Nedostatky i40

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
velsatis
*
Příspěvky: 48
Registrován: 23 bře 2013, 18:03
Bydliště: Nymburk

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od velsatis »

hanz.1 píše:Na dlouhodobou spotřebu 5,4l u i40 určitě zapomeň. Největší zabiják spotřeby je DPF, který se vypaluje vstřikováním motorové nafty. Na druhou stranu je fajn, když ti z výfuku nelítají černý koblihy.
To nechápu proč, já jezdím dlouhodobě za 5l (najeto 13 000km). Například dnes trasa 350 km ( z toho 150 km dálnice) s výsledkem 4,6. A to nejsem žádnej louda... Nechápu jak někdo může jezdit za 6,5 :-P To se mi povedlo jednou když sel jel konstantně 170 km/h, jinak si to opravdu neumím představit :-P Jedině snad automat by mohl dělat takový rozdíl, já mám manuál :-)
Reklama
 

Marek i40
Příspěvky: 6
Registrován: 11 čer 2014, 19:35

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Marek i40 »

:roll:
Naposledy upravil(a) Marek i40 dne 30 čer 2014, 22:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Beri »

Proč by byla nereálná. píše, že má manuál. kolega v práci jezdí za 5,4 s plně naloženým autem na Slovensko. Já jezdím v rozmezí 6,5-7 což je daň za automat, který má vyšší spotřebu oproti manuálu.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od hanz.1 »

velsatis píše:
hanz.1 píše:Na dlouhodobou spotřebu 5,4l u i40 určitě zapomeň. Největší zabiják spotřeby je DPF, který se vypaluje vstřikováním motorové nafty. Na druhou stranu je fajn, když ti z výfuku nelítají černý koblihy.
To nechápu proč, já jezdím dlouhodobě za 5l (najeto 13 000km). Například dnes trasa 350 km ( z toho 150 km dálnice) s výsledkem 4,6. A to nejsem žádnej louda... Nechápu jak někdo může jezdit za 6,5 :-P To se mi povedlo jednou když sel jel konstantně 170 km/h, jinak si to opravdu neumím představit :-P Jedině snad automat by mohl dělat takový rozdíl, já mám manuál :-)
Hodně záleží na typu tras co jezdíš. Pokud jezdíš převážně delší, tak to jde průměr pěkně srazit dolu. Když musíš jako já rozvážet každé ráno děti do školky a školy pouze pár km, tak to letí nahoru a po městě prostě žádnej zázrak neuděláš ať s automatem nebo s manuálem. Já mám reálnou spotřebu podle dotankování 6,7l a jsem spokojenej.
i40 CRDi Style + Navi
piskop
Příspěvky: 5
Registrován: 02 kvě 2014, 13:25

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od piskop »

Ja jazdim na 5,3L.Je to dlhodoba spotreba-30%dialnic,30%medzimesto a ten zvysok mesto.Jazdim predpisovo(nie som ochotny podporovat policiu).Mam najazdene 104000.Takze spotreba super.
Hyundai i40 CW Style (2012), 1,7 CRDi ,100 kw Manual
Riceeater
*
Příspěvky: 29
Registrován: 07 úno 2014, 14:49
Bydliště: Středočesko

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Riceeater »

Zdravím majitele i40.

i40 v kombi jsem měl půjčenou v rámci servisu mojí i30 a musím říct, že jsem byl nadšený. Těch 100kW jede opravdu náramně. Spotřebu jsem měl 6L/100Km, ujel jsem cca 300km. Auto mělo najeto kolem 9 tisíc.

Co mě překvapilo:

1. Motor
2. Podvozek - proti i30 sedí jako přibitý (17") a tluče téměř shodně jako i30 na 15" a balónech

Co mě ale zarazilo:

1. Nepřesné řazení... šlo strašně ztuha. Nakonec jsem pochopil, že musím spojkový pedál prošlápnout až na podlahu a teprve poté šlo řazení o něco lépe (na konci těch 300km mě bolela levá noha v kotníku :? )
Říkal jsem si "ZLATÁ i30" - ale myslím, že to bude spíš nějaký technický problém, než vlastnost i40...
2. Aerodynamický svist už při 130kmh
3. Ťukající kamínky v podbězích

