Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaTU
*
Příspěvky: 32
Registrován: 10 kvě 2013, 16:11
Bydliště: Královehradecký, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od HonzaTU »

NewCustomer: Já chápu že máš asi problém, který bude potřebovat odbornou pomoc. Chtěl bych tě ale poprosit, aby jsi vyhledal lékaře a nezanášel dále toto fórum tvým odpadem...
Hyundai ix20 1,4 CVVT od 05/2011
Reklama
 

PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PALI-PALI »

NewCustomer píše:Měla přece nejlepší poměr cena/výkon. A jak se ukazuje, tak je to spíš jenom o té cenovce :oops:
Nemyslim.
Ked sme vyberali nove auto, dali sa najst za velmi podobnu cenu:

Venga
B-max
Roomster
Meriva
Altea

(porovnaval som uroven vybavy, nie zakladnu cenu a kalkuloval som aj s moznymi zlavami - okrem b-maxu, tam som bral do uvahy len cennikovu cenu - kedze v sobotu nerobia)


Vo finalnom vysledku mi ako najlepsi pomer ceny/vykonu vysla Altea. Hlavne zarucny servis ma Seat vyznamne lacnejsi ako Hyundai.

ALE - neuveris tomu, ix20 sa kupila kvoli dizajnu :-)
ix20, 1,4b, 2013
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

to NewCustomer:
zareaguji asi jinak než by mohlo být ode mně zvykem:
mám s tím najeto už 20000 a zatím jsem se kvůli zadní nápravě nedostal do stavu, kde bych alespoň kousíčkem řekl že by mě, nebo mému okolí touto anomálíí něco hrozilo, to, že to je nepříjemné když vám za jízdy dost často někdo škube zadkem tu do leva, tu do prava to tvrdím od začátku, minulý týden jsem se vezl meganem, tam to "uskakovalo" na každé nerovnosti, když jsem majitele "upozornil" opáčil, "njn, 200k Km a nikdo tlumiče ještě neměnil, jako nové to nedělalo"

a jak jsem tu na uživatele hrubý když mluví o mém autě i když ho viděli jenom v prospektu na netu, tak bych i tebe zdvořile poprosil ať se jdeš realizovat třeba sem
http://www.forum.ford-club.cz/
ten tvůj vysněný vehikl tam vokýnko ještě nemá tak si ho tam běž laskavě založit a když si pořídíš nokii s woknama, tak i my se pak můžeme kochat ve kterém servisu zrovna stojíš a my ti tam pak taky občas něco napíšeme ju ??? takže vysmahni odsud a prosím už neteoretizuj !!!
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zdenda.stary »

Musím říct, že i když na autě taky občas nad něčím kroutím hlavou, tak špatné není. Prolezl jsem jich za těch pár týdnů než jsme to koupili dost a jen cena za vítězstvím ix20 rozhodně nebyla. To auto je prostě hezké, stačí se jen kouknout na fotky u příspěvků. Když Venga, což je v podstatě dvojče toho našeho skončila v německém testu auto bildu na sto tisíc km druhá nejlepší, tak to žádnej krám nebude. Troufnu si říct, že je spousta značek, které udělají majitelům větší vrásky na čele než nám Hyundai.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frawd »

NewCustomer píše:Co to přineslo? To je jasné, bylo to výrobně z nějakého důvodu levnější. Proto jste si ix20 vybrali. Nebo ne? Měla přece nejlepší poměr cena/výkon. A jak se ukazuje, tak je to spíš jenom o té cenovce :oops:
Len hlupák zaplatí viac, keď vôbec netreba. Mne ix20 plne vyhovuje.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

PALI-PALI píše:Vo finalnom vysledku mi ako najlepsi pomer ceny/vykonu vysla Altea. Hlavne zarucny servis ma Seat vyznamne lacnejsi ako Hyundai.
:shock: :shock: :shock:
Teda ja nevim, ale zarucni servis by mel byt vsude zdarma. Zeby u Seatu zato jeste platili zakaznikovi :lol:

Jinak ja jsem uz napsal, proc u nas vyhrala ix20, taky jsem obchazel autosalony a koukal na vybavu, na cenu, na design - i jsem shanel info o problemech, nejake tetovaci jizdy taky byly. A prece vysla nejlepe (pro nas) ix20. Pro mne byly dulezite podminky zaruky (delka, na co se vztahuje - a to v case koupe u vsech ostatnych, krome KIA, vyslo vyrazne omezenejsi), ale i bez te zaruky by vysla nejlepe ix20. A kazde dalsi auto (teoreticky), co by prichazelo v uvahu, by bylo min. o 25% drazsi a pro nas (!) by nemelo zadnou pridanou hodnotu. Kdyz k tomu jeste pripocitam cenu a podminky Hyundai pojisteni (u pojisteni taky koukam na podminky, nejenom na cenu), tak je to jeste vice. Pripominam, nejezdime kazdy tyden dlouhe streky po dalnici, nepotrebovali jsme "sportovni" auto, ale auto, do ktereho se vlezeme fyzicky, bude nas vozit na vylety do blizkych hor, nekolikrat rocne i do vzdalenejsich oblasti na dovolenou vcetne vsech zavazadel, ze ktereho nebudeme po hodine jizdy vylezat dolamani, ... A to ix20 pro nas splnuje zatim bez pripominek.

