LPG

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: LPG

Příspěvek od Scout »

Od mého kontroverznío příspěvku z 22. ledna, kdy jste mě málem poslali znova do autoškoly, protože neumím řadit, ani šlapat na plyn, se stalo asi toto: cca po 14ti dnech problémy prostě zmizely. Auto po startu přestalo cukat a dusit se a při jízdě jde za plynem. Po cca dalších 14ti dnech se cukání a dušení po startu na chvíli vrátilo. Jednou jsem místo ubrání plynu (což pomáhalo pro uklidnění a plynulejší jízdu) přidal. Docukal jsem ještě asi 20 metrů (docela by mě zajímalo, jestli to z venku vypadalo tak stašně, jako v autě), pak si to střelilo z výfuku (zavzpomínal jsem na dobu, kdy jsme mívali Tráboše) a od té doby už skoro měsíc klid a pohoda :mrgreen:
A co se týče ext. přimazávání místo benzinového přívstřiku, tak už to zase nejde. Prý je pak nějaký problém s výkonem, takže přívstřik musí zůstat. Včera jsem se objednával na 1. garančku a tohle mi bylo řečeno.
Jo a k tý mý A4 závad se převážně vyjádřili jako k vlastnostem vozu. Ne, že bych čekal něco jinýho, ale věřím, že aspoň něco málo při osobní návštěvě uhájím.
Jo a nevíte někdo, zda jde štelovat výška, nebo aspoň odpor pedálu plynu?
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
Reklama
 

Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Pokud je přesné co píše scout:
A co se týče ext. přimazávání místo benzinového přívstřiku, tak už to zase nejde. Prý je pak nějaký problém s výkonem, takže přívstřik musí zůstat. Včera jsem se objednával na 1. garančku a tohle mi bylo řečeno.

Pak nám už zbývá jedině se hlasitě smát. Jasně že je bez přístřiku problém s výkonem. Pokud si přístřik zapnete od 1200 otáček, auto má znatelně lepší akceleraci.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

jestli voni to scoutovi neřekli kvůli tomu, že neni schopnej předjet tu filcku :-)

to by se pak muselo popřít to, že to na čistý LPG vůbec jezdí a to je blbost, máte 1,6ku, co bych pak měl říkat já s usmolenejma 90ti huculama a to si vůbec nestěžuju, na plyn to jede "parádně" a přívstřiku tam moc nemám
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Pro pokračování záruky je povolen přístřik LPG :D :D :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

to airvawes, tomu taky nějak nerozumím,
ale vrátím se k tomu střílení, bylo to do výfuku ?? nebo spíš do sání, ?? mě to teda na pickupu když to střelí (vždy jen a pouze do sání) , tak to značí, že je třeba v dohledné době vyndat svíčky, překontrolovat "odtrh" případně je vyměnit, když to střílí, tak to znamená, že ti to nepálí, takže problém s tim tvým ježděním neježděním bude někde v elektrice
do výfuku by to bylo totéž (nespálená směs jde do výfuku) takže svíčky, elektrika, a tady to může být nějakým problémem s rozvodem (klidně i podpálený ventil)

problém s pedálem jsem ze začátku řešil taky, a až tak daleko, že mě z toho jak to šlo zlehka při delší jízdě bolela noha, teď už jsem si zvykl, nebo jsem uzpůsobil styl "mačkání" na pedál, šlapu ho nakřivo a hranou nohy drhnu středový tunel, asi tak nějak
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: LPG

Příspěvek od Scout »

airvawes píše:Pro pokračování záruky je povolen přístřik LPG :D :D :D
Nějak nechápu
mmv píše:ale vrátím se k tomu střílení, bylo to do výfuku ?? nebo spíš do sání, ??
Střelilo to jen jednou a řekl bych, že z výfuku. Ale nehádal bych se, ani nevím, jestli bych to rozeznal.
takže problém s tim tvým ježděním neježděním bude někde v elektrice, do výfuku by to bylo totéž (nespálená směs jde do výfuku) takže svíčky, elektrika, a tady to může být nějakým problémem s rozvodem (klidně i podpálený ventil)
S tím více méně souhlasím, jenže se nerozsvítí "check", takže podle servisu je vše v pořádku. Stále to svádí na emisní normu. Třeba je k nějakému testu ukecám ...
A podpálený ventil to asi nebude, protože by musel být podpálený už u nového auta.
problém s pedálem jsem ze začátku řešil taky, a až tak daleko, že mě z toho jak to šlo zlehka při delší jízdě bolela noha, teď už jsem si zvykl, nebo jsem uzpůsobil styl "mačkání" na pedál, šlapu ho nakřivo a hranou nohy drhnu středový tunel, asi tak nějak
Tak to já si nezvykl. Taky jsem zkoušel podobný vylomeniny, ale nakonec jsem si pod patou vypodložil kobereček. Je to mnohem lepší, ale stále to neřeší propady pedálu na nerovnostech. Ať se snažím sebevíc, tak to prostě neudržím. Elektronický pedál by měl prý drobné výkyvy eliminovat, ale na tohle to prostě nestačí.
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Zajímavá teorie z jednoho fora LPG:

