Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

matejlap píše:zdravim, ja mam v aute zamek zederlock, umi uplne zablokovat volant a tim i pohyb kol, takze ho nikdo ani neodtahne, dlouho jsem vybiral, ale tahle varianta mne vazne zaujala, alarmy jsou na nic, kolik jich treba slychate denne a kolik lidi k nim doopravdy pribehne se podivat, jestli je to zrovna jejich auto...
A tím, že zablokuješ volant a kola ti auto neukradnou? Hmm Pokud někdo chce auto ukradnout tak ho prostě ukradne. Neexistuje žádné zabezpečení, které auto ochrání. To je prostě realita. Jediná věc je pojistka. Vše ostatní jsou jen vyhozené peníze.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Endy 1
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2014, 18:16
Bydliště: Verměřovice

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od Endy 1 »

mám Defend Lock, ale jak se tady píše -když to budou chtít ukrást tak to ukradnou
Hyundai Tucson 2,7 LPG 129 kw zelenostříbrná metal r.v.12. 2009 výbava: Elegance v kůži
Peugeot 807 2.0 HDi automat 79KW 03 bufik na vypinač
http://www.vermerovice-vermerovice.cz/
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od karelmrak »

Ony se ale Korejci moc nekradou, zejména ne organizovanou mafií, a na cikány stačí jednoduché zabezpečení :mrgreen:
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od mihlit »

Již tomu nějakou dobu bude, co jsem četl o nějakém dvoucestném alarmu. Běžně alarmy hlásí smskou, že se něco děje, případně ještě posílají gps souřadnice. Proti čemuž zase zloději používají rušičky. Tenhle alarm kromě klasiky tedy používal dvojí kontrolu. Když detekoval ve svém okolí rušičku (výpadek signálu), tak pokud čidlo na vysokou citlivost zaznamenalo, že se s autem něco děje, či kolem něj někdo chodí, tak začalo blikat a nadávat (slovně), že je narušena bezpečnostní zóna vozidla a že v blízkém okolí je aktivní rušička alarmů. Zároveň k tomu byla "základnová stanice" do domu se (slibovaným) dosahem 200 m, která když ztratila signál od auta (a auto před tím neohlásilo vypnutí alarmu a nastartování) tak začala pípat. Jediné, co si k tomu pamatuju, tak že to bylo neskutečně drahé, ale zas "o krok dál".
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od xpawlas »

Ahoj, na Zederlock sem se taky ptal, ale prý kvůli kolennímu airbagu to může být problém...jak to máš vyřešené a kolik to stálo? Tady je odpoveď ze servisu, který to montuje: Kolega mi potvrdili že Váš model lze namontovat ale právě kvůli airbagu bude otázka umístění Zederu na sloupku řízení – může se stát že pozice pro Vás bude příliš nízká. Díky za info, cena je tuším okolo 8 litrů?
Uživatelský avatar
skuči
**
Příspěvky: 244
Registrován: 22 říj 2014, 19:58
Bydliště: Kolín

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od skuči »

jak se psalo výše... dobrá pojistka např. s 1% spoluúčastí a je to ;), navíc upřímně si myslím, že Hyundai není ten typ vozidel, ze kterejch by se kradli navigace nebo celý auta, na to tady máme jiný značky :lol:
Obrázek Spotřeba HYUNDAI i40 1,7 CRDi 100 kW / 136 HP
Premium White Crystal - manuál, černá kůže
mir999
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2017, 11:42
Bydliště: TN

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od mir999 »

Zdravim, na moju otazku ohladom montaze zederu do i40 som dostal takuto odpoved:

Dobrý deň,
ak máte manuál prevodovku, nie je možné namontovať zeder.
S pozdravom
Zdenka Vrábelová
ZEDER s.r.o.
Vl. Clementisa 33/3
971 01 Prievidza
Hyundai i40 combi 2014, 1,7 crdi family 100 kW.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od karelmrak »

bony píše:
matejlap píše: A tím, že zablokuješ volant a kola ti auto neukradnou? Hmm Pokud někdo chce auto ukradnout tak ho prostě ukradne. Neexistuje žádné zabezpečení, které auto ochrání. To je prostě realita. Jediná věc je pojistka. Vše ostatní jsou jen vyhozené peníze.
Nejlepší zabezpečení je koupit si korejské auto :D , ta se na rozdíl od ostatních značek tak nekradou =D>
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od triktrak »

karelmrak píše: Nejlepší zabezpečení je koupit si korejské auto :D , ta se na rozdíl od ostatních značek tak nekradou =D>
PRESNE TAK !!!
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
saalo
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2017, 14:06

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od saalo »

Zdravím
jsem tu nový tak si nejsem jistý jestli píšu do správného vlákna tak me prosím omluvte :)

Budu si pořizovat auto a do něho zabezpečení protože to chci případným návštěvám co nejvíc znepříjemit. Bydlím v oblasti kde si to dovolí i na málo kradená auta.

Myslíte že je dobrý nápad si třeba nalepit nálepky nějakého zabezpečení a mít tam jiné? Nebo třeba namontovat někde viditelně "tajné tlačítko" které nepůjde zmáčknout?

a teď vážně. Krom srandiček a pojištění tam chci iněco co vážně funguje a našel jsem VAM systém. Máte někdo zkušenosti? Předem díky.
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od Neo-Mike »

Taky jsem to nedavno resil. Dival jsem se na VAM i na Zender. Nakonec tam dam patrbe klasicky zamek zpatecky. Zastavam nazor, ze cim slozitejsi zabezpeceni, tak akorat te to casem zacne otravovat a obcas to nezamknes.

VAM ma takovou neskladnou kazetu, to by me asi otrovavalo nosit u sebe porad, navic tam je tusim neco s odemcenim kufru. Kdyz kdyz odemces auto, tak musis do nekolika desitek vterin vlozit kazetu jinak se spusti alarm.

Zender zase pry odstrani jeden bezpecnostni lom na tyci rizeni. Navic zamek nekde u nohou, ohybat se k tomu. Vim jak by to dopadlo, zamykal bych to jen obcas.

Proto volim zamek radici paky, ktery je po ruce, nikam se neohybam. Navic kdyz se podivas, tak tech aut jezdi docela dost. Takze proc by meli krast auto kdd je treba zamek zpatecky, kdyz kousek dal stoji nezabezpecene auto.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Panove mohu Vam rict, ze kazde zabezpeceni je zbytecne. Preko at jde uplne vsechno! A celkem dosti rychle a lehce. Nemohu byt konkretnejsi, daval bych jen navod. Zaridit pojistku, popripade neco vlastniho.Jinak zbytecne vyhozene penize.

Odeslano
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od Neo-Mike »

Zase si vem, ze cilem zabezpeceni neni udelat auto neukradnutelne, ale odradit co nejvice zlodeju.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
saalo
Příspěvky: 2
Registrován: 23 bře 2017, 14:06

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od saalo »

Přesně tak, jde o to udělat autop co nejméně přitažlivým. Proto nálepky a fake zámky :)

Mám stejný problém se Zend. Už se vidím, jak se shýbám a to s tím zabezpečením jsem taky někde četl. Za mě nepoužitelné.

Ten VAM na druhou stranu by mě nosit s sebou bavilo. Bych si přišel jako tajný agent :D S tím kufrem máš pravdu, něco jsem si načetl, dodávají dvě ty kazety, tak snad bych ji někam neměl odložit a zapomenout. Přijde mi to zábavnější a rozhodně přijatelnější než se shýbat pod nohy.
Odpovědět

Zpět na „i40“