Zapojenie kamery do orig. navigácie

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od diamond »

robertbulko píše:
diamond píše:Palubna kamera ](*,) neviem kde som to našiel ale je to kamera pod spetak no dik budem to tu sledovať :shock:
OK, tak nainštalovať takúto kameru je brnkačka. Kúpiš si kameru podľa vlastného výberu niekde na ebay/aliexpress a hodíš ju do auta. Buď ju budeš napájať zo zapaľovača, alebo sa trošku posnažíš a schováš kábel za tapacír a napájanie poriešiš z poistkovej skrinky. Inštalácia cca do hodiny. :wink:
ano brnkačka ale ja a auto elktrika sa dajak nemame radi :mrgreen: podľa by malo byť vidieť len kameru a žiadne kable a to ja isto tak neurobím ](*,)
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Dneska sa mi podarilo nainštalovať kameru. Umiestnil som ju nakoniec na iné miesto. Tam kde som to pôvodne chcel to nebolo možné. :? Nevadí, toto miesto je hádam ešte lepšie. Dotiahol som aj kábel až k navigácii. Bál som sa toho, lebo som nevedel kadiaľ to bude prechodné do interieru, ale nakoniec som našiel veľmi dobré miesto. Už zostáva, len preveriť pin R v navigácii a môžem pripojiť modul. Opäť pridávam zopár fotiek. :wink: Ospravedlňujem sa za zasvinené auto. :P
Přílohy
IMG_2163.jpeg
IMG_2163.jpeg (163.04 KiB) Zobrazeno 2875 x
IMG_2164.jpeg
IMG_2164.jpeg (164.82 KiB) Zobrazeno 2875 x
IMG_2159.jpeg
IMG_2159.jpeg (192.99 KiB) Zobrazeno 2875 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od diamond »

šikovné miesto na kamerku držím palec aby to fungovalo
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Úspešné finále sa odkladá na neurčito. ](*,) Teória sa tento krát v praxy nepotvrdila. Už spomenutý pin "R Position" nemá na zobrazenie obrazu kamery v NAVI absolutne žiaden vplyv. Po meraní sa zadná kamera spolu s referenčnými pásmi spúšťa cez M-CAN. Zatiaľ sa mi nepodarilo prísť na to ako iným spôsobom prinútiť NAVI, aby zobrazila aj prednú kameru. Je možné, že aj informácia o zaradení spiatočky cestuje do modulu PGS cez CAN rozhranie. Určite nehádžem flintu do žita, len ma to bude stáť ešte viac námahy. :P

Teraz bude nasledovať bádanie, ako dostať vo všeobecnosti obraz z externého zdroja na display NAVI bez použitia CAN. :-k #-o

Podarilo sa mi stiahnuť servisný manuál od NAVI. Budem teraz nejaký čas študovať. :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 13 dub 2016, 21:30, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

Tak to je nemilé. Toho jsem se z počátku obával, aby neprobíhala i komunikace po CANu, ale vše nasvědčovalo, že by nemuselo, ale skutečnost je asi jiná. Zkusím se na to taky příležitostně podívat.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Vyskúšal som už asi všetky možnosti a vyzerá to tak, že jediná možnosť bude odsledovať sekvenciu spúšťania kamery z M-CANu a následne sekvenciu vypínania kamery a potom to nejako nasimulovať. Toto je už ale iná káva. :-k Musím úprimne zhodnotiť, že som z toho smutný, ale nedám sa odradiť. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Pridávam úrivok z fungovania zobrazenia pohľadu zadnej kamery (zadný režim).

Rear View Mode Function
PGS action condition to display rear view camera is as follows.
1. When IGN1 signal is ON.
2. When R position signal is ON.
3. When P position signal is OFF.
If all of upper operation conditions are satisfied, PGS operates to rear mode. It is not related to the vehicle speed.

Na to aby fungovala kamera, je potrebné splniť všetky uvedené body uvedené vyššie.

1. PGS musí byť napájané. To je splnenené keď sú rozsvietené budíky.
2. keď R position (pin 7 v navigácii) je ON
3. Keď P pozícia na riadiacej páke je OFF

Keď som skúšal dať pin 7 do ON, nič sa nezobrazilo na obrazovke navigácie. Až teraz po opätovnom prečítaní funkcie zobrazenia zadnej kamery som si uvedomil, že som pravdepodobne nedodžal bod 3 a rýchlostnú páku som mal v pozícii P, teda ON. Ak je naozaj pravda to, čo som teraz napísal (nie som si úplne istý, pretože ma zaskočilo, že to nefunguje podľa očakávania), je možné že pin 7 naozaj bude fungovať ako sme predpokladali, keď preradím počas testovania na R/N/D. :-k

V popise funkcie prepnutia do zadného režimu sa píše, že po dodržaní všetkých 3 bodov sa PGS prepne do zadného režimu. Z tohoto priamo nevyplýva, že by sa navigácia mala prepnúť na zobrazenie kamery. Je možné, že skončím na tom že je to stále na CAN komunikácii.

