Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

charvi
Příspěvky: 1
Registrován: 03 lis 2013, 13:29

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od charvi »

Stala se mi velmi podobná věc s mou Elantrou, která má najeto velmi podobně (175 000 km). Když jsem jel z kopečka tak sem na semaforu normálně dobrzdil, v autě se ozval divný zvuk a volant se otočil asi o 90 stupňů (když jsem chtěl jet rovně musel sem ho vytočit hodně doprava :D). Tak sem dojel asi 3 kiláky vystoupil zařídil si věci nastoupil, nastartoval začal couvat a auto se rozhodlo stávkovat na náměstí uprostřed parkoviště. Levé přední kolo drželo opravdu jen na vlásku a olej se hrnul ven. Stát se to třeba někde na dálnici kde sem hodinu předtím jel tak opravdu nevím. Samozřejmě jsem nechal rovnou vyměnit obě ramena.
Přílohy
kolo.JPG
kolo.JPG (238.83 KiB) Zobrazeno 4217 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od black_sheep »

přiznám se, že za ta leta, co jsem kdy hyundaie vlastnil a sledoval jsem dění okolo nich, tak jsem ještě nezaznamenal takový průser. totálně mě to odradilo od pořízení dalšího (líbí se mi jen coupe - stejný ramena - tím to auto u mě kleslo jak blázen). nemluvě o tady zmiňovaný agresivní a konfrontační marketingový strategii.

všichni co v tom jezdíte, popřemýšlejte o výměně ramen, já bych do žádné už nesedl. to je fakt průser, u cca 10 let starého auta v dnešní době. při mém stylu jízdy bych ho utrhnul v serpentýnách poblíž liberce, a to by nedopadlo vůbec dobře.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Hardcam »

Kleslo u tebe tim, ze investice do ramen jsou 4 tisice? Zvlastni logika uvazovani, protoze na kazdem aute je za 4000,- potencionalnich problemu spousta, pocinaje koncernovymi (napr. sada kvalitnich ramen na Passata stoji 10 tisic, o dalsich komponentech se ani nemusime bavit, konce Italama).
Pri koupi auta se vymeni ramena za jina a co dalsiho bys chtel na Coupe resit? Nic, akorat stupidni vymluva, sry.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Rybář »

Doufám, že se tyto problémy netýkají Sonaty EF... Kdybych měl Elantru, tak ty ramena vyměním, pořádně vystříkám nějakých sajrajtem a je pokoj, ne? Blacku, čím teď vlastně jezdíš? :)
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Jiří
**
Příspěvky: 141
Registrován: 11 srp 2006, 17:03
Bydliště: Oznice(Vsetín)

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Jiří »

No me taky ty ramena pekne nasrali,ale na druhou[*] stranu a me opet po lantre hyundai nezklamal.3 roky,najetych 70tisic a menil jsem jen pr.loziska a ramena,takze hyundai forever!!
Hyundai Elantra 1.6 16V 66kw r.v 2003 LPG
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:Kleslo u tebe tim, ze investice do ramen jsou 4 tisice? Zvlastni logika uvazovani, protoze na kazdem aute je za 4000,- potencionalnich problemu spousta, pocinaje koncernovymi (napr. sada kvalitnich ramen na Passata stoji 10 tisic, o dalsich komponentech se ani nemusime bavit, konce Italama).
Pri koupi auta se vymeni ramena za jina a co dalsiho bys chtel na Coupe resit? Nic, akorat stupidni vymluva, sry.
pokud stihneš dojet domů, aniž by upadli :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od black_sheep »

Rybář píše:Doufám, že se tyto problémy netýkají Sonaty EF... Kdybych měl Elantru, tak ty ramena vyměním, pořádně vystříkám nějakých sajrajtem a je pokoj, ne? Blacku, čím teď vlastně jezdíš? :)
mno, už asi nechci žádné auto k dodělání doma :mrgreen: argument 4 tisíců je mi jedno, jde mi o to, že z ničeho nic ti upadne kolo. to nevyváží ani cena dílů.

