kolik se vejde do nádrže?

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no me zase sviti trvale hladovy voko.. :( ale jen slabe, kdyz opravdu sviti tak sviti vic :D dela to od ty doby co zaclo mrznout...
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pethan píše:Ahojte vespolek. Mám Hundika teprve krátce a překvapil mě jiný problém - natankoval jsem plnou (do vypnutí pistole) a teprve při odjezdu od benzínky jsem si všimnul, že palivoměr ukazuje stav cca 3/4. Napřed jsem se chtěl vrátit (měli tam o dost levnější benzín), ale pak jsem se na to vyprdl a s údivem sledoval, jak ručička postupně leze nahoru, až na plný stav. Ale vůbec ne hned, ale po ujetí asi 3 - 4 km! To je normální?
Ahoj jo asi je to normální, a taky když auto vypneš, vytáhneš klíček, tak než zase spadne dolu, tak to taky dlouho trvá.
Farmář
***
Příspěvky: 763
Registrován: 27 kvě 2005, 22:35

Příspěvek od Farmář »

raficka palivomeru zustava v poloze....kolik mas benzinu v nadrzi i po vytahnuti klicku :wink:
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

Ahoj všem, já měl podobný zážitek. V nádrži skoro sucho, přijedu na benzinku, natankuji a do nádrže se vlezlo 44,2 l. Tak to jsem čuměl.
kizby
*
Příspěvky: 60
Registrován: 11 říj 2006, 11:57
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

46l

Příspěvek od kizby »

No já natankoval teď naposledy něco málo přes 46litříku.....a možná že by se ještě neco vešlo...nechal jsem to než vypne pistole a pak zaokrouhli na 1310
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Pethan píše:Ahojte vespolek. Mám Hundika teprve krátce a překvapil mě jiný problém - natankoval jsem plnou (do vypnutí pistole) a teprve při odjezdu od benzínky jsem si všimnul, že palivoměr ukazuje stav cca 3/4. Napřed jsem se chtěl vrátit (měli tam o dost levnější benzín), ale pak jsem se na to vyprdl a s údivem sledoval, jak ručička postupně leze nahoru, až na plný stav. Ale vůbec ne hned, ale po ujetí asi 3 - 4 km! To je normální?
Přijel jsem takhle z cesty domu a ručička palivoměru se kryla s čárkou 3/4 nádrže. Ráno jsem do toho skočil a koukám, zdálo se mi že se mi někdo "napil" z nádrže, pač ručička byla o 3 mm pod tou riskou. No a jak jsem se rozjel tak během popojíždění asi 15 km za ten den se to vrátilo postupně zase zpátky + malinkej rozdíl co sem nově projel. Takže je to takovej malej hrnečku vař :-)
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

black_sheep píše:no me zase sviti trvale hladovy voko.. :( ale jen slabe, kdyz opravdu sviti tak sviti vic :D dela to od ty doby co zaclo mrznout...
mozna bych mel primenout ze to pres leto nedelalo, uvidime az zase zacne mrznout :lol:
JirkaP
*
Příspěvky: 87
Registrován: 03 lis 2006, 10:49

Nádrž

Příspěvek od JirkaP »

Mám Accenta 1,3/ 2005 a nejvíc co se tam kdy vešlo bylo 42 l. Navíc ručička palivoměru vždy od začátku rychleji klesá než u konce s prázdnou nádrží. Tuhle jsem jel na otočku Praha - Munchen - Praha (800 km) průměrná spotřeba 6,5/100 při rychlosti cca 125 km/h. Měl jsem stále stejný styl jízdy, palubní PC kleslo až na 50 km dojezd a pak naskočili ---, podle počítadla km jsem ujel ještě 100 km a pak natankoval 42 l, takže by tam ještě někde 3 litry měli být a to už jsem byl podle kompu na " -50 km", takže čistě teoreticky by to šlo až skoro do "-100 km".

Mají tam tedy velkou rezervu.

Jirka

Accent 2005 - 1,3l / 63,5 kW
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Jasně, ta rezerva tam bejt musí, jak by to vypadalo kdyby se všichni spoléhali na dojezd PP a byl by bez rezervy, to by pak servisy nestíhaly odtahovat a odzdušňovat palivové soustavy.
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Re: Nádrž

Příspěvek od selo84 »

JirkaP píše:Mám Accenta 1,3/ 2005 a nejvíc co se tam kdy vešlo bylo 42 l. Navíc ručička palivoměru vždy od začátku rychleji klesá než u konce s prázdnou nádrží. Tuhle jsem jel na otočku Praha - Munchen - Praha (800 km) průměrná spotřeba 6,5/100 při rychlosti cca 125 km/h. Měl jsem stále stejný styl jízdy, palubní PC kleslo až na 50 km dojezd a pak naskočili ---, podle počítadla km jsem ujel ještě 100 km a pak natankoval 42 l, takže by tam ještě někde 3 litry měli být a to už jsem byl podle kompu na " -50 km", takže čistě teoreticky by to šlo až skoro do "-100 km".

