Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od ferda mravenec »

gambi píše:Ahoj. Chci se zeptat zda se uz u teho :hyu: nejak zacala resit ta zadni naprava a to poskakovani. Zda s tym budou uz konecne neco delat. Zene se to auto libilo a tak jsme ho zamluvili a ted jsem zjistil ze je tohle forum a nestacim se divit nad tim jake to auto ma poruchy a ted se zacinam pomalinku obavat. Mame stareho Golfa ktery uz dosluhuje a poterbujeme nejake vozitko. Bohuzel zena nechtela jit do ojetiny tak jsme sli do ix20. jezdime dlouhe trasy Olomouc,Varsava a Bialystok. Tak teda fakt nevim co si mam myslet.
Ahojte, já myslím, že kolem tohoto tématu byla rozvýřená zbytečná hysterická debata. Já mám ix20 3 roky a jsem spokojen. =D> Šel bych do ní znovu. F.M.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

Máme v rodině tři íx-20-ky, jak vidíš vlevo a spokojenost.Koupené v rozmezí tří měsíců.
Jinak, syn mají ve firmě od podzimu nového Rapida a závadu na přední nápravě /řízení/ řeší M. Boleslav a auto mají odstavené.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
housle
*
Příspěvky: 23
Registrován: 25 pro 2012, 18:26

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od housle »

Na těchto stránkách jsou dle mého názoru jedny z nejlepších testů.....pročti a mudruj http://www.vybermiauto.cz/autoblok/clan ... e#podvozek sekce podvozek je docela zajímavá.
IX20 1.4 CVVT Tricolor
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

gambi píše:Ahoj. Chci se zeptat zda se uz u teho :hyu: nejak zacala resit ta zadni naprava a to poskakovani. ... Bohuzel zena nechtela jit do ojetiny tak jsme sli do ix20. jezdime dlouhe trasy Olomouc,Varsava a Bialystok. Tak teda fakt nevim co si mam myslet.
to Gambi, a co jako nevíš ?? máš to auto a poskakuje ti ?? nebo, máš to auto a neposkakuje ti ??

fabrika s tim nic dělat nebude a tobě nezbude než si na to, či ono, zvyknout, nebo si zkusit sehnat ty bumerangy co tu Franta vyrobil , třeba ti je někdo, kdo zázračně prozřel, prodá a nebo ještě jedna varianta, koupit kyaby co jsou prvotně jako díl na I20 ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

Gambi - nejdrive zjisti, jestli u Tveho auta mas problem nebo ne. Ale pokud primarne budes cekat problem (aby ses mohl ](*,) ), tak jej urcite najdes :wink:
Na foru i ve skutecnosti jsou lidi, kterym to odskakuje pry hrozne, jsou takovy, kterym trosku jo, ale nedelaji si z toho hlavu a jsou takovy, kterym nic neodskakuje (napr. i ja), dokonce i hluk je "v ramci normy". Proto si auto uzij a problemy res, az se vyskytnou, do te doby je fakt zbytecne se trapit ze urcite budou.
To aute je prijemne, pokud neocekavas od nej veci, na ktere neni urceno, tak budes spokojen. Jen mi neni uplne jasne, ze kdyz "jezdime dlouhe trasy Olomouc,Varsava a Bialystok", proc jste zvolili zrovna ix20. Jak pisu, to auto je fajn, daji se i obcasne dlhe trasy po dalnici (dovolena) s klidnou jizdou, ale uz z jeji stavby plyne, ze je to spise vozitko do mesta a na primestske jezdeni. Na dalnici si rychlosti moc neuzijes a spotreba Ti pri 130-ti stoupne veeelice. Do 110 v pohode, nebudete mit zadny problem. Teda, kdyz nefouka narazovy silny bocni vitr :lol: . Ale ja bych si na "jezdeni dlouhych tras" urcite vybral nejake jine auto, ktere s takovym jezdenim pocita...
Hodne stesti a uzij si ix20.

