Vas nazor na Hyundai Sonatu 2.0 16V

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

radas
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 pro 2006, 03:16

Příspěvek od radas »

Tomikp píše:Zkušenosti s timto modelem přímo nemám a nevím, jestli není třeba i trochu jinačí konstrukce motoru. Po zkušenostech s mladším mam však na Sonatu ten názor, že 2 l motor je na tak velké a poměrně těžké auto docela slabý, je tak akorát na hranici, slabší, třeba 1.6 už by byl asi nepoužitelnej. Proto pokud člověk chce jet trochu svižně, musí tomu víc šlapat na krk, hlavně to víc vytáčet. Ve městě a v členitym terénu mi auto přijde trochu neohrabaný. Tomu pak odpovídá i spotřeba. Podle mého názoru je Sonata velmi pohodlné auto vhodné spíš na delší vzdálenosti, na pohodovou a klidnou jízdu, alespoň tedy s motorem 2,0. Pokud jedu v klidu, nespěchám, plynulé rozjezdy, po silnicích 90-100 km/h a po dálnici do 130 km/h, občas vyhodím kvalt, jsem schopen se dostat na kombinovanu spotřebu okolo 7l/100km. Klimu nemam puštěnou pořád, pač do kopců pak chybí výkon. Na nádrž 65 litrů ujedu něco přes 900 km. To myslím že je na tak velké auto slušný údaj, Znám lidi s Fabií 1,2 HTP co mají spotřebu stejnou ale rozdíl v pohodlí a užitných vlastnostech je nesrovnatelný. Ve městě je pak spotřeba poměrně vysoká, techničák říká 12l a docela bych tomu i věřil. Opět ale záleží samozřejmě na stylu jízdy. Pokud máš zkušenosti s BMW 730i V6 tak 2l Sonata bude s výkonem na tom hůře, záleží jaký styl jízdy preferuješ. Ja mam taky raději výkonnější auta, ale po usednutí do Sonaty nějak nemam potřebu závodit a někam pospíchat, jízda v ní na mě působí velmi uklidňujícím dojmem :-)
to teda čumím klidná jízda za ten průměr jestli to sedí tak klobouk dolů je vidět ,že pokud preferuješ pohodlí a nejezdíš zrovna po Praze jako prase ,jinak to tam ani nejde umíš si užít auta i za málo peněz za benzín. :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jasper
*
Příspěvky: 35
Registrován: 14 led 2007, 11:55

Jsem spokojen

Příspěvek od Jasper »

Hyundai Sonata mě velice překvapila, takové pohodly a dobré jízdní vlastnosti jsem nečekal. Jediná věc je jen, že motor nemá takovou dynamiku jako u bývalé Mazdy 626 2.5 V6 ale to je samozřejmostí :D Vždy jsem byl "Mazďák" ale teď jsem "Hyundaiťák" :D a co se týče cena náhradních dílů, pane bože ty JSOU SUPER, takové lidové ceny jsem fakt nečekal. Jasně může se objevit člověk který řekne "o proti mojí Felicie, atd." Ale to se přece nedá srovnávat NENI AUTO JAKO AUTO :wink:

Hyundai Sonata 2,0i 16V r.v.97
jiri strelak
*
Příspěvky: 14
Registrován: 31 led 2007, 20:31
Kontaktovat uživatele:

Když Sonáta, tak pro fšechny

Příspěvek od jiri strelak »

Nízká pořizovačka, vysoká cena nového vozu, ne každý si ji mohl koupit fungl, tak si můžeš představit kdo si ji kupoval a od toho se odvýjela ůdržba. Sám vlastním Y-3 2.0 16v 96 mot.G4CP-DM původně Mican 4G64 Mican to prodával i s turbem v Galantu, to si představ co to vydrží. Pořizovačka nd poměrně vysoko, ne všechno nové se dá sehnat v náhradě, ale když máš znalosti celkem poho. Brzdy nic moc, když to řádně rozpálíš brzdíš občas i očima, motor trošku háklivka na nd ne fšechno mu sedí. No chváli už stačilo, prostorný pohodlný sedan se skvělím motorem.
Již jsem měl možnost osedlat tu poslední 2.4 V6 možná bych si zvyk, ale na tu moji nemá.
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Podle prográmku Quickmoto mam nyní průměrnou spotřebu 6,66 litrů.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Když Sonáta, tak pro fšechny

