antena

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
renek12341
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2014, 21:06

antena

Příspěvek od renek12341 »

Zdravím,nevíte někdo zda je možné vyšroubovat šroub na Getziku z antenní patice???Koupil jsem anténu s redukcemi a na patici je tlustá koncovka a v anteně je tenká,ale mám strach to sroubovat,abych to neupálil.Je to origos od Hyundai,ted jsem ji měnil,protože jsem ji upálil na myčce... :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: antena

Příspěvek od Josef »

Prostříkej WD čkem a nech alespoň 12 hodin působit. Pak opatrně kombinačkama povolíš . Je to skoro běžné, držák i šroub v anténě zoxiduje. Já prostříkávám jaro-podzim- orvu šroub drátěným kartáčem a klid :D/
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: antena

Příspěvek od alvin »

preeesne tak,ako píše Josef.môjmu otcovi sa to podarilo na umyvárke ju odfakliť, tak som ju nahradil škodováckou z Felicie,ale tá zas niekoľko rokov,kým Veľrybáka pouzíval tatko,nebola dole, a pri povoľlovaní na umyvárke niečo vo vnútri nej ruplo,tak síce držala,ale slabý mala príjem,tak som ju nedávno nahradil anténou z Fuckbie 1.generácie,obe sa sa dajú kúpiť v predajni ND škoda za cca 5-7 €,samotne pruty a závit sedí
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: antena

Příspěvek od durkovic »

Zdavím,

som novým majiteľom Hyundai-u Getz 1.1 (2007) vo výbave Palette. Zatial som po všetkých stránkach a autom spokojný.
na aute je ale umomený prút antény, a to tak že v tej pätici (zakladni na streche) ostal v závite zalomený šrób z toho prutu a prut sa samozrejme ulomil, zrejme predchodzím majiteľom... mate niekto skusnosť ako dostať von z toho zavitu vonu ten zvyšok skrutky prútu antény ??? to WDčko do toho skúsim aplikovať ale problemom je že nieje nijako možné chytiť tú skrutku do kombinačiek a vytočiť pretože je zarovno s telom toho držaku... mám taký pocit že je to stav rovno kupiť novú anténu a vymením to :)
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: antena

Příspěvek od durkovic »

zdravím,

tak som úspešne vymenil anténu na našom Getzíkovi, kúpil som nejakú univerzálnu (predurčenú pre VW Golf) za 7€
a pustil som sa do výmeny. Kedže modelu Po výmene prijíma radio Pioneer stanice stabilne a čisto.
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: antena

Příspěvek od soban »

Jsi ten šroub měl odvrtat - normálně se odvrtávají zalomené šrouby.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: antena

Příspěvek od MICHAL77 »

No nevím, nevím, ale odvrtávat šroub ze zalomené základny antény na autě......... [-o< , je to samej plast, je to v blbém místě. Vyměnit byla nejlepší volba.
.........
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: antena

Příspěvek od durkovic »

ano vedel som aj o možnosti odvrtať tú skrutku čítal som tu niekde o tom na fore, no jednak som nemal na to vrták a zadalšie ten pohyblivý klb s ktorým sa dal nastavovať sklon antény bol tak "zapečený" že ho nedokazal uvolniť ani WD40. tak som to za cca 20 minut vymenil a je pokoj :) dnes som robil s Getzíkom dlhšiu cestu a príjem super :)
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: antena

Příspěvek od soban »

Jasně pokud celá anténa stojí pár korun tak je to lepší pokud na to nemáš nářadí.

A jasně je to umělá hmota tak se musí jemně....
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: antena

Příspěvek od durkovic »

a to som ju po prvej montáži musel dať na druhý deň dole pretože mi stale vratlo hlavou že som asi niekde na niečo zabudol, a bolo to tak

na zavit ktorý ide z patice antény som zabudol navliecť izolaciu aby sa to nahodou nedotýkalo plechu strechy takže antena šla opäť dole a zo starej pôvodnej patice som odobral to tesnenie a vystrihol som ten gumový prechod,

nasadil na zavit novej patice anteny a až tak osadil do strechy
Přílohy
SAM_2884 (Medium).JPG
SAM_2884 (Medium).JPG (138.71 KiB) Zobrazeno 4263 x
SAM_2883 (Medium).JPG
SAM_2883 (Medium).JPG (149.08 KiB) Zobrazeno 4263 x
SAM_2882 (Medium).JPG
SAM_2882 (Medium).JPG (192.73 KiB) Zobrazeno 4263 x
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
8milan8
*
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2017, 12:38

Re: antena

Příspěvek od 8milan8 »

Nezkoušel někdo anténu vyměnit za nějakou "ploutvičku"?
Hyundai Getz 1.3 85HP 5.2004
Odpovědět

Zpět na „GETZ“