A pravdou je i to, ze uz par let, kdyz jsem se ptal lidi, kdo maji i dlouhe roky :hyu: nebo KIA auta (od Getz pres Accent po Ceed a I30, vetsi me nikdy nezajimali), tak malokdo se stezoval, celkove spokojeni byli vsichni. Zato hodne majitelu koncernovych aut, Fordu, Opelu i jinych se docela stezovalo na ruzne problemy a casto i na pristup servisu. Takze asi tak: nevim, jestli je ix20 nejlepsi auto, nevi jestli ma nejlepsi pomer cena/vykon ve vseobecnosti - ale vim, ze se prozatim (1 rok/skoro 13000km) na muj kus ix20 nemohu stezovat a moje predstavy splnilo nad ocekavani. Mozna bych to same mohl psat i o jinem konkretnim autu kterehokoliv vyrobce, kdybych jej mel, mozna bych nadaval na jiny kus ix20, kdybych ho mel - ale mam, co mam a nemam, co nemam, proto nechci hanit jine auta, vsude je to kusova vyroba a rozptylem kvality, vsude maji nejake problemy ve vetsi mire ale stejne tak jsou vsude jak naprosto spokojeni uzivatele tak i vecni stezovatele.

Je pravda, ze nekteri maji problem se zadni napravou - stejne tak i to, ze nekteri zaregistrovali, ze je to o neco malo horsi nez v jinych autech, ale nic nenormalniho a jsou takovi (i ja), kterim neodskakuje a neregistrovali zadne problemy. A myslim si, ze by to mohlo byt podobne jak u ix20 s jinymi problemy tak i u jinych aut s jejich problemami.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Toyota Corolla 11. generace
Čtyřicet milionů aut už se vyrobilo pod jménem Toyota Corolla, tím se nemůže pochlubit žádný jiný model na světě. Corolla používá podvozek většího sedanu Avensis, jen nemá vzadu víceprvkovou zadní nápravu, ale jednodušší torzní příčku. Tedy stejné řešení jako Rapid nebo většina verzí nové Octavie. Nevýhody jednoduché zadní nápravy se projeví pouze při razantní jízdě oblouky pod plynem na nerovnostech. Odskok zadní nápravy ale nebyl zdaleka tak znatelný a hlučný jako třeba u nové Octavie liftback. Připadal mi mnohem tlumenější a elastičtější.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PALI-PALI »

JirN píše:
PALI-PALI píše:Vo finalnom vysledku mi ako najlepsi pomer ceny/vykonu vysla Altea. Hlavne zarucny servis ma Seat vyznamne lacnejsi ako Hyundai.
:shock: :shock: :shock:
Teda ja nevim, ale zarucni servis by mel byt vsude zdarma. Zeby u Seatu zato jeste platili zakaznikovi :lol:

:roll:
zarucny servis = servis v autorizovanom servise pocas plynutia predlzenej zaruky.

Iba prachac alebo jednoduchsi clovek bude dobrovolne minat prachy v autorizovanom servis, kde za 4 litre oleja uctuju 90€.

Zial, navsteva tejto instucie je podmienkou predlzenej zaruky.

Seat poskytuje zaruku u nas 4 roky, Hyundai 5 rokov.
Servisne prehliadky v Seate su po 2r/30tkm + cena je o dost nizsia.

Dalej - poistenie v akcii Hyundai neobsahuje poistku poklesu hodnoty auta (GAP), naopak, poistenie od Seatu GAP obsahuje (pricom suma poistky je dokonca v Seate o nieco nizsia ako v Hyundai - pri podobnej obstaravacej cene).

Vo finale je Seat prevadzkovo VYRAZNE lacnejsi ako Hyundai.

To je FAKT.

Na druhej strane - Hyundai sa nam skratka pacil viac, tak sme si ho kupili.
Ale robit teraz z neho uberwagen je smiesne.

Pre mna o to viac, ze viac ako dobre viem, ako, z coho a kto to vyraba :-)
ix20, 1,4b, 2013
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JoDo »

PALI-PALI píše: Na druhej strane - Hyundai sa nam skratka pacil viac, tak sme si ho kupili.
Ale robit teraz z neho uberwagen je smiesne.

Pre mna o to viac, ze viac ako dobre viem, ako, z coho a kto to vyraba :-)
No a o tom to je. Říkat já mám superauto a nad ně není je blbost. A hádat se o to: to mi připadá jako malí kluci co se hádají, kdo ho má většího.
Koupili jsme podle svých možností a podle toho co se nám líbí (já určitě, jinak bych asi měl i20). Co jsme si koupili, to máme a nemá cenu kňučet. Teď nám nezbývá, než se porvat z problémama a snad si i poradit s jejich nápravou.
Jsou auta lepší, a určitě budou ještě lepší.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PALI-PALI »

no lepsi..

zase objektivne treba priznat, ze dlhodoba spolahlivost Hyundai je skor nadpriemerna.

