Výmena žiaroviek v smerovkách za LED

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Výmena žiaroviek v smerovkách za LED

Příspěvek od bushman »

Ahojte, mám vozidlo po F/L z 02/2014 verziu Premium kde sú vpredu xenóny a DRL, ale smerovky sú klasika 21W. Rozhodol som sa vymeniť ich za LED-ky rovnakok aj vzadu. Sú to žiarovky s Canbusom a teda mal by byť znížený odber eliminovaný zabudovaným odporom, aby RJ neštrajkovala. Tie žiarovky by nemali byť žiadne shity, robia sa na Taiwane a cena za kus je 20€. Po výmene sa začali správať nasledovne: pri zapnutí výstražných smeroviek pri vypnutom motore bežali OK, pri naštartovaní a skúšaní po jednom (raz jedna strana potom druhá) smerovka trikrát blikla normálnou frekvenciou (asi vplyv funkcie trojbliku) a potom začala fibrilovať (blikala zrýchlene). Postupne som ich vyberal a nahrádzal pôvodnými žiarovkami a výsledkom bolo, že auto nestolerovalo ani jednu LED žiarovku. Potom som vyskúšal na kolegovej oktávke a tá nemala so žiarovkami žiaden problém. Následne som na fóre vyčítal nutnosť výmeny pôvodného relé za nové pre LED-ky no v poistkovej skrinke na strane vodiča relé nevidím, sú tam poistky no nič iné (možno zle pozerám). Prelúskal som návod k autu no medzi popisovanými poistkami a relátkami som samostatné na smerovky nenašiel. Zbežne som prezrel aj poistkovú skrinku v motorovom priestore no opäť bezvýsledne. Menili ste niekto smerovky za LED-ky? Budem vďačný za akúkoľvek radu.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena žiaroviek v smerovkách za LED

Příspěvek od FISHkaa »

LED má snížený příkon, na toto reaguje ŘJ a rychlým blikáním indikuje prasklou/nefunkční žárovku. Pokud chceš LED, tak musíš paralelně přidat zátěžový odpor, který se přes eBay dá koupit za pár korun...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=le ... sacat=6030
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Výmena žiaroviek v smerovkách za LED

Příspěvek od bushman »

Viem, že potrebujem oblbnúť RJ a preto som myslel na toto:
http://www.parkovacie-senzory.sk/7067-p ... -auta.html
len neviem kde to relé v aute mám.
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Výmena žiaroviek v smerovkách za LED

Příspěvek od soban »

Všechno je většinou pod přístrojovkou.

Jenže otázka je máš tam vůbec přerušovač? Neřídí to náhodou už přímo BCM (počítač) ?

Potom tam budeš muset dát odpory a uspora energie se vytratí, a životnost když rozpočítáš na cenu tak nakonec zjistíš že žárovky vyjdou levněji :-)

Podle mě to nemá smysl, smysl to podle mě má pouze v interieru kde dám žárovku v led která bude svítit víc jak originál žárovka.
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Výmena žiaroviek v smerovkách za LED

Příspěvek od bushman »

soban píše:Všechno je většinou pod přístrojovkou.

Jenže otázka je máš tam vůbec přerušovač? Neřídí to náhodou už přímo BCM (počítač) ?

Potom tam budeš muset dát odpory a uspora energie se vytratí, a životnost když rozpočítáš na cenu tak nakonec zjistíš že žárovky vyjdou levněji :-)

Podle mě to nemá smysl, smysl to podle mě má pouze v interieru kde dám žárovku v led která bude svítit víc jak originál žárovka.
Vďaka za odpoveď. Dôvodom prečo chcem vymeniť žiarovky v smerovkách nie je úspora energie. Ako som písal vyššie predok mám bixenón a DRL a vzadu je komplet LED ak nepočítam smerovky a spiatočku. Proste som chcel svetlá doplniť o LED smerovky kvôli dizajnu nič iné. Spomínaš interiér. Tam som už nahradil všetky žiarovky za led-ky, rovnako ako v batožinovom priestore (výsledkom je omnoho viac svetla).
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena žiaroviek v smerovkách za LED

Příspěvek od FISHkaa »

důkaz místo slibů :-) BTW: je také jasně vidět proč při instalaci tažného je nutné přidat výkonovou jednotku (relé, CMOS...)
Přílohy
turnsig.JPG
turnsig.JPG (23.32 KiB) Zobrazeno 2740 x
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“