PS: Jeste si uvedom, za at by ses dostal na forum libovolneho auta libovolneho vyrobce, by ses hrozil, co vsetlo za problemy to auto ma :-).
1) Zadne auto neni bez "chyb" (i konstrukcnich, bo vzdy je to kompromis), kdyz se pouziva na neco jineho jak vyrobce predpokladal
2) Na kazdem foru se vice "vyradi" lidi, kteri problem maji - kdo je plne spokojeny, malokdy ma potrebu to opakovane davat na vedomi celemu svetu.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od XMira »

Musím souhlasit s JirNem. ix20 byl pro mě horkej kandidát na nový auto. Nakonec se mi poštěstilo sehnat jednu z posledních i30 za výbornou cenu a tak bylo jasno. Ale hlavní důvod, proč jsem váhal byly právě delší cesty. Dost často jezdíme přes Vysočinu a dost často jezdíme po dálnici. A myslím, že právě v těchhle situacích by mi vyšší stavba auta a torzní příčka dost vadily.
Jen pro zajímavost: Na služ. cestu jsme si vzali s kolegama Roomstera a ujeli s ním přes tisíc kilometrů. Asi za měsíc jsme si půjčili Octavii a ve stejném obsazení ujeli stejnou trasu. Jeli jsme tak z 80ti% po dálnici (180km/h). Obě auta měla stejný motor - ropáka. A rozdíl ve spotřebě byl přes jeden litr v neprospěch Roomstera, který je, tuším, papírově i lehčí. Obě auta měla najeto +/- stejně. Dodnes to přisuzuji aerodynamice.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
gambi
Příspěvky: 4
Registrován: 27 úno 2014, 10:01

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od gambi »

mmv: auto jeste nemame. Budeme mit 14. brezna 1.6 cvvt trikolor

No to co ctu i na polskem foru tak je to obdobne co tu.
odkaz:http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtop ... c&start=30
Pisou tam ze ten problem se zavesenim se evuduje a projevuje po cele evrope. doufam ze budu mit stesti na lepsi kus, ale i tak se na nej doma tesime.
jirkag55
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 lis 2013, 09:54

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jirkag55 »

Absolvoval jsem kurz bezpečné jízdy s Peugeot 207 (doporučuji, jízda na třech kolech...) Pak jsem to zkusil s ix20 a nepovedlo se. Podvozek podstatně lepší!!! Vyzkoušejte, porovnejte a pak teprve pište. Čus
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

Souhlas s JirNem a XMirou, na časté dlouhé trasy bych asi volil nižší auto, ale záleží i na dalším využití.
S benzínem je motor 1,6 dobrá volba.Podle předpokládaného nájezdu by se dalo uvažovat i o naftě,ale je to i otázka finančního krytí a ochoty jít do nafty.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

to gambi: uvidíš, auto je za ty prachy určitě OK, ale to je asi tak všechno, z místa A do místa B tě to odveze a až na drobné kosmetické vady (zadní osa, přední osa, některým to i "vzga", na dálnici to budeš honit od kraje ke kraji/posilovač, se zahrádkou je nekompatibilní atd.) jsem žádný fatální problém nenašel, já od novýho čekal víc... :-k :-k :-k
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
gambi
Příspěvky: 4
Registrován: 27 úno 2014, 10:01

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od gambi »

Ja tez bych nejradeji volil i 30 combi, ale bohuzel na tu uz nemame. Auto nebudem brat na leasing pac mame hipoteku a male dite. Za rodinou do Polska jezdime tak 5krat do roka. Najezd tam a zpet cca 1800km .V Cesku uz toho tolik nenajezdime. Hlavnim bylo aby se nam tam vlezl kocarek a bylo prostorne. Vyssi vozidla mi nijak nevadi. Chtel jsem koupit ojety Ford S-Max ale reklo se doma ne. Me se vyssi vozidla libi vice nez ty mala( krome i 30ky). Asi nemoc z povolani :D . Ridim busy tak nevim. Me se nekdy sedi v osobaku hur nez v tym autobuse.
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