Každopádně musím konstatovat, že bych si toto auto nechal líbit... 8)
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Dalin »

Vždy záleží s čím srovnáváš. Bylo by smutné kdyby i40 jakožto zástupce střední třídy bylo celkově horší než i30 a ta byla horší např. než i20.
I40 je vzhledem k pořizovací ceně dobré auto ale když budu srovnávat s ostatními zástupci střední třídy zjistím, že má hodně co dohánět. I obstarožní Mondeo, Passat, Avensis nebo Laguna jsou neporovnatelně lepší. Věřím tomu, že další generace i40 bude o něco blíž konkurenci ale ta současná patří mezi nejslabší a nepřidává ji ani ta pověstná "kvalita".
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
fajo22
*
Příspěvky: 18
Registrován: 06 dub 2011, 12:31
Bydliště: Dolný Kubín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od fajo22 »

Tak nedávno mi začala blbnúť cúvacia kamera...https://drive.google.com/file/d/0B_ZG1R ... sp=sharing . Objednali novú, vymenili. Vraj som bol prvá i40 s týmto problémom u nich. Ale ix35 už menili trom. Dostáva sa do nich vlhkosť.
A ktej spotrebe. Ja teraz posledných 3000km držím okolo 6,5l. Najazdené mám 8600km. Myslím že je to daň za ranné rozvážanie detí a relatívne veľa jázd v meste...
Hyundai Tucson 1.6T-GDi Premium 7DCT 04/2017
Hyundai i40cw 1.7 CRDI Premium 12/2013
Huyndai i30 1.6 CVVT 02/2011
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

fajo22 píše:Tak nedávno mi začala blbnúť cúvacia....
Presna tak isto začala blbnúť aj mne. Robí to keď je vonku vlhko/prší. Zastavil som sa s tým aj v servise v TN. Počas cesty do servisu som sa niekoľko krát zastavil a skúšal som či to stále blbne, aby som nevyzeral v servise ako č***k, Blblo to aj na parkovisku pred servisom. Keď prišiel technik k autu, samozrejme kamera išla ako by sa nič nestalo, krásne bez známky poruchy. Technik mi odporučil, preinštalovať SW v NAVI. Môžem potvrdiť, softvérom to nie je. :P Tak že pridávam do zoznamu závad ďalšiu. :?

http://youtu.be/XYObrXsG-ng
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od draslik »

MishoG píše:Ja len jeden dotaz: Pohyb sedadla do strán zaznamenali majitelia manuálne nastavovaného sedadla, alebo elektrických sedadiel?
Ahoj, já měl problém s pohybem sedadla řidiče s el. ovládáním do stran více jak 3x. Vždy sedák dotáhli a byl chvíli klid. Teď to zatím drží, tak uvidíme.

Parkovací kameru mi také měnili kvůli pronikání vlhkosti do čočky kamery.

Až budu mít více času, tak zda rozepíšu, co vše jsem na autě řešil a co vše bylo měněno.

Jinak moje průměrná spotřeba je něco kolem 7,3 litru. Pokud pojedu po okresce do 110 km/h, tak jsem schopen se dostat cca na 5,6 litru.
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Napísal som o probléme s kamerou do Autopolisu v BA a technik mi obratom zavolal a povedal mi, že problém bude spôsobený pravdepodobne skratom na kamere. Príde mi to ako logické, pokiaľ sa tam dostane voda. Chcel si dohodnúť so mnou aj stretnutie. Do servisu v TN sa mi nechce a BA je ďaleko. Rozobral som to doma. Zhodil som tapacír z piatych dverí a potom som povoloil zvnútra tú chrómovú lištu na ktorej je kamera. Vytiahol som kameru, rozobral, očistil, celé prelepil dokola páskou, aby už nevlhla a zatiaľ je všetko v poriadku, aj po poriadnom daždi pred pár dňami. :wink: Včera som ešte aplikoval silikón okolo kamery. Počas dažďa sa tam vždy držala voda. Uvídím ako to bude slúžiť teraz. :P
Přílohy
DSC_0794.jpg
DSC_0794.jpg (132.3 KiB) Zobrazeno 5009 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
fajo22
*
Příspěvky: 18
Registrován: 06 dub 2011, 12:31
Bydliště: Dolný Kubín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od fajo22 »

