Nova i40tka

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Alf6 »

Jinak se mi nezdá ten olej, to je opravdu fotka po výměně oleje? Už jsem si několikrát měnil olej a nikdy hned po výměně jej nemám tak černý.
Olej je cerny, protože:

1 - vymena je provazena na same hranici km probehu
2 - zpravna vymena ma byt provedena na jiz provozne zahratem motoru..tedy nikoliv, když auto privezete do servisu a za hodinu se mu teprve venuji a nebo když to mate do servisu 10 km
3- olej se vypousti vypustnym sroubem a to dostatecne dlouho - největší sragory se vypousti jako poslední a ne, ze vam po 10-15 minutach nalejou novy olej a nebo dokonce ten stary cucaji hadickou, aby si ulehcili praci.
4- po naliti nového oleje dojde vždy k jeho znehodnoceni starym olejem..je to takovy kolobeh

olej ma mimo mazaci funkce i funkci cistici. Smiva karbon ze sten motoru. To, ze je nektery olej cernejsi nez druhy je naopak dobře, protože cistí motor lepe nez ten předchozí


Pochopte, ze v aut. servisu nemaji moc casu se autu věnovat. Tam je to vse o case a na vse jsou tabulky. Lepsi si najit nejakeho soukromníka s dobrou povesti a tomu vuz občas sverit. Nebo si to udelat pokud možno sam.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Reklama
 

Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Nova i40tka

Příspěvek od mnkk »

1, Alf ma pravdu, posledná veta vsetko vystihuje.
2, Fotka nieje hneď po výmene, ale až po XY kilometroch:

Rano mi vymenili olej,
potom som isiel vybavovat nejake veci,
dosiel som domov a ze idem si pozret aka je hladina oleja...
...olej tazko cez MAX.

Čiže, farba oleja je úplne v poriadku. To, že je cez max. už samozrejme nepoteší.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Jj, fotka - kontrola oleja bola po cca najazde 50km.

to ALF.
Len doplnim ze pred vymenou v servise som absolvval jazdu cca 130km, ked som dosiel do servisu tak auto islo pod skalpel cca po 10min. Auto malo pri vymene 45K km.

Ano, rad by som chodil do mojho overeneho sukromneho servisu a viem ze podla zakona nemusim servisovat auto v autorizaku aby som nestratil zaruku na auto. Ale po mojich skusenostiach s :hyu: si ani neviem predstavit tie tahanice a motanice dokazovania :hyu: na zaruku ked by som to servisoval inde.... :-k
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Alf6 »

Tak olej nenechali asi radne vykapat. A tim zbytkem co te zbyl v olejove vane se naredil ten novy. Nic jiného mne nenapada. Naprava je jednoducha. Kup si nejaky levny olej, který splnuje tvou specifikaci. Tenhle nechej poradne vykapat a nelej ho tam. Po cca 3000 km ho opet vymenen.

Jo a prikazde vymene oleje vymenit i filtr!
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Alebo ho niekto riedil umyselne.... :-k ,
naprava je jednoducha, ako pises ale tu nejde o to, tu ide o to ze si platis drahy servis a ich praca je horsia ako v nejakej home garage - tak nech ide taky servis do prdele. A ked tam nechodis tak sa ti :hyu: bude vyhrazat stratou zaruky, o com to potom je :evil:
Keby to bol seriozny servis tak to vymenia este raz pred tebou na ich reziu, a nie ze ja sa musim cely den zaoberat vymenou oleja, a to 2x reklamovat ](*,)
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Alf6 »

Proto taky jezdim do aut. servisu, kde mne vyjdou vstric. Mohu mit vlastní materiál(oleje, svicky, filtry) mohu jit na dilnu. Kdyby mne tohle nekde udelali, tak se tam priste neobjevim :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Ved ani ja tam uz nepojdem :D/ , ty mas to stastie ze v okoli mas taky servis ale ja si myslim ze taky pristup ako popisujes by mal byt standart a nie ze ako zakaznik sa musim doprosovat a modlit aby mi to auto este neposrali.
A co sa tyka vlastneho materialu, chapem ze je to chulostiva zalezitost pre servis ale ja za to nemozem ze :hyu: dovoluje nehorazne okradanie zakaznika vid. 1L oleja za 19 - 30€ :hyu:, predne brzdove oblozenie cca. 130€ atd.... normo hodina od cca. 35€ - 60€ ved to je tiez na hlavu, to kde sme aby zakaznik si este robil prieskum v sieti autorizovaneho servisu znacky :hyu: kde ho najmenej osklbu a doprosoval sa moznosti vlastneho materialu a pocuval vyhrazky o strate zaruky a cena prace a ich materialu je ako keby som mal BMW.... to je tiez trosku na hlavu. :roll: ](*,)
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Alf6 »

To se pletes. :hyu: nenarizuje servisum za co si uctovat peníze, neuctovat a nebo kolik co ma stat.. Je to obchodni politka toho ci onoho servisu. Jedine co :hyu: pozaduje je striktne dodrzeni věci, které jsou predepsany vyrobcem.

