Nova i40tka

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od idam.i »

Mne sa zdá,že aj RacerSK má strieborné auto. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

To je možné, ale ta jeho barva je tmavší, dle fotek, tak má asi titanium silver.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Ano, mam Titanium Silver (T6S). Trosku som googlil a problem s lakom u :hyu: je dost casta zalezitost - vseobecne. Z toho co som vycital tak pouzivatelia popisuju lahko sa olupujucu farbu hlavne na castiach ako je naraznik - PVC material a nie moc odolnu vrstvu laku na karoserii - lahko poskoditelne od kamienka a pod. samozrejme ze toto :hyu: neuznava na reklamaciu ](*,) [-o< , problem u i40 je hlavne na prahoch kde ta odolnost je slaba (opat PVC cast), co ma na tom sere :evil: je to ze, chapem argument :hyu: ze sa jedna o mechanicke poskodenie ale nech mi nikto nevravi ze je normalne aby som si na aute za cca mega / 30 000€ vedel nechtom poskodit lak na prahoch a ze kazdy jeden kamienok po dialnici vam je schopny urobit dierku v laku, ved lak vyrobcu by podla mna mal mat nejaku tu tuhost / odolnost, mal som vela znaciek aut ale s tymto som sa nestretol este a doma mam jednu toyotu ktora ma 270 000km a nema taky problem. Ved potom ako ze na co je ta 15rocna zaruka na lak auta ](*,) :oops:

Pridavam link z fora UK: http://www.talkhyundai.com/hyundaiforum ... t-problem/
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

Se zárukou to je takto:
1. Záruční doba na díly karoserie je rozšířena na 12 let od data koupě vozidla bez
omezení počtu ujetých kilometrů, za podmínek, které jsou uvedeny v kapitole garanční
knížky Hyundai.
2. Záruční doba na lak je 5 let od data koupě vozidla a vztahuje se pouze na tyto výrobní
závady:
• odlupování nebo odpadávání laku
• chybné provedení svaru s následnou korozí
• bodová koroze
• tvoření puchýřků
• prorezavění
• změna barevného odstínu části karoserie


Nicméně vymahatelnost bude složitější. V podmínkách je také uvedeno, že jednou ročně musí být provedena prohlídka spodního ochranného nátěru a jeho eventuální oprava. O tomto musí být proveden záznam do garanční knížky. Takže pokud vám toto nevyznačí, tak se zbavují záruky....
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

Jen dodávám, že je rozdíl záruka na lak a na karosérii!
Lak jen 5let a karosérie 12let a to ještě je rozdíl mezi rezivěním a prorezivěním!! Jak je uvedeno v garanční knížce. Jelikož záruka se nevztahuje na povrchovou korozi jak vnitřní tak vnější karoserie.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

ještě bych se chtěl zeptat, jestli neví někdo, jak se dostat do tohoto menu viz obrázek

Nijak se mi to nepovedlo, tak proč je to uvedeno v uživatelském manuálu.
Přílohy
klimatizace.jpg
klimatizace.jpg (236.88 KiB) Zobrazeno 3516 x
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Hm :-k , podla toho aka je tam ikona (kolecko) by to malo byt v nastavenia ale ja som to tam tiez nenasiel, nenasiel som to nikde a v navode nie je upresnene ako sa tam dostat :shock: , ked budem realne v :hyu: tak sa na to spytam....ked na to dovtedy nedojdeme 8-[
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Zatial len kratko, nemam moc casu pracovne atd., ale zasadna info je ze AUTOPOLIS na Panonskej v BA mi zamietol reklamaciu laku auta s vyjadrenim ze ide o mechanicke poskodenie :roll: ](*,) , momentalne to riesim inde a + mam dalsie 2 zavady [-o< , rozpisem to cez weekend ked budem mat cas tu pisat slohove prace :lol:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

Dalo se to čekat, měl jsem stejný problém. Nicméně tohle není v pořádku, tak ať sami zkusí poklepat na ten práh třeba jen botou a pokud to půjde dolů, tak se mohou vymlouvat jak chtějí. Nikdy jsem nic podobného na autě neměl.
Také teď řeším, že budu muset zase do servisu, protože zadní chromovaná lišta na víku kufru chytá rez, myslel jsem, že je plastová a evidentně není.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
cvrkon
*
Příspěvky: 25
Registrován: 02 kvě 2013, 18:12

Re: Nova i40tka

Příspěvek od cvrkon »

vcera jsem byl v servise a i40 od 2015 jsou svolavany do servisu na vymenu kabelaze osvetleni zadni SPZ a napajeni kamery tak koho se to tyka zajedte si tam, trva to cca. 2hodiny
Škoda Kodiaq LK 140kw 2019
Hyundai I40 Premium A/T 2015
Hyundai IX35 2009
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

A jedná se o kombi nebo i o sedany, předpokládám, že tam bude rozdíl.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
cvrkon
*
Příspěvky: 25
Registrován: 02 kvě 2013, 18:12

Re: Nova i40tka

Příspěvek od cvrkon »

