Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od mikodim »

Daju sa v pohode pouzit aj stare pliesky a ked niekedy zozenies nove tak sa prehodia. Zadne celuste su rozmer 168 ak mas ABS a kotucove brzdy . Tie pruzinky treba menit ,stare uz budu hrdzave.Stoja okolo 4e sada na jednu stranu +-. Tie gumicky na valcek tak isto staja zhruba. Ale ak ti dobre vracia valce a prachovka nieje poskodena, a nieje tam hrdza teda je pekný lesklý tak netreba do toho babrat.. Ono najlepsie stale rozobrat a skontrolovat co je v akom stave..Ale uz ked ti to robia v servise tak najlepsie menit vsetko a mas zase nejaku dobu pokoj.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Reklama
 

karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od karesino »

Zdravim nevie niekto nahodou kde ma byt vodiaca tycka s tou malou gumickou?Ci ma ist hore alebo dole?Ci je to jedno?Asi som ich pri cisteni brz zamenil a nechcem aby sa nieco pokaslalo
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Vilda »

Stříbrná s gumičkou je nahoře .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od karesino »

Dakujem,ja som to dal samozrejme naopak :oops: par tisíc km som tak odjazdil,dufam,ze som s tým brzdam nenalozil ](*,)
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od patriot93 »

Dobry den chcel by som sa opytat na svojom :hyu: accentikovy idem menit zadne bubnove brzdy a v servise mi daly ponuku zadne brzdove oblozenie buď znacku Nipparts alebo ATE ktore podla vas je lepsie si vybrat dakujem za radu pekny den.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7918
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Mexican »

je to uplne jedno - ja tam mam teraz ATE (vpredu) a drzi to a brzdi to. Disky to spini dost, ale to je proste udel klasickym metalickych dosticiek. Zober tie, ktore su lacnejsie :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od miro263 »

MEXICAN:

preco si menil TRW za ATE ?, Tie zinkovane + karamicke platnicky ti ako dlho vydrzali?

U 243 000km som menil kotuce a dosky za TRW. Teraz mam o 5000km viac a spokojnost. Set dosky a 2 kotuce dopredu za 2000kc, uzasny deal
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7918
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Mexican »

mam take kombo teraz - vpredu ate a vzadu trw. dosky mam vzdy od toho isteho vyrobcu
zadne u mna vzdy umieraju skorej - vrtane mi vydrzali menej a vyhodili ma z STK pac to nebrzdilo rovnomerne. takze sumar:

predne original 0- 120 000km
zadne original 0 -120 000km
predne vrtane+keramika dosky - 120 000 do 248 000km menil som skor preventivne, dosky boli este v poriadku
zadne vrtane + keramika dosky 120 000 do 230 000km - vyrazili ma z STK, nesumerne brzdenie
predne ate od 248 000km, momentalne mam 266 000km
zadne trw od 230 000km, momentalne mam 266 000km
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od rokolo »

Také se chystám na jaře vyměnit původní kotouče za ATE. Najeto 128tis.
Naposledy upravil(a) rokolo dne 07 bře 2017, 18:04, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od miro263 »

Ak by si chcel tak Helmut ma teraz dobru cenu na ATE : http://www.ebay.de/itm/401236788770
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od kyrmon »

Zdravím :) , jdu Vás opět požádat o cennou radu :( . A předem se omlouvám za sloh. cvičení ](*,) (zdá se to jen mně, nebo toto forum v poslední době zahlcuju problémy? :-k ) Někdy v průběhu roku jsem si všiml, že mám rezavý pravý zadní brzdový kotouč, ale k řešení tohoto problému jsem se dostal až v řijnu ](*,) (auto stále brzdilo stejně, případný úbytek síly jsem si odvozovoval, že je tím, jak si na ácu zvykám. Před tím jsem jezdil v peugeotu 106 a když jsem chtěl po přesedlání přibrzdit, tak jsem div nelětel na čelní sklo, jak byly brzdy jedovaté.). Původně jsem si myslel, že už to má ten kotouč definitivně za sebou a že tedy nechám na zadku vyměnit jak kotouče tak i destičky. To mi v servisu rozmluvili, že je zbytečné, že je musel měnit původní majitel někdy vloni, protože vůbec nejsou sjetý a že mám zatuhlý brzdový třmeny a že je zrepasují. To proběhlo 27.10. včetně výměny brzd. kapaliny. 2 týdny na to, jsem jim znovu volal, že se rez z kotouče stále neodírá a bylo mi řečeno, ať ještě vydržím 1000 km, jestli se to časem nespraví samo. I po dalším 1k km byl kotouč stále rezavý jako liška a tak jsme se domluvili na tomhle pondělí, že se na to znovu podívají. Prý to vyčistili, dali na válec ( Provozní brzda má Dif. 12% a Provozní brzda maximální nesouměrnost je 17%) s tím, že nevědí, čím to může být, když mám prý všechno důležité již měněné/opravené a ať jim ho tam v lednu až budu mít čas nechám minimálně na 3 dny na zkoumání. Nenapadá někoho z Vás kde by mohl být zakopaný pes? Že by přicpaná hadička? Auto potřebuji denně na dojíždění do práce a být 3 dny bez něj by vyžadovalo si zas někde auto půjčit :-k
PS: Všem přeji hezké svátky vánoční a šťastný Nový rok
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Vilda »

