Update navigacie 2012/2013 navod

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od paja »

Tak já už mám také nainstalováno, vše bez problémů s USB flashkou ve FAT32. Původní složku LIMF jsem odstranil, nově staženou tam nakopíroval. Nevešlo se to tam všechno, tak jsem musel smazat něco z WolfNCU (zbytečně více skinů). Celkem to trvalo cca 30 minut. Pak po restartu navi jsem hledal úmyslně jedno místo, o kterém jsem věděl, že zde nebyla ve starých mapách zavedena nová silnice a navi žene řidiče jinudy, v nových mapách opraveno =D> . Takže za mne update map doporučuji.
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
Reklama
 

pingu31576
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2013, 07:24

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od pingu31576 »

mne po update na 312 nefunguje zadavanie ulice, štáty mam namiesto Slovensko len "S" vlajka je pouzita zo Slovinska ostatne funguje mam I30-ku
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od robertbulko »

pingu31576 píše:mne po update na 312 nefunguje zadavanie ulice, štáty mam namiesto Slovensko len "S" vlajka je pouzita zo Slovinska ostatne funguje mam I30-ku
Ja som včera absolvoval upgrade a nebolo to med lízať. Nepodarilo sa mi vymazať všetky súbory. Musel som vytiahnuť z Wolfa task manager a postupne vypínať spustené procesy/aplikácie, ktoré blokovali vymazanie celého adresára a až potom som bol schopný vymazať všetko a následne nahrať nové mapy. Tiež som musel popri tom nekoľko krát vytiahnuť poisku a reštartovať NAVI. Ak sa niekto zmieril s tým, že proste nie všetko sa dá vymazať, tak sa nedivým, že to blbne v opačnom prípade netušim prečo by to nemolo ísť. U mňa to šlape ako má. Ďakujem chalani za novšie mapy. :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 12 lis 2013, 16:55, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od paja »

Přesně jak píše Robert, musí se jet podle návodu na začátku tohoto tématu a hlavně zastavit běžící procesy, smazat celý adresář LIMF, pokud se něco nepodaří smáznout, tak to nedopadne. Nepomůže přepisování souborů novými z nových map.
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od fikusino »

mate niekto ten newlife.rar subor? tusim sme to tu uz rozoberali, ze ten link na uvodnej stranke nefunguje.
mapy mam, len ten zavadzaci subor potrebujem na kopirovanie a rusenie procesov
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
pingu31576
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2013, 07:24

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od pingu31576 »

robertbulko píše:
pingu31576 píše:mne po update na 312 nefunguje zadavanie ulice, štáty mam namiesto Slovensko len "S" vlajka je pouzita zo Slovinska ostatne funguje mam I30-ku
Ja som včera absolvoval upgrade a nebolo to med lízať. Nepodarilo sa mi vymazať všetky súbory. Musel som vytiahnuť z Wolfa task manager a postupne vypínať spustené procesy/aplikácie, ktoré blokovali vymazanie celého adresára a až potom som bol schopný vymazať všetko a následne nahrať nové mapy. Tiež som musel popri tom nekoľko krát vytiahnuť poisku a reštartovať NAVI. Ak sa niekto zmieril s tým, že proste niečo všetko sa da vymazať, tak sa nedivým, že to blbne v opačnom prípade netušim prečo by to nemolo ísť. U mňa to šlape ako má. Ďakujem chalani za novšie mapy. :wink:
ja som zmazal cely adresar a isiel som podla navodu z 1 strany poistku som nevytiahol ale nechal auto vypnute celu noc a rano pri starte sa ukazal znak Hyundai ako bolo pisane a aj aktualizacia ukazuje 312 vsetko ako ma
ziadne odmazavanie suborov rovno cely adresar cez task pekne killnutie ako bolo v popise
tak nechapem preco to takto zblblo
nie je problem natocit cely proces na video a zavesit na youtube ak si niekto mysli ze len prepisujem subor a nerobim veci podla postupu ....
v aute som este nepreplacoval mapy ale v navigaciach v telefonoch x krat
pytal som radu a nie buzeraciu na to je forum či ?
:lol:
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od milan74kb »

no ja som si to vcera tiez predlzil, som blbec nespustil navigaciu pred tym ako som tam vlozil USBcko a potom som chvilu maturoval :-).
Ale ked som prisiel na to co som zabudol, uz mi to islo (ix35)
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od robertbulko »

vieš pingu31576, ak len zkonštatuješ, že ti to nejde a nikdy pred tým som o tebe nepočul a ostatní hovoria, že im to šlape a aj mne osobne to ide, tak je logické si myslieť, že si niekde urobil chybu.