A vozi sa na tom prijemne, takze po prvom tyzdni "u mě dobrýýýý"

8-[
ix20, 1,4b, 2013
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

PALI-PALI píše:zarucny servis = servis v autorizovanom servise pocas plynutia predlzenej zaruky.
Takto je to uz pochopitelne :lol:
PALI-PALI píše:poistenie v akcii Hyundai neobsahuje poistku poklesu hodnoty auta (GAP), naopak, poistenie od Seatu GAP obsahuje (pricom suma poistky je dokonca v Seate o nieco nizsia ako v Hyundai - pri podobnej obstaravacej cene).
Jenze podminkou toho GAPu je financovani pres SkoFin, kdyz chces zaplatit z ruky, tak mas smulu. U autosalonu Skoda (oni prodavaji vedle i Seaty), kdyz jsem rekl, ze chci platit hotove, se mi malem zdalo, ze prestavam byt pro ne zajimavy :shock: ...
A ponekud nechapem "pri podobnej obstaravacej cene" - moje ix20 byla prakticky za 240 ve vybave, za kterou u SEATu msusim hodne priplatit. Ty za takovou cenu sezenes novou Alteu??? :shock: Jeji cenikova cena zacina o nejakych 120 nad cenikovou cenou ix20. Taky je to auto uplne jine vyssi kategorie.
PALI-PALI píše:Na druhej strane - Hyundai sa nam skratka pacil viac, tak sme si ho kupili.
Ale robit teraz z neho uberwagen je smiesne.
S timto naprosty souhlas, jen s dodatkem, ze nekterim z nas se nejenom libil ale i vychazel nejvyhodneji - vcetne vyssich provoznich nakladu (i kdyz nekteri majitele Seatu by me u "nizsich nakladu na Seat" asi nahaneli sekyrou :lol:).
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PALI-PALI »

neviem, ako je to v Cesku, u nas je GAP poistenie v akciovej ponuke Seatu od Allianz poistovne. Ci plati aj pri platbe v hotovosti neviem, kupovat auto za hotove, ked je moznost ho vziat bez uroku a poplatkov by bola blbost.

Altea Cool 1,2 77kw TSI mi spravili cenu vo finale vyssiu od ix20 cca o 400€ (cena po zaplateni lizingu, vratane poistiek..)
A to som este netlacil, prakticky to bolo len na emailovy dopyt. Verim, ze pri osobnom jednani ta cena by bola rovnaka.
Seat mal navyse dvojzonovy climatronic a TFT monitor pre deti v strope..

Takze aktualne jednoznacne u nas Seat cenovo valcuje vsetkych.

Este dodam, ze napr. na novy Leon v slusne vybave je cena okolo 12 000€ (teda menej, ako som ja dal za ix20). Skoda, ze ten Leon nie je MPW :-)

Nove Toledo je tiez v slusnejsej vybave za cca 13000€ u nas.

Takze Hyundai v SR uz urcite nepatri medzi lacne znacky (ci uz nakupom, alebo prevadzkou)


V CR je to mozno ine - viem, ze napr. ten Seat je v CR znatelne drhsi ako u nas..
ix20, 1,4b, 2013
vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vladyk »

nemecki inzinieri si konecne vstupili do svedomia a zacali napravovat svoje redosle chyby ... zacali na novej i10 .... zadné tlmiče sa vzpriamili o 45 stupňov do úplne zvislej polohy. To by malo zabezpečiť lepšie vedenie kolies ... http://automoto.cas.sk/clanok/193071/hy ... mi-fuzikmi
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

že by se František dostal do vývojové sekce v Rüsselsheimu ??? :-D už sem nějak nechodí, na emaily neodpovídá ...
jinak četl sem to dvakrát a furt mi tam tanula ta tekutá SOCKA, říkám si, proč zrovna tekutá ... slovo socka mi nějak nevadilo :-) "...dostal snáď ako posledný z európskej ponuky dizajn v štýle tekutej sochy (fluidic sculpture).
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Róza
Příspěvky: 7
Registrován: 03 črc 2013, 22:53

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Róza »

Som podivený koľko sa dá napísať o tom istom. Áno, aj mne to niekoľkokrát odskočilo, ale len z mojej viny, priveľká rýchlosť. Skôr ako som objednal a kúpil moju IX 20, prečítal som toto fórum od začiatku do konca a pomohlo mi pri výbere. I napriek niektorým nedostatkom má IX 20 oveľa viac kladov-bezpečnosť/crash testy/, výbava, cena , priestor... A nakoniec priznám - kúpil by som ju znovu.
Odpovědět

Zpět na „ix20“