samovoľné vybíjanie batérie

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
knirek424
Příspěvky: 8
Registrován: 19 pro 2016, 18:17

samovoľné vybíjanie batérie

Příspěvek od knirek424 »

Zdravím,

neviem, či mal alebo má niekto z vás podobný problém ako ja. Mám Elantru 12/2011 a problém s tým, že aj pri odstavenom aute som multimetrom nameral odber vyše 300 mAh. Šiel som poistku po poistke a zistil som, že poistka s označením MEMORY má na svedomí značnú časť uvedenej hodnoty, cca 200 mAh. Neviem, ako daný problém vyriešiť. Batériu nabijem (mám tam novú Exide 64 Ah), jazdím denne, kratšie trasy a 2 krát týždenne dlhšiu trasu - cca 200 km. Alternátor premeraný, dobíja. Po určitej dobe (závisí aj od vonkajšej teploty) proste auto nenaštartujem, jedine cez káble - to chytí hneď na prvý krát. Pokiaľ bolo auto v záruke, reklamoval som túto závadu - vybíjanie v kľude - šedý odber a v rámci garancie mi vymenili celú poistkový skrinku v interiéri auta na strane šoféra s tým, že to bola práve ona, ktorá mala na svedomí zvýšený odber. Rovnako mi povedali, že batéria ktorú som tam mal vtedy je už k.o. tak že mám kúpiť novú. Kúpil som už zmienenú Exide, pár mesiacov všetko ok až zas pred cca 2 týždňami sa problém objavil znovu. Auto už v záruke nie je a začínam si myslieť, že ani oni nevedeli, čo s autom robiť, tak vymenili celú poistnú skriňu, dali mi to s tým, že je to ok a nakoľko vedeli, že po kúpe novej batérie potrvá nejaký čas kým sa závada znova prejaví ma akože vybavili a poslali preč. Mňa ani nenapadlo nechať si priamo v autorizáku premerať kľudový odber. Teraz je už neskoro lamentovať. Každopádne za každú radu ako sa porátať s týmto problémom budem vďačný.
Reklama
 

knirek424
Příspěvky: 8
Registrován: 19 pro 2016, 18:17

Re: samovoľné vybíjanie batérie

Příspěvek od knirek424 »

ďakujem za žiadnu pomoc :( Keď som mal Mazdu a s ňou nejaký problém tak do niekoľkých hodín sa na fóre našlo hneď pár odborníkov. Tu je to zdá sa mŕtve. Ak by sa predsa našiel niekto, kto by mi vedel pomôcť, budem rád.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: samovoľné vybíjanie batérie

Příspěvek od 69pavel »

neco podobneho resili v minulosti na i30 v akci nosodrat,jestli to nebude stejny pripad,cosi tam bylo ze se neuspaval displej,jinak koukni do sekce i30 a pohledej
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: samovoľné vybíjanie batérie

Příspěvek od idam.i »

Presne,skús sekciu i30,tam je to omnoho živšie.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: samovoľné vybíjanie batérie

Příspěvek od JoKo »

skor by som isiel po spotrebicoch, ze co to moze byt. co som vygooglil v rychlosti http://hemanual.beac.info/memory_fuse-989.html , malo by to byt radio, vnutorne osvetlenie a podobne. skus pozriet napr. ci ti zhasina svetlo v batozinovom priestore. mas original ziarovky, alebo si si dal ledky v interierovom osvetleni?
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
knirek424
Příspěvky: 8
Registrován: 19 pro 2016, 18:17

Re: samovoľné vybíjanie batérie

Příspěvek od knirek424 »

Vdaka za rady. Ziarovky v interiery som menil za kvalitne ledky, svetla nezostavaju svietit ziadne. V manualy je dokonca napísané, ze pokial chcem pri dlhsom parkovani predist vybitiu akumulatora mam tu poistku Memory vybrat (vid obrazok). Co je uz totalny nonsens, nakolko po vybrati nefunguje ani alarm. Zacinam nadobudat pocit, ze sa jedna o vlastnost nie o vadu auta. Kedze soudruzi tam vlozili takuto napovedu, asi vedeli, ze vlozena poistka ma neblahy vplyv na kludovy odber. Ak by mal niekto rovnake auto a zmeral by kludovy odber bol by som velmi rad, aspon by som vedel ci tym trpua vsetky, alebo len moje auto. Ohladom tych lediek, mohli by to mat na svedomi? Celkom sa mi nechce verit,ze by 6 lediek generovalo pri vypnutom stave a odstavenom vozidle ober skoro 0,5 A.
Přílohy
received_10208575496765415.png
received_10208575496765415.png (111.05 KiB) Zobrazeno 4361 x
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: samovoľné vybíjanie batérie

Příspěvek od JoKo »

nezacalo to po vymene za ledky? asi ako prve by som vyhodil vsetky tie ledky a potom odmeral odber... ak by to nepomohlo, tak by som odpojil dalsie zariadenie, ktore je zapojene na tu poistku {napr. radio...} a tak pokracoval dalej, az kym by som neprisiel na to co ma zvyseny odber...
teda, mne sa zda 200mAh v kludovom stave dost velky odber...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“