Mají tam tedy velkou rezervu.

Jirka

Accent 2005 - 1,3l / 63,5 kW
no ja mam ten isty model a je to tak ako presne pises akurat s tym rozdielom, ze sa mi to vyciarkuje uz ked mam pod 70 km dojazd a tiez som sa cudoval ze som tam nenarval viac ako 40-41 litrov. :roll:
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Re: kolik se vejde do nádrže?

Příspěvek od ppaajjaa »

Čárlík píše:Máme teď nově Accenta (2005) a trochu nemile mne překvapilo, že se do nádrže moc nevejde...
Ani když je nádrž poměrně velmi prázdná, např. po ujetých cca 40 km od "vyčárkování" dojezdu na palubním počítači (tzn. když by tam mělo být už jen cca 10 km k dojetí), tak tam nenaleju víc než 39 litrů... A přitom by nádrž měla být na 45 litrů. To je tam ještě taková rezerva, nebo to neumím tankovat?

Díky za Vaše postřehy
C.
ahoj, no nevim jak je to u noveho accenta, ale jsen reknu svou zkusenost s fabii ktera ma taky nadrz na 45 litru. normalne kdzy jsem vysal nadrz tak asi u 40 litru uz zacne vypinat, staci ale zmacknou odvzdusnovaci "tlacitko" a dotankuju nekdy az dalsich 10. verte neverte, ale do fabie jsem natankoval do 45 litrove nadrze i 56 litru...:)
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Re: kolik se vejde do nádrže?

Příspěvek od selo84 »

ppaajjaa píše:
Čárlík píše:Máme teď nově Accenta (2005) a trochu nemile mne překvapilo, že se do nádrže moc nevejde...
Ani když je nádrž poměrně velmi prázdná, např. po ujetých cca 40 km od "vyčárkování" dojezdu na palubním počítači (tzn. když by tam mělo být už jen cca 10 km k dojetí), tak tam nenaleju víc než 39 litrů... A přitom by nádrž měla být na 45 litrů. To je tam ještě taková rezerva, nebo to neumím tankovat?

Díky za Vaše postřehy
C.
ahoj, no nevim jak je to u noveho accenta, ale jsen reknu svou zkusenost s fabii ktera ma taky nadrz na 45 litru. normalne kdzy jsem vysal nadrz tak asi u 40 litru uz zacne vypinat, staci ale zmacknou odvzdusnovaci "tlacitko" a dotankuju nekdy az dalsich 10. verte neverte, ale do fabie jsem natankoval do 45 litrove nadrze i 56 litru...:)
56 litrov :?: :?: :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

kde je odvzdusnovaci tlacitko??? ja dycky kdyz mi pistole cvakne ze je plno, tak tam naleju este tak za 60Kc ze pockam, trosku doleju, pockam doleju....
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od ppaajjaa »

Melkor píše:kde je odvzdusnovaci tlacitko??? ja dycky kdyz mi pistole cvakne ze je plno, tak tam naleju este tak za 60Kc ze pockam, trosku doleju, pockam doleju....
Ahoj, no ja myslim, ze mam stejny pekac jako ty. H accent r.v.98. a zadne odvzdusnovaci tlacitko jako je u fabie tam nemam. Asi holt zadne tlacitka nepotrebujeme. ja plnou vlastne nikdy neberu. Vezmu za 1000kc a dojedu cca 600km. no ted pres zimu to bylo o trosku vic, ale asi to bylo i tim, ze jsme trosku prejel vymenu oleje :oops:
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Re: kolik se vejde do nádrže?

Příspěvek od ppaajjaa »

selo84 píše:
ppaajjaa píše:
Čárlík píše:Máme teď nově Accenta (2005) a trochu nemile mne překvapilo, že se do nádrže moc nevejde...
Ani když je nádrž poměrně velmi prázdná, např. po ujetých cca 40 km od "vyčárkování" dojezdu na palubním počítači (tzn. když by tam mělo být už jen cca 10 km k dojetí), tak tam nenaleju víc než 39 litrů... A přitom by nádrž měla být na 45 litrů. To je tam ještě taková rezerva, nebo to neumím tankovat?

Díky za Vaše postřehy
C.
ahoj, no nevim jak je to u noveho accenta, ale jsen reknu svou zkusenost s fabii ktera ma taky nadrz na 45 litru. normalne kdzy jsem vysal nadrz tak asi u 40 litru uz zacne vypinat, staci ale zmacknou odvzdusnovaci "tlacitko" a dotankuju nekdy az dalsich 10. verte neverte, ale do fabie jsem natankoval do 45 litrove nadrze i 56 litru...:)
56 litrov :?: :?: :?: :?: :?:

jo jo presne tak, kdyz ti u fabie pipne benzin tak se s tim ujede jeste pres 100km. ale ani se nemusi vysat tolik a 56 litru tam fakt nacpes. Jelikoz mame na firme hodne fabii tak s tim maji stejnou zkusenost i koleove....
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“