Nedostatky i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od milan74kb »

@draslik:
a presne toto ako keby :hyu: vedel. Ja som na tom podobne. Tiez zvazujem kupu ineho auta. Jednine co mi z toho vychadza je Subaru Forester 2.0 XT. Uz mam dohodnutu predvadzacku a ak mi sadne tak kupujem. Ak nie, cakam a vyberam dalej. Jedno vsak viem, ze :hyu: u mna nezostane ani zdaleka tak dlho ako som ho planoval. Takisto viem, ze to bol moj prvy a posledny :hyu:.
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od benny »

Hele kluci a co až vám skončí záruka ? Myslíte že to utáhnete platit ty opravy ?
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Moje auto má ešte 3 roky záruku a počas tej doby budem ostro sledovať ako sa už spomenuté nedostatky riešia a koľko sa objaví nových. Hlavne ma zaujíma ako sa bude množiť počet tých, už zaradených do zoznamu. Leasing mi končí skôr ako záruka a teda budem hodne rozmýšlať čo urobím ďalej. :hyu: to má u mňa zatiaľ hodne naklonené. Ešte sa mi v celej moje šoférskej histórií nestalo, aby som s takým predstihom pozeral po novom aute. Je to smutné. :(

Vôbec sa mi nepáči ako sa tu na fóre chalani hádajú a je to aj preto, že :hyu: nepredáva to čo deklaruje.

Začínam byť dosť znechutený. Uvedomujem si, že som urobil chybu. Nechal som sa nalákať. V dnešnej dobe je veľmi ťažké dostatočne dobre zhodnotiť situáciu a to takmer v každom smere. :? Slovo chlapa ešte niekde platí, ale slovo korporácie.... :?: :!: :-#
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 24 úno 2014, 07:51, celkem upraveno 2 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od mikodim »

neboj sa AAAAAA od teba auto odkúpi a bude ho predavat "po 1. majitelovi v 100% stave" ,len škoda tej finančnej straty a tých nervov
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Beri »

Nevíte někdo náhodou, jestli neexistuje nějaký link na který by šlo psát chyby popř. možné změny v SW? Pár věcí na úpravu by se možná našlo. Kdyby např. udělali jednoduchou věc, že když je displej vypnutý a člověk třeba sníží teplotu, tak se displej rozsvítí, ale už sám nezhasne, tak kdyby třeba po 3 sek. automaticky zhasl, bylo by to super. Ale toho se asi nedočkáme. Jsou to sice maličkosti, ale mačkat stále dokola měsíček je časem otrava, tohle mohli trochu zdokonalit. :-k
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

Beri píše:.... ale už sám nezhasne, tak kdyby třeba po 3 sek. automaticky zhasl, bylo by to super. ....
Super nápad a celkom by som to uvítal. To stmievanie by bodlo. Viem, že software robí externá firma, ale kto presne o tom rozhoduje to netuším.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 23 úno 2014, 22:18, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od milan74kb »

@ Beri:
tak toto mala vo vybave i30 diesel, stredna vybava, r.v. 2012 - co som mal pozicanu ked bolo moje auto na rekondicnom pobyte v :hyu: :lol:;
asi sa to uz do tych najvyssich vybav a drahsich aut neoplati podla :hyu: davat
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
velsatis
*
Příspěvky: 48
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Nymburk

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od velsatis »

Nedávno jsem tu psal o spolehlivosti motorů 1,7. Cituji dnešní článek ve SM (9/2014), kde po dlouhodobém testu hodnotí cee'd 1,6 CRDi. Autora článku Martina Vaculíka považuji za jednoho z mála objektivních redaktorů SM a nezaujatého proti H/K a zároveň za člověka, který má slušné zkušenosti :-) Citace: " Vznětové čtyřválce s objemem 1,4 až 1,7 litru, jsou největší provozní předností vozů korejského koncernu Hyundai/Kia.......Společně se čtyřválci Fiat a Honda jde určitě o nejspolehlivější diesely současnosti. Svou zásluhu na zaznamenané nečekaně dobré kondici oleje má i fakt, že jej uvnitř je 5,5 litru (i40 5,3l).....Například VW 2.0 TDI musí vystačit s 4,5l, a to i když tahá třeba naložený multivan"
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

velsatis píše:"Vznětové čtyřválce s objemem 1,4 až 1,7 litru, jsou největší provozní předností vozů korejského koncernu Hyundai/Kia.......Společně se čtyřválci Fiat a Honda jde určitě o nejspolehlivější diesely současnosti....."
Super správa, potešila ma, ale v nedostatkoch by byť nemala. :wink: :) Kiež by sa zoznam nedostatkov už nerozširoval a to čo je doteraz známe, nech :hyu: v záruke na 1. šup doladí a budeme všetci spokojní. :P Dúfam, že nežiadam moc. :-#
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
miskinsr50
**
Příspěvky: 151
Registrován: 11 bře 2010, 18:42
Bydliště: Sväty Jur