Budem to musieť overiť. Nádej zomiera posledná. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

Ono už samotné body 2 a 3 jsou vždy splněné (aspoň si to tak myslím). Když je zařazena R, tak přeci nemůže být současně i P. Z toho mi vyplývá, že oba tyto signály asi nebudou brány z voliče rychlosti. Teď nemám před sebou scháma zapojení, ale jinak by takhle nepopisovali, že musí být tyto podmínky současně splněny. Pokud tomu podstrčíš R signál a volič není v P, tak už nezbývá nic jiného než komunikace po CANu, jestli se nepletu, tak už tam nic jiného v cestě není.
A co se týče odposlechu CANlinky, tak to není takový problém, ale problém je co z toho je právě informace, která má za úkol aktivovat navigaci, aby se sama přepla. Obávám se, že bez jednotlivých popisu komunikace je z cela nemožné vypátrat co po těch drátech probíhá za komunikaci. Káždá jednotka má nějaky start a stop adresu a mezi tím "stádo" informací o probíhající komunikací a příjímací jednotka si filtruje co zrovna má přijímat a hlavně co je pro ni určeno. Každá jednotka v autě, má svojí jedinečnou identifikační adresu, podle které se hlásí po celém voze, resp. na dané lince.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Hmmm, ono to celé komunikuje cez CAN. Aj na ceste do navigacie (M-CAN) a tiež na ceste od riadiacej páky k PGS modulu (C-CAN). To je celé zlé. Budem nad tým bádať ďalej. Keby to aspoň fungovalo tak, že privediem nohu nejakého švába k H, alebo L a obrazovka navigácie je ready na zobrazenie externého videa, aj to by som zobral ešte ako pohodlné riešenie. Len že to je momentálne skôr utopistická myšlienka. Štve ma to, pretože som bol tak blízko cieľa.....
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 15 dub 2016, 11:00, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

A jak jsi psal, že máš servisní manuál k navigaci. Nemají tam nějakou zmínku o chování jednotlivých vstupů/výstupů a jejich případné aktivace? Asi to bude tak, že se tak i tak musí přivést informace na vstup navigace R signálu, ale současně s nějakou informací po CANu a zde je ten problém...
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Beri píše:A jak jsi psal, že máš servisní manuál k navigaci. Nemají tam nějakou zmínku o chování jednotlivých vstupů/výstupů a jejich případné aktivace?
Ono sa to volá servisný manuál, ale je to dosť chabé. Ak by to bolo ako píšeš, bolo by to super. Posielam ti linku: http://www.manualslib.com/manual/950164 ... 0ehvf.html
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Radar »

robertbulko píše:Podarilo sa mi stiahnuť servisný manuál od NAVI. Budem teraz nejaký čas študovať.
Vedel by si posunúť link na ten servisný manuál. Prípadne by som sa na to pozrel aj ja.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Radar píše:Vedel by si posunúť link na ten servisný manuál. Prípadne by som sa na to pozrel aj ja.
Linka je hneď nad tvojou žiadosťou. Dík za ochotu. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

Tak nakonec to asi bude komunikovat i po M-CAN, která komunikuje mezi zesilovačem, PGS, A/C a navigací. Což je jeden velký pospojovaný systém, co se týče komunikace. Dále je A/C a PGS připojené na hlavní C-CAN linku, ale ta si myslím v tomhle případě nehraje významnou roli. Ale není vyloučené, že PGS dostane nějakou informaci (podmínku) aby následně po M-CANu aktivoval zobrazení kamery. Je to mezi sebou dost provázané a asi jenom autoři software ví, jak to mezi sebou vzájemně komunikuje. I volič rychlosti komunikuje po C-CANu, který určitě podává info do PGS, které následně vyhodnocuje podmínky a dále komunikuje po zmíněném M-CANu.
Další problém je, že na konektor diagnostiky vede pouze C-CAN, takže odposlech na M-CANu by muselo být uskutečněno někde uvnitř auta a je otázka co z toho je právě to, co bysme od toho potřebovali získat.
Možná než obcházet nějakou PGS jednotku, bych se snažil přinutit navigaci k přepnutí na externí video vstup. Sice nevím jak funguje USB/AUX pro iPod, ale právě v 3,5mm jacku je i aux video, ale nikdy jsem neměl tu čest jak se to ve skutečnosti chová.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Beri píše:....Sice nevím jak funguje USB/AUX pro iPod, ale právě v 3,5mm jacku je i aux video, ale nikdy jsem neměl tu čest jak se to ve skutečnosti chová.
Čau Beri, som veľmi rád že máš stále chuť sa venovať tomu ako rozbehať prednú kameru, napriek tomu že sa to blíži k Mission Impossible :wink: a zároveň ma teší, že rozmýšlame podobne. Tiež som sa posunul smerom využiť AUX IN VIDEO. Objednal som si preto 4 pólový 3,5 mm jack kábel, aby som otestoval ako funguje AUX IN video. Je možné, že v stave núdze by to mohlo fungovať aj touto cestou.

P.S.: Mohli by sme pokecať na nejakom zraze, ak sa uskutoční nejaký kde sa budeme môcť stretnúť. :P

P.S.2: Mám známych, ktorí sa venujú práve komunikácii cez CAN. Skúsim to predebatovať aj s nimi.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“