Pozrel som si návod a ak si postupoval presne podla neho, tak ti teraz chýba v "LGENavi" druhý adresár, ktorý nie je v tom aktualizačnom balíku. Zober si zo zálohy ten druhý adresár a nakopíruj ho naspäť do NAVI. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
pingu31576
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2013, 07:24

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od pingu31576 »

robertbulko píše:vieš pingu31576, ak len zkonštatuješ, že ti to nejde a nikdy pred tým som o tebe nepočul a ostatní hovoria, že im to šlape a aj mne osobne to ide, tak je logické si myslieť, že si niekde urobil chybu.

Pozrel som si návod a ak si postupoval presne podla neho, tak ti teraz chýba v "LGENavi" druhý adresár, ktorý nie je v tom aktualizačnom balíku. Zober si zo zálohy ten druhý adresár a nakopíruj ho naspäť do NAVI. :wink:
presne to so spravil ked som zistil ze navigacia ide "spomalene" a je "nefunkcna"
1x spustene zobrazil udaje OK akonahle som klikol na zmenu ulice trvalo asi 20sec
ked sa zobrazilo okno na zadanie ulice ale nedalo sa tam nic napisat tak som klikol na ikonu spat v pravom hornom roho a uz sa stratila vlajka Slovenska nazov Slovenska sa zmenil na "S" ...
v adresari LEGNavi su 2 adresare LIMF a TDP 1x som zmazal cely LEGNavi a nakopiroval novy LEGNavi rano to neslo tak som nakopiroval spat zo zalohy TDP tu su 3 subory 0.TDP_120120_11Q3_Ver3.7.A_B3_JD3_311E7AF, precalcdb_ver.txt a TDPrec.egn

spravil som zo seba debilka a otestoval si nestopnutie procesu a dal som mazat vyhodilo ze 11 suborov nedokaze zmazat to som si len chcel dokazat ze nie som blbec
spustil som task manager a zakilloval procesy
domazal som adresar cize Storage Card4 bol cisty
nakopiroval som adresar LGENavi s podadresarom LIMF a TDP
kedze sa mi nechcelo cakat riesil som restarty vytiahnutim poistky

problem stale rovnaky

vratil som spat oba adresare zo zalohy a navigacia funguje ako ma

prekutraval som vsetky disky a LEGNavi sa nachada na 3 diskoch
1 samotna aplikacia
2 .....
3 mapy

myslim si ze mojej I30 vadi nejaky subor ktory ma v sebe zoznam map len je zaujimave ze ked bezi navigacia bez zadania ciela tak sa sprava OK plynulost a pod...akonahle idem do menu Adresa a zadanie mesta "tuhne"
i30 je stara len par mesiacov tak update poriesim cez servis a porovnam adresare a subory

hyundai ma na stranke :
1v cene sú zahrnuté ročné aktualizácie máp a navigácie počas celej doby trvania 5 ročnej záruky.
pingu31576
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2013, 07:24

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od pingu31576 »

este doplnim ze som si stiahol "312E7AM" aj z polskej stranky aj z ruskej a aj tu vasu spravil som si script na porovnavanie obsahu suboru nie len adresarov s nazvom a velkostou a datumom a je to identicke treti pokus som skusil "polsky" adresar len tak pre moje kludne spanie ze som fakt skusil vsetko
dnes som zaniesol USB kluc kamaratovi co ma IX35 a tam som spravil to iste ako v mojej I30 a kamosovi to pekne funguje ... podakoval mi za aktualizaciu ....
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od robertbulko »

pingu31576 píše:este doplnim ze som si stiahol "312E7AM" aj z polskej stranky aj z ruskej a aj tu vasu spravil som si script na porovnavanie obsahu suboru nie len adresarov s nazvom a velkostou a datumom a je to identicke treti pokus som skusil "polsky" adresar len tak pre moje kludne spanie ze som fakt skusil vsetko
dnes som zaniesol USB kluc kamaratovi co ma IX35 a tam som spravil to iste ako v mojej I30 a kamosovi to pekne funguje ... podakoval mi za aktualizaciu ....
O tvojom probléme sa písalo už aj v minulosti a neviem ako sa poriešil. Videl som, že to chalani riešili aj na anglickom fóre, ale ja som nikdy problém nemal, tak som to nesledoval. Možno by pomohla aktualizácia FW, ale to len hádam. :-k
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
pingu31576
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2013, 07:24

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od pingu31576 »

robertbulko píše:
pingu31576 píše:este doplnim ze som si stiahol "312E7AM" aj z polskej stranky aj z ruskej a aj tu vasu spravil som si script na porovnavanie obsahu suboru nie len adresarov s nazvom a velkostou a datumom a je to identicke treti pokus som skusil "polsky" adresar len tak pre moje kludne spanie ze som fakt skusil vsetko
dnes som zaniesol USB kluc kamaratovi co ma IX35 a tam som spravil to iste ako v mojej I30 a kamosovi to pekne funguje ... podakoval mi za aktualizaciu ....
O tvojom probléme sa písalo už aj v minulosti a neviem ako sa poriešil. Videl som, že to chalani riešili aj na anglickom fóre, ale ja som nikdy problém nemal, tak som to nesledoval. Možno by pomohla aktualizácia FW, ale to len hádam. :-k

