psal, je to evidentní konstrukční chyba, nemám Atose tak starého, ale většina těch drátků už měla v tom místě, kde se při otvírání dveří ohýbají, prasklou izolaci a úplné přerušení je jen otázkou času, nehledě k možnosti zkratu. Trochu jsem to zakydal silikonem, ale to samozřejmě nic neřeší. Nejhorší je, že ty dráty nejdou moc povytáhnout, zakže asi bude nutná větší rekonstrukce - na 2 místech ustřihnout a nastavit novými dráty, přitom přístup k svazkům vodičů je všude mizerný, prostě otrava až na půdu. :evil:
Přílohy
100_8677c.jpg
100_8677c.jpg (218.99 KiB) Zobrazeno 2348 x
100_8674c.jpg
100_8674c.jpg (250.2 KiB) Zobrazeno 2348 x
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Osvětlení SPZ

Příspěvek od Azor »

Možná by to chtělo nový příspěvek pod jiným názvem, ale snad to zájemci najdou i tak. Pustil jsem se i do bočních blinkrů - chce to něčím tenkým odzadu podebrat ten černý plastový okraj a zmáčknout kovový jazýček a pak už to jde snadno ven. Poslouží třeba tenký nůž, pozor na poškození laku a na ulomení předního plastového ozubu.
Přílohy
Atos blik.jpg
Atos blik.jpg (162.41 KiB) Zobrazeno 2250 x
Odpovědět

Zpět na „ATOS“