Při hoření benzínu dochází k usazování zplodin hoření na ventilech a ventilových sedlech a tyto usazeniny tlumí nárazy při zavírání ventilů. Při hoření LPG jsou zplodiny minimální a proto je nutné přidávat benzín či aditivum, aby se předešlo zaklepání ventilů.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

jo jo, to už tady taky prezentoval seremtom, že je nutný mít obalený ventily sračkama (rozuměj karbonem) a ty se pak nepodpalujou :-(
ono to je právě ta vlastnost těch vopičích kapek (flašlube aj.) oni neshoří a část jich zůstane na sedlech a tím se "ventily máznou"
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Des_Moines
Příspěvky: 7
Registrován: 28 dub 2014, 16:54
Bydliště: Prostějov

Re: LPG

Příspěvek od Des_Moines »

Dobrý den pánové, moje otázka směřuje na ty jenž mají IX20 s LPG již "delší" dobu. Jak jste za tu dobu co jezdíte spokojeni? Zatím mám naježděno 2500, spotřeba dle PP 6,5 (realita bude určitě jiná) a vzhledem k tomu že se mi klube pravidelné dojíždění do práce, řeším jak trochu vyřešit ekonomiku provozu. To kolik ušetřím si spočítat dokážu, spíše mě zajíma jak se plyn chová na 1.4, případně jestli se vyskytnuly nějaké zasadní problémy. LPG mi bude dělat dealer z Vyškova Auto Pytela, takže bych byl rád kdyby trochu svého napsali i ti, co mají s tímto dealerem zkušenosti (případně kolik je LPG stálo).

Předem děkuji všem zkušenějším za ochotu a čas.
IX20, 1.4
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

na plyn od :hyu: nemůžu říct nic špatnýho i když to jak o tom :hyu: mlží na jistotě nepřidá, každopádně ve tvém případě je asi škoda, že jsi to neobjednal přímo s autem, dle vyjádření technika přímo v :hyu: servisu jsou auta od nějakého měsíce 2013 vybavena motory uzpůsobenými přímo na LPG, 1,4 je naprosto v pohodě, přepnutí na lpg ani nepoznáš, zpět taky ne, jenom to píská, ale bez jakékoholiv škubnutí, nebo jiných projevů, výkon taky nejspíš řešit nebudeš .
V zimně se počty na kratších tratích trochu neshodují s plánem, ale žádná trága, ale jezdit s tim trasy 5 - 10 Km 4× denně už ekonomické nebude, toho benzínu tam pak už jde docela dost... reálnou spotřebu plynu mám v popisu
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Pokud Ti LPG zřejmě schválenou sadu BRC namontuje dealer Hyundai a přislíbí trvání záruky ok, ber to. Musíš tam pak chodit na prohlídky, což není problém. Někam stejně půjdeš. Pokud by to mělo být bez záruky, nedělal bych to! Tyto motory to je bláto velebnosti.....Prý je ventilový rozvod spotřební materiál.... to netuším. Ptal bych se.
Jak vyřeší exprti ochranu ventilů se poptej. Přístřik byl doteď standard, to nejlepší na světě....Po několika špatných zkušenostech nastupuje i mazání opičíma kapkama abych použil místní hantec.
A když mazání kapkama pak může jít přístřik logicky dolů a zlepší se ekonomika. Otázka je, zda již moudré hlavy daly toto na papír a chudáci mechanici o tom něco vědí. Kde je guru Pataky a zda ještě pro LPG Hyu dělá netuším. Zda proběhl meating šulung....pro mechoše netuším. Většinou bohužel neví nic, co dostaneme v sadě to montuje a víc to neřešíme. Logická slušná odpověď.
Letošní letní LPG je hodně hodně chuďoučký a spotřebu mám kolem 9 litrů LPG. Benzín jsem měl průměr 7,3. Jen pro tvé počty o návratnosti.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: LPG

Příspěvek od tom »

Ing.Pataky je tady...
http://agcplus.cz/
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Des_Moines
Příspěvky: 7
Registrován: 28 dub 2014, 16:54
Bydliště: Prostějov

Re: LPG

Příspěvek od Des_Moines »

Tak předpokládám že to bude s plnou zárukou, jak mi tvrdili když ptáčka lapali. Uznávám že je to moje blbost, ale v tu danou situaci a čas sem takto bohužel neuvažoval, jelikož nebyl důvod. Zajdu k dealerovi a pokusím se domluvit, bez zaruky bych na to samozřejmě kašlal.
IX20, 1.4
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

hnedle se zeptej jestli je montáž i s přímazem "vopičíma kapkama" (vap saver) právě mi to domontovávaj v :hyu: servisu, zítra bude hotovo, napíšu za kolik
Naposledy upravil(a) mmv dne 01 kvě 2014, 11:33, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
AGCPLUS
*
Příspěvky: 19
Registrován: 01 kvě 2014, 11:18

Re: LPG

Příspěvek od AGCPLUS »

Dobrý den všem, jako dovozce přestavbových sad pro Hyundai jsme pro všechny příznivce značky, kteří si zakoupili auto bez LPG a mají zájem o dodatečnou montáž LPG pro všechny motorizace včetně GDI připravili produkt, díky kterému Vám tzv. nepadne záruka. Stejným způsobem jsou zajištěné i továrně přestavěné vozy na LPG. Více informací naleznete na http://www.agcplus.cz
Tým AUTOGAS CENTRUM PLUS
Odpovědět

Zpět na „ix20“