Příspěvek od Lukino »

jiri strelak píše: Již jsem měl možnost osedlat tu poslední 2.4 V6 možná bych si zvyk, ale na tu moji nemá.
Nová Sonata s motorem 2,4 není šestiválec, ale čtyřválec ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
jiri strelak
*
Příspěvky: 14
Registrován: 31 led 2007, 20:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Když Sonáta, tak pro fšechny

Příspěvek od jiri strelak »

Lukino píše:
jiri strelak píše: Již jsem měl možnost osedlat tu poslední 2.4 V6 možná bych si zvyk, ale na tu moji nemá.
Nová Sonata s motorem 2,4 není šestiválec, ale čtyřválec ...
To máš recht to sem se sek, 3.3 je 6V
StandaK
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 srp 2005, 09:52
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od StandaK »

Ahoj lidi myslim si, ze Sonata 2.0 16V je opradvu moc spolehlive a pohodlne auto mam ji uz sestym rokem a najeto neco kolem 300000km. Motor stale bezi jako hodinky a ani se ji nejak nechce rezavet. Sice jsem ji trosku potunil a davam ji za usi, ale porad jezdi. Je to ted uz starsi dama pac je z roku 95. Myslim si ze ten kdo si ji koupi s ni nebude mit prilis starosti, opravdu zalezi na tom jak s ni kdo pred vami zachazel. A nejake ty drobne opravy??? Muzu rict vlastne jednu vec a tou je ze jsme meli v rodine dve uplne stejny Sonaty, jednu od jejiho narozeni a to od roku 95 a tu druhou v roce 2001 stejny model. Kdyz jsem poridil tu druhou meli priblizne najeto stejne cca 170000km. Pri 180000km se rozbil obema uplne ve stejnou dobu alternator, za nejakou dobu zase nastejnolozisko na pravem prednim kole, a priblizne nastejno odesla i :lol: vodni pumpa. Nevim jestli to byly nahody ale myslim ze to asi tak vychazi u vsech Sonat. Jinak abych to shrnul je to spolehlive auto se spotrebou takovou jakou chci a to od 7l az po 20l na 100km 8)
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rbrodsky »

Vlastním Sonatu 1 měsíc a sem s ní spokojenej.Nejlepší na ní je ten obrovskej vnitřní prostor a pohodlí.A má skvělej design.To auto prostě nemá chybu.Už sem si ho úplně zamiloval.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Jsem na tom podobně :lol: :lol: Asi taky tak zhruba ho dlouho vlastním je to prostě kočár!!! 8)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
tipo
*
Příspěvky: 18
Registrován: 14 bře 2007, 11:18

Příspěvek od tipo »

Tak týden jsem už majitelem Sonáty.Jelikož jsem majitelem vytuněného Tipa,a rozrostla se mě rodina,tak jsem potřeboval druhé větší auto,a zrovna přišla zajímavá nabídka na Sonátu z 92r.
Po týdnu můžu říct že docela spokojenost.Pročítal jsem forum,a zjistil že ty závady které se mě projevují tak je řešilo plno lidí.
Takže řeknu jenom to,za ty prachy dobrý a spokojený :lol:
mr.tipotuning
HYUNDAI SONÁTA
FIAT TIPO 2,0 16V
db Drag,db Race
Fritz
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2007, 11:38
Bydliště: Praha

Hyunday Sonata r.1992 2,0 16v

Příspěvek od Fritz »

Jsem vlastníkem Sonaty od roku 2002 spotřeba nízká, údržba minimální velký auto.Ještě mě nenechala ve štychu až ted když zastavím a chcípnu motor tak nenastartuju musím čekat tak dvacet minut a pak už startuje.Prej vzduchová váha tak jí jdu schánět to je první větší závada :lol:
Odpovědět

Zpět na „SONATA“