no, měl jsem za poslední rok dva fordy mondeo MK III, naprostá spokojenost. toho prvního (2.5 V6) jsem rozbil když jsem trefil prase a nevyplatilo se to opravovat; druhýho jsem prodal, páč mě sral diesel a šetřím na lepší. mám teď pro srandu starou Lancii Prisma Integrale. chtěl zkusit i to druhý auto, o kterém jsem dlouho mluvil - tedy 156 po faceliftu, ale než jsem vybral takovou podle představ, náhodou jsem našel za pár korun tohodle exota a chci buď zase MK III s benzínovou V6 (asi ST 220) nebo AR 159. na auto teď nespěchám, tak odložím prodej klidně o rok dva, alespoň klesnou ceny faceliftů AR 159 (1.8 tbbi).
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Rybář »

Tak zrovna u tý Alfy 156 by sis s těma ramenama docela užil :mrgreen: To máš lepší koupit :hyu: , jednou ty ramena vyměnit a je klid. Já chtěl 156 taky, ale nakonec zvítězil rozum. Je to sice krásný, jenže potřebuji auto denně a tohle je tak na koukání. Takže se vracím ke svému původnímu záměru - Sonata EF a asi 2,7 V6 :)
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Chodimpozde
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 bře 2012, 22:28
Bydliště: Pozlovice - Luhacovice

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Chodimpozde »

Tak na mem coupe to vypada ok. S mechanikem jsme do toho dali pat ran kladivem a nikde se nic neprohlo. rezave to nejak zvlast nevypada tak jsme to vystrikali olejem a jeste chvilku to tam necham. No ale za rok ci dva je stejne necham vymenit...
Coupe 2G - 2.0 G4GC rok 2002 102kw
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Rybář »

Mě by fakt zajímalo, jestli se to týká všech :hyu: tohoto ročníku :-k Mno, jestli koupím takový ročník, tak ty ramena nechám preventivně vyměnit - tohle bych já teda neriskoval, je to o hubu
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Hardcam »

Nedelejte z toho masovou zavadu, problem se tyka predevsim Elantry a ta ramena nesdili s zadnym jinym vozem.
Nahodne vyreznuti ramen u jineho modelu nepopiram, ne vsak seriove, jak to bylo de facto u vsech Elanter 00-03.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Bofors »

Taky si myslim, že jde zpravidla o Ely před faceliftem. budu opakovat už vyřčené, kdo do toho spadá doporučuju maximální opatrnost! postupuje to zevnitř tzn. skrytě a projeví se to bez varování a pak končí veškerá legrace...
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od black_sheep »

Rybář píše:Tak zrovna u tý Alfy 156 by sis s těma ramenama docela užil :mrgreen: To máš lepší koupit :hyu: , jednou ty ramena vyměnit a je klid. Já chtěl 156 taky, ale nakonec zvítězil rozum. Je to sice krásný, jenže potřebuji auto denně a tohle je tak na koukání. Takže se vracím ke svému původnímu záměru - Sonata EF a asi 2,7 V6 :)
naopak, 156 se kolegům a známým osvědčila na denní provoz i po centru liberce. myslím, že klidně i prahu by dala. ty ramena tam odchází fakt rychle, ale dlouho předtím to bouchá, než to má vliv na jízdní vlastnosti. a k vyloženě upadnutí kola nedochází. u těhle elanter (coupe GK taky - viz ten americký report) to ovšem hrozí kdykoliv.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od Rybář »

No jo, ale dle kolegů "alfistů" ty ramena odcházejí po cca 20 000 km (čep se prý nedá vyměnit samostatně) :!: U Elantry to vyměníš a máš na mnoho let pokoj a žádný upadnutí kola pak už taky nehrozí. Prostě pokud nebyla ramena vyměněná, tak dát nová a je po problému.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Ramena přední nápravy - potencionální problém :-)

Příspěvek od black_sheep »

pořád mi to přijde být menší problém, že jsou hliníková ramena nerozebiratelná, než když obyčejná ramena nečekaně vevnitř vyhnijí natolik, že se rozpadnou. :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“