jirkag55 píše:Absolvoval jsem kurz bezpečné jízdy s ... Pak jsem to zkusil s ix20 a nepovedlo se. Podvozek podstatně lepší!!!
Uz jsem psal - plne potvrzuji (byla tam manzelka, ja jako divak) a jeste jednou dodam, ze ix20 neda na frak jenom P207 ale i autum o tridu-dve vys. A zase (hlavne pro gambiho) zopakuji - manzelce se skoro ani nepodarilo vyvolat smyk na smykove dosce. Elektronika ix20 vse napravila mnohem drive jak mohla zareagovat :lol:
A taky jeste jednou opakuji - pokud nebudes mit smulu na vylozene spatny kus (vsimni si, ze nepisi "mit stesti na dobry kus :wink: ), nebudes ani na dalnici jezdit "od kraje ke kraji". My napr. v lete jsme jeli v jednom zatahu Ostrava - Brno - Krems - Innsbruck - Landek - Ischgl (cca 880km), zpatky se zastavkou v CB a dale pres D1 a zadny problem nebyl. Na D1 u Vyskova zadek trocha poskakoval, ale ne do boku ale nahoru-dolu, bo tam poskakovali vsechny auta. A po 17,5 tisicech km "od Tatier k Dunaju" po cestach lepsich i horsich, i v mesetch na dlazdicich, na kolejich,... muzu rict, ze jeden jedinkrat mi odskocil trocvha zadek, kdyz jsem vjel ve vetsi rychlosti, jak bylo zdravo do diry s jednym zadnim kolem a druhe to neutahlo (cesta mela sklon ven ze zatacky). Ale po dire bylo vsechno OK.
Ja jsem myslel, ze jezdis casteji, na petkrat do roka to bude plne v pohode. Jen jak rikam - ve velkem vetru musis pomaleji a kdyz chces na spotrebu, tak nejed vic jako 110 (alespon s 1.4 benzin).
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

:-k Gambi, podle toho co píšeš, tak "podle mne" jsi zvolil dobře. Přeju Ti hodně šťastných km bez nehod a užij si ho !!! :D/ :D/
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

V pátek jsem mel to "stesti", ze me vezl domu kolega v Opel Corse. Stejna trasa, jak jezdivam obcas i ja. Vzhledem k tomu, ze puvodne pred koupi ix20 byla i Corsa jedna z moznosti, kterou jsem i zkousel (alespon v autosalonu) a zdala se mi docela pohodlna, mne velice, opravdu velice prekvapilo, ze jak jsem se citil na sedadle spolujezdce stisnene, jak ve vezeni. Zeby uz zvyk na prostor a pohodli v ix20 :lol: ?
Ale proc o tom pisu tady? Projeti kanalu, koleji a jinych nerovnosti mi prislo z hlediska hluku jenom o velice malo tissi, jak v nasi ix20, co se tyce prenosu do sedadla bych rekl, ze mozna nase ix20 to na mensich nerovnostech zvlada o neco lip, na vetsich je to cca stejne. Ale prejezd pres autobusovou zastavku na ceste (Ostravska specialita - ten kus silnice je vylity betonem rucne zarovnanym deskou zvrchu, tj. opakovane male nerovnosti za sebou) byl mnohem hlucnejsi a byl o hodne vice citit jako v ix20. Odskakovani jsem nezaznamenal.
Takze konretne porovnani podvozku ve meste ix20 vs. Corsa mi vyslo spise mirne ve prospech ix20. Berte to vsak pouze jako srovnani dvou konkretnich aut, mozna jina dvojice by dopadla jinak.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

minulý týden jsem byl nucen o5 osobně řídit služební fábii kombi a až na ty pazvuky od motoru (1,4TDi) vibrace (1,4TDi) a že to auto na rozdíl od IX20 prostě "nebrzdí" , že jsem se cítil víc jak stísněně, a při nastupování a vystupování jsem se neustále bouchal o horní lem karoserie, jsem si jízdu po 5ti měsících od úrazu docela užíval, žádný bouchání od přední osy, žádný od zadní osy, volant je v mrtvým bodě krásně gumový, takže se nemusíš s tím prát když potřebuješ lehce korigovat přímý směr (...na dálnici to budeš honit od kraje ke kraji/posilovač) ale hlavně to neposkakuje / neuskakuje ,
tady si dovolím ukrást konec svému předchůdci
... Takže konkrétně porovnání podvozku ve městě ix20 vs. fabia TDI kombi mi vyšlo spíše ve prospěch fabie. Berte to vsak pouze jako srovnání dvou konkretních aut, možná jiná dvojice by dopadla jinak.
...a vo tom to je ;-)
ještě bych podotkl, že obě auta jsou cca stejně stará a i na tachometru mají podobné cifry
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“