Tá pôvodná kamera mala kryt zvonku plastový a vnútorný hliníkový. Tá nová, čo tam dali je celoplastová. Mne začala blbnúť práve keď nepršalo, ale bolo také orosené ráno. Potom sa to za hodinku stabilizovalo. Cez deň auto ostalo na slnku a kamera zas zblbla, večer šla zas normálne. A takto sa to opakovalo pár dní... Čiže ráno sa vyzrážala v kamere rosa, potom stiekla s čipu dole a potom zas slniečko robilo parný kúpeľ :-)..... Samozrejme keď som prišiel do servisu tak šla normálne, deň predtým vyschla a ráno pršalo(dážď jej nevadil, len rosa). Ale mal som záznam v telefóne a myslím, že s IMPA Dolný Kubín mám trocha nadštandardné vzťahy.
Hyundai Tucson 1.6T-GDi Premium 7DCT 04/2017
Hyundai i40cw 1.7 CRDI Premium 12/2013
Huyndai i30 1.6 CVVT 02/2011
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE:

Kamera na mojej i40 má kryt z časti plastový a z časti hliníkový. Medzi je gumové tesnenie. To tesnenie moc netesní a v tom bude určite problém. Keď som kameru rozoblal, prekontroloval som tesnosť kábla vchádzajúceho do kamery, aj konektory mimo kamery. Všetko bolo v 100% poriadku. Jediný problém podľa mňa je naozaj spojený s vlhkom vo vnútri kamery. :P

U mňa sa problém s kamerou po zaizolovaní už neprejavuje. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Zdenda85
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2011, 11:31

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od Zdenda85 »

robertbulko píše:Pre tých čo stále tvrdia, aký je :hyu: i40 perfektný. Je to krásne auto, ktoré ale tak, ako takmer každé iné, svoje muchy.

INTERIER:
- :D :arrow: vŕzganie lesklých čiernych plastov v lete vo vyhriatom aute ( :hyu: rieši v záruke aplikovaním textilnej pásky na kontaktné miesta)
- :D :arrow: ošúpaný volant po krátkom čase užívania, vadí mu horúce slnko ( :hyu: rieši v záruke prečalunením volantu)
- :D :arrow: pískanie zámkov opierok zadných sedadiel (pomôže páska) https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 15#p418604
- :D :arrow: nepríjemné ťukanie zámkov obalu sieťky za zadnými opierkami (pomôže páska a malá podložka) https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 15#p418604
- :D :arrow: vŕzganie/ťukanie v palubovke ( :hyu: rieši v záruke, prelepením vŕzgajúcich častí textilnou páskou :? )
- :D :arrow: vŕzganie tesniacich gúm na dverách (proste menej kvalitná guma, :hyu: rieši v záruke aplikovaním prostriedku na obnovu/údržbu gumových tesnení)
- sedadlo vodiča sa hýbe do strán ( :hyu: rieši v záruke, ak nie je možné inak, výmenou sedadla)

EXTERIER:
- :D :arrow: predné stierače pri ostrekovaní nedokončia cyklus a ostanú stáť cca 5cm vyššie (ďalšie zotretie bez ostrekovania zastaví stierače v správnej polohe)
- problémové predné aj zadné snímače prekážky ( :hyu: rieši v záruke výmenou snímačov)
- korózia ( :hyu: rieši v záruke prelakovaním) https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 1&start=15
- :D :arrow: dialkové svetlá svietia nevhodne vysoko (dá sa doladiť na reflektore) https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 4&start=15
- :D :arrow: prehnuté strešné lišty ( :hyu: opraví, prípadne vymení v záruke)
- :D :arrow: cúvacia kamera pravdepodobne navlhne a potom je obraz značne znehodnotený ( :hyu: vymení v záruke) http://youtu.be/XYObrXsG-ng

RIADENIE:
- :!: problém s prednými kotúčmi / trasením volantu pri brzdení ( :hyu: rieši v záruke výmenou kotúčov)
- problém so zaradením 1. a 2. rýchlostného stupňa za studena (len manuálna prevodovka, :hyu: rieši v záruke výmenou spojkovej sady)
- výmena motora kvôli unikajúcej kvapaline/pórozný materiál ( :hyu: rieši v záruke výmenou motora)

