Centralni zamykani GETZ

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

centrál

Příspěvek od haryk »

Doprocházel jsem se i na tohle auditko.S centrálem problémy nemám neb jej nemám.A ani nechci.Snad,že by s ním přibyl k ochranám i alarm,ale...alarmu si stejně nikdo nevšímá,a když,tak nenávistně...kde je ten blbec od toho řvoucího krámu?...Odkojen starými škodovkami jdu a klíčem to poodemykám a pozamykám.Náš mladej má centrál na Seatu a nadává a šteluje každou chvíli.Sousedův kluk už se taky na Peugeotu naštval a jezdí s vypnutým centrálem stále.A kor v zimě,kdy je vše prověřováno mrazem a mokrem.Takže jsem konzervativec a zamykám klíčema,jak za starejch "dobrejch/?/" časů.
Getz UG 1341
Reklama
 

vipe

Příspěvek od vipe »

Originální dálkové ovládání centrálu od HYUNDAJE integrováno v klíčku zapalování.
Obrázek
má to někdo :?: nebo se k nám dováží všechny auta bez dálky centrálu a dovozce je dovybavuje.
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

zamek 5.dv - problem

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj,

ma dotaz.... dnes se mi u centralu 5. dv. stalo, ze jsem zamkl a zkusil odevrit 5. dv a plastova packa otvirani zustala v poloze pritazena smerem ke mne (nevratila se zpet). zkousel jsem i zamykat a odemykat klickem, ale nic nepomohlo.

Jedine cim jsem to rozpohyboval bylo ... vratit packu prstem zpet ..zamknout a odemknout dalkou a vse zase funguje ...

netusite tedy proc se packa obcas (v zamcenem nebo odemcenem stavu)nevraci?

Stejne to rozeberu, ale ptam se predem na co si dat pozor ...

Dik R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Přemysl Hrdlička
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2006, 11:41
Bydliště: Kladno

Re: zamek 5.dv - problem

Příspěvek od Přemysl Hrdlička »

Zdravím, nevím zda se to tu už někde neřešilo, protože toto je typická výrobní vada u getze, takže jestli je v záruce-doporučuji návštěvu servisu a žádat zaruční výměnu!! ne opravu-nelze--osobní zkušenost v roce 2005 mi to promazali a fungovalo to cca 2měsíce, loni v březnu uznaná záruční výměna a je to ok.
getz 1,6sport/2003
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Re: zamek 5.dv - problem

Příspěvek od knorek »

ROOOM píše:Ahoj,

ma dotaz.... dnes se mi u centralu 5. dv. stalo, ze jsem zamkl a zkusil odevrit 5. dv a plastova packa otvirani zustala v poloze pritazena smerem ke mne (nevratila se zpet). zkousel jsem i zamykat a odemykat klickem, ale nic nepomohlo.

Jedine cim jsem to rozpohyboval bylo ... vratit packu prstem zpet ..zamknout a odemknout dalkou a vse zase funguje ...

netusite tedy proc se packa obcas (v zamcenem nebo odemcenem stavu)nevraci?

Stejne to rozeberu, ale ptam se predem na co si dat pozor ...

Dik R.

také se mi to stává, než sem přišel na to že je to tím že se páčka nevrací tak sem párkrát vyndaval obsah kufru sklopením sedadel :(
teď prostě vždy když manipuluju s kufrem tak si dávám pozor aby se páčka vrátila a kdyžtak jí pomůžu
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ROOOM »

2PH: Muzu se jeste zeptat jestli tam mas central na 5.dv.? V zaruce je jeste mesic. Jde o to, ze to pravdepodobne budou svadet na dodatecnou montaz 5.ho serva, ale take mam pocit, ze je to zatuhla packa. Mimochodem, co se na ni muze "rozbit"?

R.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Re: zamek 5.dv - problem

Příspěvek od mario_liptov »

ROOOM píše:Ahoj,

ma dotaz.... dnes se mi u centralu 5. dv. stalo, ze jsem zamkl a zkusil odevrit 5. dv a plastova packa otvirani zustala v poloze pritazena smerem ke mne (nevratila se zpet). zkousel jsem i zamykat a odemykat klickem, ale nic nepomohlo.

Jedine cim jsem to rozpohyboval bylo ... vratit packu prstem zpet ..zamknout a odemknout dalkou a vse zase funguje ...

netusite tedy proc se packa obcas (v zamcenem nebo odemcenem stavu)nevraci?

