jaké žárovky

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
vlkobass
*
Příspěvky: 71
Registrován: 17 dub 2005, 16:25

žárovky

Příspěvek od vlkobass »

Já jsem koupil Narva se svístivostí o 50% více, kus za 169,- Kč. No.. popravdě, na potkávačky i na dálkové je to o něco lepší, ale k 50% to má daleko. Ono taky někdy třeba stačí umejt si světla.. :)
Příště se chystám si koupit sadu PHILIPS VisonPlus. Trochu jsem se na různých fórech na netu o to zajímal, jednoznačně všichni odsuzovali zabarvení do modra, kromě právě PHILIPS. Dobře hodnocené ze zkušeností taky byly OSRAM Silverstar, o něco levnější. Jinak jsem také zvědaf na výdrž, 1 rok budu považovat za úspěch.
www.ochranamotoru.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

VisionPlus

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj ...

Vision Plus mam jiz pul roku a naprosta spokojenost. Neudelas chybu.

Pred tim mi praskla jedna zarovka co byla v kare od koupe a chtel jsem zkusit neco co sviti modre. Koupil jsem noname modre zarovky v OBI. Zvenku to vypadalo squjele, ale v noci mi bile svetlo nevyhovovalo a svitilo to jaksi malo :? a naprosta tragedie to bylo v noci s destem, byl jsem rad, ze jsem dojel domu a sly ven. Philips maji spolehlive v GLOBUSu.

Mej se ...
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

ziarovky

Příspěvek od Petela »

Takze mozes jasne povedat, ze tieto PHILIPSY su naozaj lepsie, ako tie povodne od kupy auta ?
Vodic ma skutocne dojem, ze svietia lepsie ? Je tam jasny rozdiel ?
Vision Plus svieti na bielo, alebo je tam maly nadych do modra ?

Pozrel som link na Osram od XMira.
SILVERSTAR svieti na bielo, alebo je tiez varianta do modra ?
Mate niekto skusenosti s Osram Cool Blue ? Ci naozaj maju lepsiu svietivost, alebo osvetlenie ....?
Neviem, ci sa da tomu chapat tak, ze banky sfarbene namodro pohlcuju viac svetla a tym menej prepustaju pred auto ... ... To ze sa prehrievaju a vypaluju skor, to je dost pravdepodobne.
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

VISIONPlus

Příspěvek od ROOOM »

Sviti lepe nez ty puvodni, ale je to jen o par metru dal, zazrak by se konal spise az s nepovolenymi 55/100 (chudaci paraboly).

A sviti o 100procent lepe nez ty z OBI, to je nebe a dudy.

Sviti normalne bilo-zlute (klasicke svetlo), zadna bila ani modra... na to dela PHILIPS BlueVision a ty GT150ky

R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

Příspěvek od Petela »

nevies nejaky link, kde by som si nieco precital o GT150 ? co je to zac ?

Viac ludi som videl pisat, ze ziarovky s modrastym nadychom su horsie a svietia slabsie... aj napriek tomu, ze o nich pisu +30 %, + 50 % a podobne chvaly...
Aby sa mi nestalo, ze si dam s tym zbytocne pracu + kupim, vymenim a hla... ved je to horsie.
Naposledy upravil(a) Petela dne 06 pro 2006, 23:07, celkem upraveno 1 x.
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: ziarovky

Příspěvek od XMira »

Petela píše:Takze mozes jasne povedat, ze tieto PHILIPSY su naozaj lepsie, ako tie povodne od kupy auta ?
Vodic ma skutocne dojem, ze svietia lepsie ? Je tam jasny rozdiel ?
Vision Plus svieti na bielo, alebo je tam maly nadych do modra ?

Pozrel som link na Osram od XMira.
SILVERSTAR svieti na bielo, alebo je tiez varianta do modra ?
Mate niekto skusenosti s Osram Cool Blue ? Ci naozaj maju lepsiu svietivost, alebo osvetlenie ....?
Neviem, ci sa da tomu chapat tak, ze banky sfarbene namodro pohlcuju viac svetla a tym menej prepustaju pred auto ... ... To ze sa prehrievaju a vypaluju skor, to je dost pravdepodobne.
Jak jsem psal. V Getzovi je mam uz rok a zadny problem neni. Sviti asi tak stejne, jako obycejne zarovky, jenom se to bile svetlo mnohem lip odrazi od vsech reflexnich predmetu (znacky, patniky...) a je prijemnejsi, nez zluze svetlo. Za volantem pak usnes o neco pozdeji :lol:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.albi »

Osram Cool Blue mám asi půl roku a jsou lepší než původní žárovky. Světlo je bílé a svítí dál. Doporučuji vyměnit i parkovačky. Mám je v modrém provedení (bílé světlo - Philips). Při kombinaci bíle a žlutě svítící žárovky (hlavní světla - parkovačky) má bílé světlo slabší svítivost.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

?

