škubání při akceleraci

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

škubání při akceleraci

Příspěvek od bohrosik »

Zdar,
chtěl bych se optat zda někdo třeba netuší řešení problému při akceleraci. (třeba to není problém ale funkce :-) :-) )

Když je motor studený, tak při akceleraci jde plynule do cca 2000ot, pak se jakoby přidusí, chvilku se škube a pak zase akceleruje plynule cca do 3000 a pak zase ... mám pocit jako by měl strašně moc benzínu a byl přehlcenej.
Pokud je motor teplý, tak to při zátahu zespodu dělá taky, ale není to už tak výrazný a hlavně o dělá když dupnu na plyn při odjezdu z křižovatky. Při plynulejším zrychlování mě to přijde celkem v pohodě

- Kvalitu benzínu jsem již vyloučil (tankováno Benzina, Shell a bezezměny).
- Zkusil jsem i nějaký aditivum do benzínu (bezezměny).
- po smazání "check engine" se objeví po 500km zase (O2 issue = tuším lambda)

Zatím jsem po ničem moc nepátral (svíčky, čidla). Spotřeba přes léto byla nekde kolem 7,5l/100 kombinovaná. Najeto 86tis.

Díky za nápady a rady
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Reklama
 

honza
*
Příspěvky: 17
Registrován: 08 zář 2005, 09:22

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od honza »

Dlouho jsem tady nebyl, reaguju dost pozdě na závadu, která pronásleduje i mnně. Stejné záškuby při akceleraci, blikající kontrolka engine, která po chvíli zhasne. Při razantnější jízdě se ten projev skoro neobjeví. Dělá to asi měsíc, do servisu se teprve chystám. Honza
honza
*
Příspěvky: 17
Registrován: 08 zář 2005, 09:22

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od honza »

Já jenom že to údajně bylo poškozením izolace u el. kabelů. Po opravě přestalo škubat i blikat. Ale neptejte se mě, o které že přesně kabely to šlo, nevím.
tomaso
*
Příspěvky: 39
Registrován: 08 pro 2011, 23:33

Re: škubání při akceleraci

Příspěvek od tomaso »

mě to studené dělá taky...kabely zkontrolované a nic :(
1x Elantra 1.6
1x Sonata 2.7
1x Mercedes CE 170kw - vostrej youngtimer na léto :D
Ex Passat 2.0tdi DSG - největší sráč na světě :( never more VW......ale už zas jo - Octavia 2.0tdi v plné polní, nešlo nekoupit za tu cenu :)))
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“