EGR ventil

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: EGR ventil

Příspěvek od airwaves »

Výsledek mého 10. minutového blbnutí v garáži s lampou a zrcátkem ikea je ten, že jsem EGR jako kus železa od výfuku do sání s chladičem, trubkou a elektroventilem nenašel. Lovit zrcátko zezádu za motorem na nápravnici je legrace. Nic, nic, nic podezřelého. pouze se mi nezdála jedna hadice s vodou co asi vyhřívá klapku.
Přílohy
DSC08265.JPG
DSC08265.JPG (164.99 KiB) Zobrazeno 4240 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: EGR ventil

Příspěvek od soban »

Možná se tam ovládají ventily - pak samozřejmě z venku nic nenajdeš.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: EGR ventil

Příspěvek od mmv »

airwaves díky =D>
takže to asi shrneme ;
u benzínových motorů CVVT produkovaných v Evropě, se s největší pravděpodobností EGR ventil (jako součástka) nenachází a tak není co zaslepovat
HOWGH
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: EGR ventil

Příspěvek od airwaves »

Pravděpodobně nejspíš ano. Nemáme EGR. :D Jenže nastupuje ta horší varianta CVVT jak popisuje soban. A s tím se nedá dělat nic. Leda vypnout zadní lambdu a vyrušit kat. Tím ty plyny rychleji odletí a nepůjde do motoru bordel z katu jak nám popsal AGC. Na vypnutí zadní lambdy sem se poptával když se mi při provozu na LPG rozsvěcela kontrolka emisí. Nikoho jsem nenašel. Už jsou to ale dva roky. Mezitím mám novou řj a je po problému.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: EGR ventil

Příspěvek od soban »

Ovšem při řízení ventilů by se zase neměla zasrat klapka - protože spaliny přes ni nejdou - takže není proč to zaslepovat (což nejde, ale šlo by změnit časování) protože by se to pokazit teoreticky nemělo.

A vliv na výkon to podle mě moc nemá.
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: EGR ventil

Příspěvek od Karamusa »

Shrnu vám to znova. EGR se na benzínové atmosfericke motory nedávalo,nedává a vpřištim pulroce se ani snim neplanuje. CVVT je proměné časování ventylů (na hlavě) nemá to nic společné s rekultivaci vyfukových plynů. A plyny se nijak nevrací zpět do motoru přes katalizator ani jiným způsobem..
Prodej levných autodílů.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: EGR ventil

Příspěvek od mikodim »

Karamusa píše:Shrnu vám to znova. EGR se na benzínové atmosfericke motory nedávalo,nedává a vpřištim pulroce se ani snim neplanuje.
Možno :hyu: nedáva ale ine benzinove motory ho môžu mať a majú.

http://www.autorubik.sk/technika/co-je- ... gr-ventil/

Okrem zníženia tvorby NOx má použitie EGR ventilu aj ďalšie menej známe výhody:
1. Eliminácia rizika detonačného horenia (samovznietenia) v prípade benzínových motorov, čím sa znižuje požiadavka tankovať vysoko oktánový benzín.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: EGR ventil

Příspěvek od Karamusa »

jsem na :hyu: foru a bavíme se tady o i30
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: EGR ventil

Příspěvek od idam.i »

A GDI je na tom rovnako ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: EGR ventil

Příspěvek od mechoun »

Karamusa píše:Shrnu vám to znova. EGR se na benzínové atmosfericke motory nedávalo,nedává a vpřištim pulroce se ani snim neplanuje. CVVT je proměné časování ventylů (na hlavě) nemá to nic společné s rekultivaci vyfukových plynů. A plyny se nijak nevrací zpět do motoru přes katalizator ani jiným způsobem..
Jasně, neexistence těchto fičur (EGR, turbo, DPF atd.) a jinde v té době neexistující auto s takovýmto výkonem motoru byl pro mě v 2007 hlavní důvod, proč jsem šel do I30.
Teď už i Ecclestone dostal rozum a postaral se že bude F1 opět klasika atmosféra. Dost bylo downkurvení.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: EGR ventil

Příspěvek od Alf6 »

Jestli to někomu pomůže, tak dle odpovědi z :hyu: Elantra EGR nemá. Vím, je tu diskuse o i30, ale třeba je to stejné :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: EGR ventil

Příspěvek od jjenda »

Dnes jsem byl dát šéfovu O II do servisu (plavala a táhla do strany – prasklé silentbloky na ramenách), ale to je nepodstatné. Podstatné je to že jsem tam potkal svého prodavače z :hyu: , který přešel ke Škodě. (Bývalý zaměstnavatel je mezi těmi rebelujícími prodejci a tak musel snižovat stavy zaměstnanců). Vřele jsme si pokecali a na okraj jsem se ho zeptal na ten EGR ventil. Moje 1.6 CVVT jej bezpečně nemá !!! Májí jej :hyu: ropáci.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: EGR ventil

Příspěvek od idam.i »

Tak super,môj prvotný dojem sa potvrdil.Aspoň sa to nemôže pokaziť,keďže to tam nie je. :D/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: EGR ventil

Příspěvek od ivan »

oltcitak píše:s tymto suhlasim v plnej miere a povazujem dalsiu diskusiu za bezpredmetnu.. :!: :D =D>
Si mysliš pouze Ty!!! Ford Tdci a podobny věci ani nenastartuješ!! Ecu zmatena nesepne ani vstřiky!! A podobny věci Delphi and Denso jdou do ,vite kam :( Pokud tam neni system Bosch ,či Siemens je zadělano na velky problemy :!: :!: 'Letošni vtip roku je,že mergl bude použivat motory od Renaltu DCI :shock: :shock: :shock: CDI funguje velmi dobře a oni udělaji takovou hovadinu :o :o Co s teho vypliva?? Nic kvalita šla dopudele ](*,) ](*,) ](*,) Na naftu kašlu,jdu na cng a minimalně 6valcoveho motoru, za tu cenu :D/ :D/ :D/
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: EGR ventil

Příspěvek od ivan »

jjenda píše:Dnes jsem byl dát šéfovu O II do servisu (plavala a táhla do strany – prasklé silentbloky na ramenách), ale to je nepodstatné. Podstatné je to že jsem tam potkal svého prodavače z :hyu: , který přešel ke Škodě. (Bývalý zaměstnavatel je mezi těmi rebelujícími prodejci a tak musel snižovat stavy zaměstnanců). Vřele jsme si pokecali a na okraj jsem se ho zeptal na ten EGR ventil. Moje 1.6 CVVT jej bezpečně nemá !!! Májí jej :hyu: ropáci.
Hm ,tak je jouda ,AGR mu asi nic neřika :shock: ,jak ja řikam do čeho si Bože duši dal :roll: Benzin nebo nafta nebyla pod kontolou emisi je prostě totalni hovadina :!: :!: [-X [-X [-X Eu by jinak nepovolila prodej Němci a Frantici v tom dělaj velkej hukot :!: :!: :!: Neboj te se k nam to dojde taky :mrgreen: :mrgreen: Mam favorita Moje kolo =D> =D> =D> =D>
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“