A zkoušeli experti v servisu mimo rozhýbání brzdových třmenů, taky zkontrolovat jestli není zarezlý brzdový váleček ??

To je ten kulatý bemberák, co při brzdění vylézá z brzdiče a tlačí na vnitřní brzdovou destičku a tím vyvolává brzdný účinek. Přicpaná hadička nebude, když měnili kapalinu a brzdu museli poté odvzdušnit.

Provozní brzda evidentně nefunguje, protože jinak by na kotouči nebyla rez a jeho broušení by si určitě slyšel až do vozu.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od kyrmon »

Huh, tak tím si teď nejsem zcela jistej, ale mám pocit, že se o něm taky zmiňovali.. přikládám foto brzdy (není zrovna aktuální ale prakticky se nic nezměnilo, možná že je ten vnitřní průměr odřený o trochu víc než na fotce, ale ani ten není stále beze rzi). Jinak to o těch 3 dnech na zkoumání mi řekli, až když jsem jim tam následně volal kvůli nesouladu výsledku testu brzd. (jsem se doma zaměřil na tom grafu i na přední a tam byl rozdíl 40%, což mě zarazilo, že mě na to neupozornily.. Po telefonu jsem byl uklidněn, že ty přední brzdy nejsou moje, že mně měřili pouze ty zadní a ty přední jim tam zůstaly viset z předchozího auta.) Do té doby bylo ale pro ně směrodatný, že odchylky vyšly v zelených číslech a že s tím můžu normálně jezdit.. až právě z toho hovoru vyplynula ta další kontrola v lednu ](*,)
Přílohy
brzda.jpg
brzda.jpg (74.54 KiB) Zobrazeno 3503 x
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od Vilda »

Jestli zadek brzdí, zjistíš jednoduše. Zaklínuj přední kola a vyheveruj zadní kolo, kde brzda falíruje.

Zkus zatočit kolem a když se bude točit, ať ti někdo šlápne na brzdu. Uvidíš hned, jestli brzda funguje.

Podle fotky, je ten kotouč prorezlý dost do hloubky ..... takže potrvá delší dobu, než ho destičky smetou na čistý kov. Až se tak stane, budeš možná muset vyměnit zadní destičky. Protože ty jsou tenké už jako nové a takhle zrezivělý kotouč na ně bude působit jako rašple.

A co se týče brzdového válečku .... to, že se o něm zmiňovali ještě neznamená, že ho rozhýbali a promazali brzdovou kapalinou :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Brzdy (upravy, vymena kotucov a platniciek)

Příspěvek od kyrmon »

No, mám vyzkoušený, že kolo nějako brzdí tepelnou zkouškou (po usilovnějším brzdění a zastavění jsem sahal na kotouč [moc inteligentní nápad sahat na něco rozpálenýho] byl horkej to jo, ale stále míň než druhá strana (Váš způsob zjišťování je o dost příjemnější :-k ) + výsledek měření viz foto.

Jj, do hloubky je dost, radši ani nechci domýšlet, jak dlouho jsem s tím takhle jezdil ](*,) ](*,) . Jsem byl při první návštěvě servisu smířenej i s výměnou kotoučů, takže destičky mě už nezruinují :).

No.. je fakt, že nevím co s tím dělali no.. ale když už jsem tam byl potřetí vysloveně s tím jedním a tím samým kolem a oni furt bádají, čím by to mohlo být, tak je to trochu na pováženou, jestli je to nenapadlo :-k
Přílohy
výsledek měření
výsledek měření
brzda2.jpg (111.48 KiB) Zobrazeno 3458 x
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“