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od miskinsr50 »

Beri píše:Musím naprosto souhlasit s popet11, který uváděl drobné nedostatky na i40.
1) Co se týče dálkového otevírání a zavírání oken, tak u předchozího auta jsem měl pouze dálkové zavírání oken a popravdě jsem to použil opravdu vyjímečně - nevídím jako nedostatek.
2) Palubní počítač mi postačuje
3) Špinící se prahy všech dveří jsou trochu nedořešený, ale dá se s tím žít. Spíš když se otevřou dveře, tak to vypadá ošklivě, jako kdybych auto dlouho nemyl.
4) Kapání vody při otevřených pátých dveří, tak to mi trochu vadí, ale už mám vymyšlený zlepšovák, tak uvidím jestli bude fungovat (zatím to mám v hlavě).
5) Oslňující navigace je opravdu v noci nepříjemná. Uvažoval jsem zkusit na displej nalepit nějakou tmavší folii jako se lepí na okna, ale tak aby i ve dne bylo přes ní něco vidět.
Osobně si myslí,, že každé auto má nějaké mouchy, které na tomto modelu nevidím až tak vážné jako se zde o nich diskutuje.
Pokud moje i40 nebude mít závažný problém na motoru, převodovce, elektronice apod., které jsou nezbytné pro provoz auta, tak aby mě dovezlo z bodu A do bodu B, tak zatím nemám důvod, proč bych měl být na něj naštvaný a takto ho zde pomlouvat.
Pěkný den.
Beri
ak budes mat hotový ten zlepsovak na kvapajucu vodu z kufra pri jeho otvoreni, daj vediet a priapadne sem "supni dake foto"... :P [-o<
Hyundai i40CW 1.7 CRDi VGT 100kw STYLE
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od draslik »

Tak dnes jsem předal moji neoblíbenou i40 do servisu na větší rekondiční trénink (opět na mě koukali jako na debila co po nich chci) a obdržel jsem jako náhradní vozidlo ix35 s motorem 2.0 benzin (122kW). Auto má najeto cca 820 km a 3x jsem se musel dívat do malého TP, zda je ve voze opravdu motor o výkonu 122 kW.

Jelikož si s autem připadám, jako kdybych neustále za sebou táhnul káru písku, která má 800 kg. :( Při přiřazení motoru trvá než nabere dech na další rychlost, jako kdyby se potřeboval opět nadechnout. .)
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

draslik píše:Tak dnes jsem předal moji neoblíbenou i40 do servisu na větší rekondiční trénink
ahoj, celkom by ma zaujzímalo čo si dal riešiť a ako to servis vyriešil? :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Bofors »

draslik píše:Tak dnes jsem předal moji neoblíbenou i40 do servisu na větší rekondiční trénink (opět na mě koukali jako na debila co po nich chci) a obdržel jsem jako náhradní vozidlo ix35 s motorem 2.0 benzin (122kW). Auto má najeto cca 820 km a 3x jsem se musel dívat do malého TP, zda je ve voze opravdu motor o výkonu 122 kW.

Jelikož si s autem připadám, jako kdybych neustále za sebou táhnul káru písku, která má 800 kg. :( Při přiřazení motoru trvá než nabere dech na další rychlost, jako kdyby se potřeboval opět nadechnout. .)
pohotovost k tahu takřka kdykoli a sebejisté chování motoru je právě vlastnost turba, kterou notoričtí obhajovači atmosfér poznají až zkusí...
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

Draslík,to auto má najazdených 820 km. [-o< Čo by si od toho chcel ?

P.S. Už sme trochu OT.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

My jsme měli během týden trvajícího pobytu šéfovi i40 taky zapůjčenou ix35 2,0GDi 4x4, najeto 3.000 km a netuším, kde těch 166 koní má být. Takovou leklou rybu jsem ještě nezažil, reakce tohoto auta na sešlápnutí plynu jsou přímo nebezpečné - totiž žádné.
Přitom kdo jezdil s předokolkou, tak byl celkem spokojený až nadšený. Původní motor 2,0i CVVT byl rozhodně lepší volba :!:

Co se naší "slavné" i40 týká - volant už dorazil, dorazila i navigace a spodní ramena zadní nápravy, čekáme na čidla a opět se s autem na týden rozloučíme ](*,) .
Mimochodem, když přepočítám záruční opravy dle klíče "za každou opravu čárka", tak zmíněné 3 Sonaty měly za 8 let celkem 11 záručních závad, tahle i40 už 10 - to je brutus.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i40“