Handsfree a navigace v telefonu

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
KiE
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 črc 2009, 18:32
Bydliště: Ružomberok

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od KiE »

Zdravím, u mňa to funguje tiež.
Naposledy upravil(a) KiE dne 25 lis 2016, 12:06, celkem upraveno 1 x.
Obrázek i30 1,4i 74kW CVVT Family Micron Grey (9/2015) cca. 10000 km (9/2016)
Obrázek i20 1,2i 57kW CVVT Classic Sleek Silver (7/2009) cca. 45000 km (8/2015) - predané
Reklama
 

Uživatelský avatar
KiE
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 črc 2009, 18:32
Bydliště: Ružomberok

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od KiE »

Mastr píše:Zdravím, funguje to někomu tak, že hraje rádio a navigace z mobilu hlásí taky přímo do repro auta a přitom si ztlumí rádio ? Mám sparovaný mobil v navigaci mobilu nastaveno příkazy přes BT a nefunguje to :-(

Funkční je to pouze když nastavím ve voze MP3, pak jde navigace z mobilu do repo vozu, ale zase nehraje autové rádio

Děkuji všem :-)
Zdravím, u mňa to funguje tiež.
Používam navigáciu Sygic (aktuálnu verziu 16.4.6) a telefón Huawei P8 Lite ktorý musí byť s i30 spárovaný a zapnutý. Ďalej treba v navigácii nastaviť ako má telefón komunikovať s BT zariadením (i30). V Sygicu je to v menu Nastavenia/Upozornenia a zvuky/Bluetooth. Sú 3 možné nastavenia:
  • Zvuk vždy púšťať cez reproduktor telefónu - nezáleží či je BT na telefóne zapnutý alebo vypnutý, stále ide zvuk cez telefón;
  • Uprednostňovať Bluetooth - je potrebné i30 nastaviť na Media/BT audio - vtedy ale nehrá okrem navigácie nič iné (teda ani rádio);
  • Hrať ako Bluetooth telefonát - toto je to čo si chcel dosiahnuť - i30 hrá rádio, a prehrá zvuk z navigácie ak je to potrebné. V Sygicu sa dá ešte nastaviť zdržanie zvuku (0-10 sek.) - odporúčam kratšie zdržanie, napr. 0,5 sek.
Osobne však uprednostňujem 1. možnosť (navigácia vždy cez reproduktor telefónu) nakoľko ma irituje časté stišovanie rádia pri každom upozornení navigácie (hlasovom aj ostatných (napr. prekročenie rýchlosti, objekt záujmu na trase a pod.). Takže to riešim tak, že na i30 hrá rádio, a navigácia ide len cez telefón (podľa potreby si zvolím hlasitosti rádia a navigácie).
Obrázek i30 1,4i 74kW CVVT Family Micron Grey (9/2015) cca. 10000 km (9/2016)
Obrázek i20 1,2i 57kW CVVT Classic Sleek Silver (7/2009) cca. 45000 km (8/2015) - predané
Mastr
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2016, 10:23

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od Mastr »

Zlicka píše:Joo mně to tak funguje.
sakra tak proč to nefunguje mě, musí se ještě něco v autě nastavit ? Mě to funguje jen když přepnu na MP3
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od Neo-Mike »

Ja zase nejsem schopny docilit, aby pokyny sly vzdy z telefonu. Jakmile je telefon sparovany s autem, tak konec. Vse jde do autoradia.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Zlicka
**
Příspěvky: 113
Registrován: 13 led 2015, 19:35

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od Zlicka »

Mastr píše:
Zlicka píše:Joo mně to tak funguje.
sakra tak proč to nefunguje mě, musí se ještě něco v autě nastavit ? Mě to funguje jen když přepnu na MP3
To nevím, musel bych se podívat do auta.

Mám taky telefon Huawei a navigaci Sygic. V navigaci mám nastavenou druhou možnost jak psal KiE a rádio jede i tak.
Hyundai i30 combi weekend 1,6 MPI, D-CVVT
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“