Pomoc při řešení přestupku

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Vzdy muzes pozadat o zaslani do mista bydliste nebo zavolat at ti reknou c.u. a VS... vymlouvat se to cechum slo vzdy zaplatit za neco to uz ne...

odeslano z telefonu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od XMira »

Mě se líbí, jak mu tu skoro všichni radíte, aby to zalepil a držel hubu. Ani Ti strážníci ho přímo neobvinili. Na papírku stojí "podezření". Všichni víme, že často se pokutuje za věci, které zdaleka nejsou tak jednoznačné, jak si policisti myslí.
Takže moje rada: Braň se, použij hlavu, něco si přečti. Je dost možné, žes ani přestupek neudělal. Nebuď vofce.
A teď neradím nějaké "osoby vzdálené", prekluze, nebo maření úředního výkonu. Jen to, aby se zajímal zda je podezření správné. Je mu, dle podpisu, 22 let a pokud to není nějakej střelec, tak moc zkušeností s rukou zákona mít nebude. To by sem asi ani nepsal.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od mmv »

SACIK píše: ... Bohužel se mi nějakým způsobem podařilo zaparkovat částí auta do odbočovacího pruhu a za oknem jsem následně našel "podezření o spáchání přestupku" a předvolání na MP. Auto není psané na mě....
to XMira a to je právě o tom, kdyby napsal, "přídu k autu, za vokýnkem lístek a přitom sem NIC neudělal, tak tvoje rady jsou supr, ale tady je mladý kolega ztotožněn, že něco provedl, jenom má tu prekérku, že auto neni jeho (třeba je tchána a ten mu zakázal jezdit do Prahy :wink: )
takže radit, nechat se někde vláčet po ouřadech a na protokolech, na fotkách s pravítkem v ruce hledat kde by se dal ten milimetr vymazlit mi fakt jako dobrá rada nepříde.
takže rada od skoro Pražáka, pro příště jít hned na služebnu od kud je ten lístek a tam to pořešit, třeba se příde na to že to je nesmyslná pokuta, třeba ne, ale každopádně to bude levnější jak ve správním řízení, totiž tam ta pani za vokýnkem má jenom fotku a papír od policajta a hlavně má setsakra dobře naučený ty zákony okolo zákazu vjezdu, parkování a tak podobně
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od XMira »

Až na to, že není ani ztotožněn, ani není usvědčen z toho, že něco provedl. Zatím existuje obecné podezření jednoho strážníka, který si myslí, že někdo s tím autem se dopustil přestupku. Zatím nebylo prokázáno ani kdo to byl, ani zda to byl skutečně přestupek. Třeba v případě krajní nouze to nemusí být přestupek ani v případě, že by stál na přechodu před školou pro postižené menšiny.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od mmv »

jo leda že by to bylo v odbočovacím pruhu u apolináře a dotyčnej měl glejt, že tam odvezl těžký případ porodu paterčat s nebezpečím z prodlení , proto jdeš vždy v prvním kole podat vysvětlení a dle toho vysvětlení tě pak taky osolí a nebo ne, bohužel se obávám, že výmluva typu "no sodruzi, přece nebudete kvůli 40ti centimetrům tak přísní, a nebo, a co jsem měl dělat když jinde místo nebylo, a nebo, měl jsem hlad proto jsem zaparkoval před mekáčem" fakt neprojde ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

To je jasný. Já chci jen říct, že člověk nemusí hned napochodovat se svěšenejma ušima a otevřenou prkenicí. Policajti nejsou nezpochybnitení ani neomylní. Já sám zažil situaci, kdy mi policajt při nehodě vykládal nesmysly a kdybych neodporoval, tak jsem platil. A jednalo se o naprosto zásadní neznalost.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od matysekul »

Stačí si přečíst první příspěvek a pak je Tvé tvrzení docela k ničemu....A z vlastní zkušenosti vím,že jsou měšťáci taky jen lidi a mé dvě podobné blbosti byly vyřešeny domluvou....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Nebudu se tu pouštět do polemiky. Snad má sám dost rozumu. Jen mu přeju, ať zaplatí, až si bude myslet, že má platit. A né proto, že mu někdo poradí, že coby vovečka propluje nejsnáz.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od matysekul »

Možná jsem ovečka,ale když udělám botu,tak si to přiznám. Pokud bych si byl stoprocentně jistý,tak si to líbit nenechám. Ale vědět,že jsem udělal kopanec a kvůli pár fufníkům se dohadovat a dělat ze sebe trotla,tak na to opravdu nemám žaludek.
A stání v odbočovacím pruhu přestupek je i v Budějkách :wink:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Presne tak moje slova...

odeslano z telefonu.
Buff
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2013, 21:07

Re: Pomoc při řešení přestupku

Příspěvek od Buff »

Byl jsem osobně svědkem na služebně MP jak se řešilo pár přestupků. V kterési ulici rozmístili značky zákazu stání kvůli čištění komunikace. Ráno tam chodili strážníci a dávali za stěrače předvolání na služebnu. S pobavením jsem sledoval jak to řešili: přišlo celkem 6 hříšníků, 5 jich mělo plnou hubu stupidních výmluv a pokutu že nezaplatí takže to šlo do přestupkového řízení. Jen jeden, takovej mlaďoch, přišel a říká: asi jsem tu značku přehlédl takže je to moje chyba. Policajt říká, takže tento přestupek s vámi řeším domluvou, ano? Příště věnujte větší pozornost dopravnímu značení. Mladej vystřelil ani dveře nezavřel...tož asi tak.
ix20 1.4 CVVT, Trikolor, tempo, white
Odpovědět

Zpět na „Pokec“