Příspěvek od Petela »

j.albi :
Pri kombinacii bielej a zltej ziarovky ma biela slabsiu svietivost ?
To znamena, ze ked vymenim len hlavne ziarovky z povodnych na biele a ponecham parkovacky,... bude to mat negativny vplyv, co sa tyka osvetlenia vozovky ?
A ake mas skusenosti s bielym svetlom na mokrej ceste, ked prsi, v tme ? Nepozoroval si zhorsenie osvetlenia ? alebo je to len sila zvyku?

Takze radsej nemam menic nic, nez len vymenit hlavne ? Pozeral som vela nazorov na tieto biele (bielo-modre) svetla... a ludia to skor kritizovali..aj co sa tyka znackovych...
Dost si chvalili Philips power2night

Petela
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Myslim, ze kdyz nechas parkovacku zlutou, tak urcite neovlivnis svitivost. Ale pri pohledu do paraboly je videt i zlute svetlo a kazi to "xenonovy dojem" :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

dazd

Příspěvek od Petela »

Aky je teda konecny verdikt ?
Ked kupim hlavnee aj parkovacky bielomodre,...nebude to mat negativny vplyv pri jazde co sa tyka osvetlenia v noci pri dazdi ? Toto dost ludom vadi...
Ked to porovnam s povodnym žltym standardom od kupy auta.
Islo by o znacku Philips.
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: dazd

Příspěvek od XMira »

Petela píše:Aky je teda konecny verdikt ?
Ked kupim hlavnee aj parkovacky bielomodre,...nebude to mat negativny vplyv pri jazde co sa tyka osvetlenia v noci pri dazdi ? Toto dost ludom vadi...
Ked to porovnam s povodnym žltym standardom od kupy auta.
Islo by o znacku Philips.
Nevim o tom, ze by na me nekdo v noci nebo za deste blikal, nebo podobne. Jak jsem jiz psal, jedna se hlavne o jinou barvu svetla. Intenzita zustava stejna. A co se parkovacek tyce, tenhle problem jsem neresil. Nevite nekdo, jestli neexistuje "bila varianta" nerad bych si porizoval nejakou modrou silenost. Barva parkovacek je ciste vec estetiky (a zakona). :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

vymena ziaroviek

Příspěvek od Petela »

Je bezproblemova a rychla vymena ziaroviek u noveho GETZa ?
Naposledy upravil(a) Petela dne 06 pro 2006, 23:05, celkem upraveno 1 x.
Getz 1.4 2006
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: vymena ziaroviek

Příspěvek od XMira »

Petela píše:Je bezproblemova a rychla vymena ziaroviek u noveho GETZa ?
Dufam, ze potom v servise nebudu frflat, ze auto mam nove, v zaruke a ze som
mohol nieco pokazit vlastnym zasahom a podobne ... ?
Nikdo mi nic nerikal a vymena je naprosto jednoducha a zvladnes ji na parkovisti.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
j.albi
**
Příspěvky: 146
Registrován: 29 črc 2005, 10:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.albi »

Při kombinaci bíle (hlavní světla) a žlutě (parkovačky) svítící žárovky jsem měl pocit, jako by žlutá tlumila svítivost. Možná šlo jen pouze o pocit. Teď mám obě žárovky s bílým světlem a nemůžu si stěžovat. Osram Cool Blue 160,- Kč za kus a parkovačky Philips 150,- za pár. Oboje koupeno v Globusu.

Při výměně žárovek nedochází k zániku záruky vozidla (světlometu), ale musí být použity žárovky se stejnou watáží, jaké jsou předepsané.

Zákon zakazuje používat žárovky s barevnou svítivostí. To znamená, že pokud použiju žárovky s bílým světlem, zákon jsem neporušil.
Hyundai Getz 1.1 - prodáno
Hyundai i30 1,6 CRDi Comfort, 66 kW, Vivid Blue
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: dazd

Příspěvek od MartasZ »

XMira píše:...Nevite nekdo, jestli neexistuje "bila varianta" nerad bych si porizoval nejakou modrou silenost. Barva parkovacek je ciste vec estetiky (a zakona). :D
No bílý žárovky za 150 do parkovaček.. to je mazec.. ale vim stopro, že se dělaj klasický bíllý diody už v patici parkovačky, neměl by bejt nejmenší problém je vyměnit a to světlo je fakt parádní.. žádná žárovka nikdy nebude svítit jako dioda ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „GETZ“