NAVI:
- problém s dotykom na displeji NAVI (nepoznám riešenie)
- náhodné zamŕzanie NAVI (ak nie je možné inak, :hyu: rieši v záruke výmenou)
- :arrow: problém s volaním cez NAVI, po najdení kontaktu v NAVI a následnom kliknutí na kontakt, sa zmení podsvietenie kontaktu, ale NAVI nevytočí (nepoznám riešenie, možno problém spôsobujem môj mobil - iný som neskúšal)

OSTATNÉ:
- :arrow: špiniace sa prahy všetkých dverí za nepriaznivého počasia. Následne zašpinené nohavice. (poznám veľmi dobre a dávam si pozor :P )
- :arrow: pri otvorení piatych dverí keď je napršané, chvíľu padá na hlavu špinavá voda (poznám veľmi dobre a zatiaľ si dávam pozor :P )
- :D :arrow: po otvorení vodičových dverí, ak je auto naštartované a je nastavené automatické zamykanie, zostanú ostatné dvere zamknuté (na automate sa v menu dá nastaviť automatické odomykanie po zaradení P, neviem ako je to na manuále)
- :arrow: nepríjemne pískavá signalizácia pri opustení auta s kľúčom, keď je naštartované (nepoznám riešenie)
- vybitie batérie v niektorých prípadoch už po 14 dňoch nepoužívania (nepoznám riešenie)


:arrow: = s tým som sa stretol aj ja. Teraz (február 2014) mám nabehaných kúsok pred 20000km.
:!: = opakovane sa vyskytujúce po oprave
:D = u mňa už opravené / vyriešené


SERVIS:
Jedna vec je kvalita i40 a druhá ako sa :hyu: stavia k riešeniu problémov:

Keď to zhrniem, na základe vašich aj mojich doterajších skúseností, väčšinu nedostatkov :hyu: rieši zdarma v rámci záruky, aj keď treba niekedy cestovať ďalej k slušnému servisu. :? Veľa z vás sa presvedčilo, že vedia byť aj veľmi ochotní. :wink: Nie vždy sa im podarí problém odstrániť na prvý krát, ale mám pocit že sa snažia. :wink:

Ak sa importér dobre postará o svojich zákazníkov, nemusí byť všetko stratené. Bohužiaľ, niekedy to stojí veľa času a nervov, kým sa nájde naozaj slušný servis. A keď sa už nájde, znova to stojí voľný čas strávený v servise. Aj keď sa nakoniec podarí auto priniesť do požadovaného stavu, často to zanechá na majiteľovi jazvu, ktorú si so sebou ponesie hodne dlho. :cry: Preto je dobré si vymieňať informácie a takto si navzájom pomôcť. :)

Uvedené nedostatky sú zozbierané, nie su všetky moje. ](*,)
==========================================================

Tak kromě pískání zámků, hýbání sedačky řidiče a výměny celého motoru už jsem zažil všechno (něco častěji - např. parkovací kameru mám asi šestou)

Prohnuté lišty na střeše mě nechávají chladným, ale spojku už mi měnili třikrát.....a to si nemyslím, že bych s autem nějak blbnul.

Mám i40 Premium, 138000km, manuál.

Téměř výlučně mě to nechává viset alespoň 200km od domova, ale to už beru jen jako problém vlastní karmy.

Rozhodně se ten peklo-stroj ale pokusím vrátit výrobci.
(poslední problém zrovna včera - utrhla se řemenice, co roztáčí alternátor a vodní pumpu - tak jsem teď možná rozladěn víc než obvykle)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nedostatky i40

Příspěvek od idam.i »

Ty bláho, 6x kamera, 3x spojka a necháva ťa vonku. :shock: #-o
Asi som dieťa štasteny.Najväčší problém čo som mal,bolo trasenie pri brzdení.vyriešené a inak v poho.Samozrejme volant,občasne vrznutie stredového panelu,či nedobehnutý stierač poznám.No chvalabohu nič vážne,tobôž nie,že by som niekde ostal stáť ! [-X
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i40“