Stonepet píše:A jedná se o kombi nebo i o sedany, předpokládám, že tam bude rozdíl.
To netuším, ale já mám kombika
Škoda Kodiaq LK 140kw 2019
Hyundai I40 Premium A/T 2015
Hyundai IX35 2009
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

... pokracovanie: teda 14.2.17 mi bolo teda ako hore pisem oznamene ze mi zamietaju reklamaciu na lak. 13.2.17 cca o 16:00 sa mi rozsvietila kontrolka motora ( zlta check engine ), zastal som a volal som na recepciu do AUTOPOLIS BA, bolo mi povedane ze nech pridem do servisu. Ked som tam dosiel bolo cca 16:50, technik povedal ze v ten den sa na to uz nikto nepozrie lebo nie je cas a ze ci tam necham auto, povedal som ze ano ked mi daju nahradne - ze ano ale musim to zaplatit a dostanem 30% zlavu, tak som sa spytal ze kedy sa na to pozru, nevedia lebo maju malo servisakov - choroba a tak. Isiel som prec, v aute som volal :hyu: assistance kde som chcel info o tom kde je najdlhsie otvoreny servis, IMPA Samorin do 19:00, co uz nemalo pre mna zmysel riesit. Na druhy den som si dohodol na vecer diagnostiku v Samorine, diagnostika ukazala vadnu Lamda sondu a po optickej kontrole ze nie su poskodene kable atd. bolo povedane ze to sa bude riesit na zaruku. Na druhy den som tam isiel, reklamoval som opat lak, v kufri odstavajuci plast ako je kolajnica na roletu kufra ( asi zle zlozenie ), vrzgajuci odkladaci priestor na okuliare, pravy xenon ( slabsie a do zelena svetlo ), tu Lamdu a tiez zvolavacka ako pisete na osvetlenie SPZ. Kedze je to auto z CZ dovezene mnou do SR tak SR musi dat tuto reklamaciu schvalit do CZ, aspon tak mi to bolo povedane Impa nema namietky - zamietnutie reklamacie laku ale musi to odobrit importer... :-k :roll: , dnes je 21.2.17 a nemam este odpoved :cry:

Dnes som absolvoval vymenu oleja, povedal som si ze chcem menit olej po 15 000km ( preco?...lebo :lol: ), najprv som chcel vsetko riesit naraz teda v Samorine ale tam mi bolo povedane ze si nesmiem [-o< doniest vlastny olej a 1L tam maju za cca 30€, tak mi ostavalo ist do AUTOPOLISu kde som mal uz dojednany termin asi tyzden. Mohol som si doniest vlastny olej. Vymena oleja dopadla tak ze som tam bol dnes 3x [-o< , Rano mi vymenili olej potom som isiel vybavovat nejake veci, dosiel som domov a ze idem si pozret aka je hladina oleja ( ze vraj do auta ide 5,3L, doniesol som im 5x1L a povedal ze nech to nepreleju cez max. ze ja si to dolejem ako ma byt ), otvorim kapotu a meracia pomocka vyskocena a olej tazko cez MAX. :oops: , nasraty som sadol do auta a isiel to reklamovat. Ked som tam dosiel a povedal ze co sa stalo, technik to dal na reklamacku zobral auto a asi po max 15 min som dostal auto ze uz je vsetko OK, dosiel som domov a po pol hodke som si isiel pozret aky je stav oleja, hladina bola o nieco nizsia ale opat cez MAX ](*,) , sadol som do auta a isiel naspat. Ked som tam dosiel, technik povedal ze nech zoberem auto do dielne, tam som im ukazal ze je to stale nad MAX ( v navode je jasne napisane ze hladina oleja ked je olej v prevadzkovej teplote ma byt medzi MIN - MAX!!!), Veduci servisak uznal zavadu. Po cca 10 min. ma zavolal do dielne a ukazal mi ze hladina je OK.
Toz,... zatial moje opletacky s novou i40 a :hyu: znackou.... a teraz si predstavte ako sa citim ako novy zakaznik :hyu: ..... ](*,) ](*,) ](*,)

Obrázek
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

Tak 1l oleje za 30€, to je šílené. Doufám, že s tím nebudu mít také problém. Jinak se mi nezdá ten olej, to je opravdu fotka po výměně oleje? Už jsem si několikrát měnil olej a nikdy hned po výměně jej nemám tak černý. Opravdu jej vyměnili a měnili i olejový filtr???
Pokud ne, tak je to na nic.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Ty mas benzin ako tak sledujem a to je rozdiel, na D ked vymenis olej tak je cierny hned po vymene :wink:

OK, dnes sa mi zmenil trosku den a mal som cas, tak som volal do :hyu: IMPA Samorin, ze ako.....? Ked ze technik objednal Lamdu este skor ako to dostal povolene a ta bola dnes uz v :hyu: , tak som tam mohol prist a Lamda je vymenena a nic nesvieti (check engine) [-o< :D/ , Aspon za toto velka vdaka pre IMPA Samorin z mojej strany. =D>
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět

Zpět na „i40“