Klepání v přístrojové desce

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

pivin
Příspěvky: 6
Registrován: 23 led 2013, 20:53

Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od pivin »

Ahojte vsichni, mam v zari koupeny i30cw. Na podzim se mi stalo jednou ze jsem slysel neco nekde mezi budiky az prednim sklem. Pak dlouho nic a az ted v mrazech uz temer neustale klepani/praskeni/drnceni, nedokazu to identifikovat. Mam pocit ze je to nekde za "budikama".
Mate podobny problem? Jak jste ho resili, je to na reklamaci?
Diky
Reklama
 

alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od alcione »

ja mam podobny problem hrkanie z palubovky v okoli vyduchov na starej i30. riesil som to v 2 hyundai servisoch a nic mi neopravili. proste si vypocujes rozpravky (v tych je hyundai odbornik) a budes zvuky pocut aj nadalej, nic ti s tym neurobia.

chlapi zvykajte si, bohuzial, nizka cena je za nejaku dan...a uroven hyundai servisov je katastrofalna
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
pale
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 úno 2011, 17:42

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od pale »

co třeba změna servisu?Není servis jako servis, je to hlavně o lidech.
Hyundai i30 kombi, 1,6 cvvt, Satin Amber, 2013
Uživatelský avatar
Dulux
*
Příspěvky: 12
Registrován: 28 bře 2012, 22:05

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od Dulux »

mne tiez nieco rezonovalo, pri nizsich otackach, od budikov, reklamoval som to. S malou dusickou som to nechal v servise, lebo rozobrat a zlozit pristrojovku na novom aute bez skrabancov si vyzaduje odbornikov. Cely den sa s tym mordovali a nakoniec prisli na to. Tie zvuky sa divoko v aute prenasaju. Nakoniec to vraj bol nejaky pliesok na motore na pravej strane. Auto poskladali bez skrabanca.
Tymto chcem este raz podakovat technikom z AUTO MP Trencin, budem k nim mat doveru aj do buducna.
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od Dalin »

Měl jsem podobný problém, nakonec jsem zjistil, že mi to dělají mince položený v popelníku. Tím jsem chtěl jen říct, že ten zvuk může pocházet z úplně jiného místa než si myslíš. Doporučuji všechno vyndat ze všech odkládacích prostor a zkusit jestli to pořád dělá.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od paserak »

Fakt pridavam sa ... najviac rezonuju predmety ulozene v schrankach (mam diesel) a tiez som na to alergicky nasrdeny. Raz za cas hladam a najdem blbostku odlozenu v odkladacich miestach, ktora mi zneprijemnuje zvukovu kulisu jazdy.
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od Tudy »

Včera mi také začala vrzat "přístrojovka", nakonec jsem zjistil, že jen rezonuje kovový kroužek na klíčku od zapalování. :wink:
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
pajo79
Příspěvky: 1
Registrován: 24 úno 2014, 09:08

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od pajo79 »

...zdravim, mam i30 sw, model 2013. Asi po mesiaci mi zacalo nieco rezonovat na lavej strane palubovky alebo aspon tam sa to najviac ozyva. Robi to vacsinou ked uberiem plyn. V odkladacich priestoroch nemam nic take, co by to mohlo sposobovat. Pisete tu, ze by to mohol byt nejaky pliesok na motore, mozete to upresnit?
dakujem
Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od drastys »

mno mi rezonovaly bryle v prihradce nad hlavou, a taky se mi zdalo ze to jde nekde z prave strany .... :lol:
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od Tom64 »

Zdraví všechny, tak dneska začala palubní deska rezonovat i mi. Především v oblasti středového sloupku.
Nejvíce se to projevuje při přejíždění příčných nerovnosti, např. železničních přejezdů atd. Navíc je klepání spojeno s bušením od přední nápravy. Jsem z toho trochu nešťastný protože auto má najeto cca 11tis. km. Tento měsíc jdeme na garanční prohlídku, tak jsem zvědav jak se k tomu hoši postaví. :(
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
i30combi
*
Příspěvky: 13
Registrován: 25 srp 2013, 18:07

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od i30combi »

praskání v palubce uprostřed, někde v prostoru rádia,takový lupání, ozývá se prakticky pořád, do servisu se mi moc nechce, mám strach, že palubovku poškodí a jak se v tom začnou hrabat, tak to bude ještě horší.

taky praskání nebo spíš takový povrzávání se mi ozývá zezadu z pravé části, řekl bych někde z prostoru sedadel, ale jen při malých rychlostech. když jedu rychleji, už to není slyšet.
když jsem sklopil zadní opěradlo, tak to přestalo. zkusil jsem podložit sedák,myslel jsem , že to pomůže, ale vrže to dál..

nevěděl by někdo, co s tím?

dík předem za rady a za info

i30 2012 combi, 1,6GDI Style, 10/2012, najeto 34tis.km
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od Santík »

To klepání v zadních sedadlech je spíše vrzání, taky jsem to řešil, odklop opěradla a namaž vazelinkou ty oka zámků. Vržou o tu dorazovou gumu co je vedle zámku v opěradle. Taky mi to dělalo a bylo to jen při malé rychlosti (jak se prohýbá karoserie).
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
i30combi
*
Příspěvky: 13
Registrován: 25 srp 2013, 18:07

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od i30combi »

To: Santík

dík za radu, zkusím to, snad to bude ok...

i30 2012 combi, 1,6GDI Style, 10/2012
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od Tom64 »

Zdravím, tak po dvou letech provozu se mi začalo ozývat bouchání v palubní desce při přejezdu větších nerovností, např. starších přejezdu....adod.Řešili jste někdo něco podobného? A co jiné značky, myslíte, že jsou na tom stejně....? :D
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Tom64
*
Příspěvky: 58
Registrován: 08 čer 2010, 15:14

Re: Klepání v přístrojové desce

Příspěvek od Tom64 »

Tak jsem po druhé garanční prohlídce.Reklamoval jsem bouchání a vrzání palubní desky.
Palubní desku údajně demontovali a uřezali nějakou opěrku, která se opírá o přední sklo.
Měl jsem sice obavy ale vypadá, že je vše v pořádku. Zatím je ticho.... :D
HYUNDAI I30 1,6 GDI Weekend
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“