Stejne to rozeberu, ale ptam se predem na co si dat pozor ...

Dik R.
Hi tiez som mal podobny problem, niekedy mi zamkli dvere, niekedy nie, siel som do servisu a vramci zaruky mi to opravili. Bolo posunute tiahlo centralu.
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Přemysl Hrdlička
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 kvě 2006, 11:41
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Přemysl Hrdlička »

[quote="ROOOM"]2PH: Muzu se jeste zeptat jestli tam mas central na 5.dv.? V zaruce je jeste mesic. Jde o to, ze to pravdepodobne budou svadet na dodatecnou montaz 5.ho serva, ale take mam pocit, ze je to zatuhla packa. Mimochodem, co se na ni muze "rozbit"?

R.[/quote]

mechanický centrál v 1,6getz byl standartně (tedy i 5dveře), mám domontován dálkový s alarmem...problém nebyl se servem(ty zlobí více v zadních dveřích-díky zatékající vodě-opět mi ho měnili v záruce) , ale mechanizmem madla (madlo+pružina+táhlo....), vyměnili toto jako monoblok
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Příspěvek od mario_liptov »

No mal som serva na 4 dverach. Na vodicovu stranu mi dorabali servo, ked som si daval alarm Sentinel. Je mi jasne, ze keby bola chyba na vodicovej strane tak mi treba a aj by som siel rovno do firmy, ktora mi montovala alarm. Ked som prisiel do servisu, hned sa ma na to pytali, ale ja som ho vyviedol z omylu ze to je na strane, ktora je origo namontovana od vyroby a viac sa ma na to nepytal a sli to opravit v ramci zaruky.
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

packa 5.dv

Příspěvek od ROOOM »

Tak a je v servisu ... ta packa pry casem zatuhne (koukal jsem ze je prekne zrezla osicka a co hur ... zkorodovana :lol: )... udajne ji (kliku) vymeni ...uvidim zitra.

Pripisu to rovnou sem ... packa vymenena (zaruka). Vetntilator objednan (lozisko - zaruka). = 100% spokojenost :wink:
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

neukamenujte mě jelikož odskočim od tématu :?
ROOOM: pěkně si to Decentoj nandal :lol: Pryč s takovými hovady z tohodle fóra :twisted:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Centralni zamykani GETZ

Příspěvek od karel2 »

Dobry den panove,

rad bych se zeptal, co delat, kdyz mi odeselo otevirani LZ dveri? Neni slyset ani servo. Mozna je to jenom nejakym spatnym kontaktem. Nikdy jsem se v aute nejak vic nehrabal, takze se ptam, jestli byste se do toho pustili sami nebo to dali do servisu. Nerad bych zase platil nejaky palky. Kdyz sundam plast na dverich, abych se kouknul co a jak, tak toho jeste tolik snad pokazit nemuzu nebo jo? :-)

Diky, Karel
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Centralni zamykani GETZ

Příspěvek od vipe »

Sundat čalounění dveří můžeš tím nic nezkazíš, ale taky toho moc neuvidíš. :wink: Doporučuji zkontrolovat svorkovnici a proměřit zda tam je signál při zamčemí a odemčení (nachází se ve sloupku v té gumvé průchodce) pokud je to OK proměřil bych druhou stranu co jde do dveří zada je tam uzavřený obvod (cívka serva) pokud tam neni obvod tak za
1)mohlo se stát že je vypadlá svorkovnice ve dveřích k servu (nepravděpodobné)
2)vypadlý kabel ze svorkovnice (nepravděpodobné)
3)pravděpodobně je přerušenej obvod v servu a můžeš kupovat novej zámek pač to servo je součástí zámku. Nebo nahradit originál servo univerzálem, který bude tahat za táhlo. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
vladko3007
*
Příspěvky: 17
Registrován: 29 zář 2010, 09:48

Re: Centralni zamykani GETZ

Příspěvek od vladko3007 »

Ahojte.Chcem sa spýtať mam centrálne zamykanie ale len na kluč,a chcel bi som dať na dialkové s alarmom co mi treba kúpiť?
Toto som našiel:
http://www.alarmshop.sk/autoalarmy-c-21.html
Hyundai Getz 1,1 Dynamic
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Centralni zamykani GETZ

Příspěvek od vipe »

Potřebuješ dokoupit jedno servo do dveří řidiče + alarm s dálkou která bude ovládat to servo. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“