Verzia systemu: 7.3.2
Verzia Bluetooth: 3.1.4
Verzia navigacie: 3012.04.22
Verzia databazy mapy : 311E7AF a mal som 312E7AM co nefungovala
Verzia firmveru: 5.6.2_GD_5D

patral som aj ja po nete nasiel som len par rusov a maju ten isty problem (nevyrieseny) alebo aspon ciastocne ako mam ja
volal som kamosovi co ma IX35 on ma uplne iny FW ako ja no to bude asi preto ze on ma IX35 a ja I30

ak nenajdem riesenie na nete tak pockam a buduci rok ked pojdem na garancku poprosim ci to neaktualizuju ...

predpokladal som ze sa tu najde nejaka dobra dusa co pomoze alebo poradi co mam este skusit
jasne ze je lahsie napisat ze som nepostupoval podla postupu ked mi to nefunguje no len ked ten isty USB kluc zafungoval v inom aute tak problem medzi navi a sedadlom nebude ...
Uživatelský avatar
paja
*
Příspěvky: 55
Registrován: 30 čer 2011, 18:58

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od paja »

pingu31576:
psal jsem svoji zkušenost, kdy mi po update navi taky nefungovala správně, a chyba byla v tom, že jsem nepostupoval podle návodu, tak se nemusíš hned čílit, že ti tady nikdo neumí poradit a že je lehké to napsat... Je to totiž častá chyba (to nezabití procesů). Věř, že pokud by někdo postup jak na to věděl, nejspíš také z vlastní zkušenosti, máš to tady hned jako na talíři. Já osobně mám firmware 7.1.2, s tím to maká bezvadně. Třeba může být chyba v tom nejnovějším FW... co ty víš.
Pokud bys na to ale přišel, jak to spravit, tak by bylo dobré to sem dát vědět, aby případný další majitel :hyu: měl klidné spaní.
ix20 Premium, 1.6 CVVT (92 kW), LPG BRC od 4/2012
Cashmere Brown, 1/2011
pingu31576
Příspěvky: 9
Registrován: 17 úno 2013, 07:24

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od pingu31576 »

paja píše:pingu31576:
psal jsem svoji zkušenost, kdy mi po update navi taky nefungovala správně, a chyba byla v tom, že jsem nepostupoval podle návodu, tak se nemusíš hned čílit, že ti tady nikdo neumí poradit a že je lehké to napsat... Je to totiž častá chyba (to nezabití procesů). Věř, že pokud by někdo postup jak na to věděl, nejspíš také z vlastní zkušenosti, máš to tady hned jako na talíři. Já osobně mám firmware 7.1.2, s tím to maká bezvadně. Třeba může být chyba v tom nejnovějším FW... co ty víš.
Pokud bys na to ale přišel, jak to spravit, tak by bylo dobré to sem dát vědět, aby případný další majitel :hyu: měl klidné spaní.
nasiel som vela ludi co ma ten isty problem okrem Hyundai to ma aj Kia jeden rus tam pisal ze po nakopirovani suborov treba spravit factory reset nastavit EN jazyk a az potom vytiahnut poistku vela ludi odpisalo ze to pomohlo tak to otestujem a dam vediet
FW pisali rozny 7.1.2 a aj moj 7.3.2 ... cestou z prace otestujem a napisem vysledok
len po factory resete sa mu zmazal adresar TDP ale ked si spravil svoje nastavenia tak sa mu vytvoril
rozdiel som nasiel v IDX a IDXUNI je tam po subore naviac a chyba REL a patch subor v novych ...
a podla vsetkeho ma problem s nacitanim suboru AJVROAD.LMF preto to "spomaluje" az sa "sekne" v udajoch

ak by nepomohlo nic tak stacilo by spravit utilitu pre windows mobile aby zapisoval do logu spustajuce subory staci len nazvy a tak sa da zistit ktory subor zacal nacitat a skoncil s chybou len asi by tam toho bolo vela lebo po starte auta a zapnuti "radia alebo navi" sa loaduje vsetko cez bluetooth, zoznamy atd ...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Update navigacie 2012/2013 navod

Příspěvek od robertbulko »

pingu31576> vidim, ze sa celkom rozumies. Co keby si popri tom badani skusil najst miesto, kde by sa dal zmenit parameter svietivosti displeja. Normalne su v nastaveniach 3 moznosi, ale ani ta najspodnejsia moznost neurobi decentne podsvietenie na noc. Bolo by super najst to miesto a potom zmenit. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“