Maly priklad. Ja jsem ted na 4. garancni prohlídce platil méně, nez za první prohlídku.

Pokud se k Tobe nejaky servis chova spatne. Stezuj si na :hyu: a najdi si jiny.

když si pujdes koupit rohliky do obchodu a tam dostanes nejaky, co se nadaji jist...pujdes si je tam priste koupit znovu a nebo zajdes nekam jinam?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Ano, chapem co tvrdis a chapem aj obchodnej politike ale....

pozeram sa na to asi takto: ked si idem kupit cheeseburger do McDonalds tak je jedno kde si ho kupujem dam zan 2€ vsade, ked si kupim cheeseburger niekde inde a nie je to od MC tak cena je ina - pochopitelne.
Ked si idem kupit TV do Planeo electro, tak cena je rovnaka atd atd...
Ja chapem ze :hyu: nema svoju vlastnu siet ale ma svoju znackovu obrendovanu siet :hyu: , ked tam maju bordel v cenach tak nech si stiahnu loga :hyu: a nenutia zakaznika kupovat predrazeny material pod vyhrazkou straty zaruky alebo odmietnutia odservisovat auto ](*,)
pointa je ta ze napr. u nas v BA mame 3x brandovany salon :hyu:
,v 1 si nemozes doniest olej,v 2 ano z toho mi jeden vymenil olej ako vymenil, teda ostava mi iba jeden servis a dufat ze ten bude OK [-o< . A ak nie potom clovek zacina uvazovat ze ako si ma vobec v dnesnej dobe kupit auto, ojazdene je uplna loteria aspon pri inej znacke ako :hyu: je to dovoz v 95% a vsetko su to motanice s DPH a najazdom km a buranice, clovek si mysli ze si kupi "nove" auto v zaruke a bude mat pokoj.... a tu je to opat motanica ale v inom... :lol:
...........asi som moc narocny na :hyu: :lol:
Proste rozculuje ma tento bordel ale predpokladam ze to bude aj inde nie len v znacke :hyu: .
U :hyu: ma hlavne stve ze cenova politika je ze ceny su ako u premiovej znacke - napr. 1L oleja v jednom autorizaku Ford v BA je za 12€ a nie za 20 - 30€ =D> ](*,)
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Nova i40tka

Příspěvek od robertbulko »

RacerSK píše:Ano, chapem co tvrdis a chapem aj obchodnej politike ale....
Trochu ma zarazili tvoje slová a nedalo mi sa nevyjadriť. Myslím, že to chápeš hodne zle. Takmer každý predajca :hyu: má iné ičo. Sú to rôzne subjekty s rôznymi majiteľmi a rôznou podnikateľskou politikou. Aj telku LG kúpiš v NAY, ALZA, TESCO..... a všade za inú cenu. To, že ťa to štve mi je ľúto, ale tak to je a čím skôr sa s tým zmieriš, tým skôr ti bude lepšie. Inak to nebude. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Ked si obehnes vsetky McDonalds v BA tiez su to rozne subjekty a maju rozne ICO, ale kedze su brandovane tak ich politika je rovnaka a je na tebe ci ju akceptujes ako zakaznik.
LG TV si viem kupit v NAY, ALZA atd, lenze tam si viem kupit aj TV SONY, SAMSUNG, atd.... ale v salone :hyu: si nekupim BMW.
Ja akceptujem business ale neakceptujem zdieranie. Rozdiel v cene materialu a normo hod. v salonoch :hyu: je hodne velky a co je najviac zarazajuce je to ze vbehnes na benzinku SHELL a 1L oleja tam kupis cca za 7€ a ten isty olej v :hyu: salone je od 20 - 30€, sorry ale to podla mna nie je korektna obchodna politika.Ak by bola, tak by tu cele forum neriesilo ze preco si ma kupovat olej za MEGA a kde si moze nosit vlastny..... toz moj nazor.

PS: a neriesme uz kto ako to chape, zahlcujeme toto vlakno a predpokladam ze ani ty niesi stotozneny s cenou napr. oleja v :hyu: salone :wink:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět

Zpět na „i40“