Syčí motor ale klíňák a hadice to nejsou

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Burža »

Podobne syceni jsem slysel u kolegova accentu r. 96. Po vymene oleje a podtlakove hadicky na regulaci volnobehu (kterou tam vubec nemel) to prestalo. Ale odkud to syceni slo jsme nelokalizovali. Bylo to spise syceni v nizsich tonech.
Reklama
 

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Burža píše:Podobne syceni jsem slysel u kolegova accentu r. 96. Po vymene oleje a podtlakove hadicky na regulaci volnobehu (kterou tam vubec nemel) to prestalo. Ale odkud to syceni slo jsme nelokalizovali. Bylo to spise syceni v nizsich tonech.
jojo neni to takovy vysoky sssss ale spis na nizsi frekvenci.. rekl bych ale ze to je normalni, nevim no..
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gardovič »

Můžeš ňejak popsat která hadička to je ta podtlaková na regulaci volnoběhu? Dik
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

No můj Accent taky sičí, když na neutrál prošlápnu plyn, tak po uvolnění plynu si to jakoby přisaje vzduch, a jde to nekde od toho ECFI. Myslím že je to normální, kámošova Honda CRX to dělá úplně stejně.
Hyundai accent 1,3 12V
jenda
Příspěvky: 2
Registrován: 14 říj 2006, 14:20
Bydliště: TEPLICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenda »

zdravím,tak mně to taky syčí,filtr jsem vymněnil a žádná změna :roll: jenže mi to pískání přechází na chrochtavý zvuk,motor běži jak má,ale taky mně to siří,do kabiny za jízdy nejde slišet tento pazvuk ale je tam :cry: ,kdo vý ad odpoví :P :P :P
zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Příspěvek od zhrado »

cavte, ten zvuk je normalny a nemusite sa bat, ze by to nemalo byt v poriadku..Mam 1.5 accent a ten zvuk ide z volnobezneho ventilu, taky sulok a idu do toho hadice..Je to normalne-je to tak konstrukcne riesene..Ak myslime ten zvuk ssssssss tak si myslim, ze je to ok, ze to robi...
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gardovič »

Jo je to zcela normalni jev, me se to po koupeni auta, ale zdalo divne a vidim, ze nejsem sam. :lol:
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Syčí motor ale klíňák a hadice to nejsou

Příspěvek od ppaajjaa »

Gardovič píše:Čau nemáte někdo zkušenost se syčením motoru u accenta 62kW r.v.98.
Klíňák je vyloučeno, že to dělá a hadice sem taky testoval.syčí to v tom z čeho vede spousta hadic, a je to asi uprostřed motoru-nevím co to je. :?: Pokud máte někdo s tím zkušenosti tak se prosím podělte.Dík
Ahoj, mam uplne stejneho r.v.98 62kW a dela mi to to same. rozvody to urcite nejsou, nejdriv bylo podezreni, ze si to nekde prisava falesny vzduch, ale rekl bych ze posledni domenka bude nekde u toho ventilu nebo takoveho toho holecka na gumove hadici co jde od ventilu, kterz vede z "krabicky" oznacene ECFI. pokud na neco prijdes dej urcite vedet....
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Zrovna dneska jsem to pred garanckou sel s mechanikem projet. Kdyz prislapnu plyn na 2000otackach, zacne byt taky slyset syceni (po prave strane z motoru) a tak na 2200 to zas prestane. Rikal, ze to je normalni, a ze se otvira nejaka dalsi klapka na prisavani vzduch ci co..... zkratka ze to je normalni.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

aky accent mam si viete precitat a to ssss je normalne ked na volnobeh turujete a pustate plyn...je to velmi pekne rozmyslam ze zistim co to je a namontujem tam blow off :D hh potom by to bolo ze vrrrr tsss....vrrrr tsss....:) mohlo by to fungovat teoreticky nie? :) hh...ale teraz vazne....co som cel...jasne ze je to normalne uz od vyroby to tak mam a vobec to neriesim....jo a pre doktorov :) je to stetoskop ;)
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

ssssss

Příspěvek od ppaajjaa »

Jeste dodatek, tady k dotazu to syceni je opravdu jen kdyz sundam nohu z plynu a jde do nizsich otacek....A rict, ze je to normalni???? no normalni to urcite neni, ale verim tomu, ze to nema s funkci nebo poskozenim nic spolecneho. Pravdepodobne to nicemu nevadi, ale povazovat to za normalni take ne... je to proste neprijemny zvuk, ktery neni ze vnitr slyset, ale rad bych se ho zbavil....
Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

NO MĚ TO SYČÍ TAKY.... MAM ALE DOJEM ŽE TO JSOU VSTŘIKY PALIVA ...NENÍ TO MOŽNÉ??? ZDÁLO SE MI ŽE TO VYCHÁZÍ ZE VZDUCHOVÁHY ALE VSŘIKY SOU HNED POD NÍ.....
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od ppaajjaa »

syfon píše:NO MĚ TO SYČÍ TAKY.... MAM ALE DOJEM ŽE TO JSOU VSTŘIKY PALIVA ...NENÍ TO MOŽNÉ??? ZDÁLO SE MI ŽE TO VYCHÁZÍ ZE VZDUCHOVÁHY ALE VSŘIKY SOU HNED POD NÍ.....
Ahoj, no nevim, podle me z laickeho pohledu bylo vstrikem paliva tak by to sycelo cim vic by jsi tam paliva cpal, tedy cim vic by sel motor do otacek tim vic by sycel. Me to ale naopak syci jak jsem tu jiz psal spise pouze kdyz motor jde z vyssich otacek do volnobehu. Je to zahada. Uz jsem o tom mluvil s vic automechanikama, primo v hyundai mi rekli, ze to jsou remeny, ale to jen tak mezi reci, byl jsem tam kvuli jinemu problemu. Dalsi automechanik mi rekl, ze je to ten volnobezny ventil. Dalsi pak zase, ze si auto prisava falesny vzduch (ale nic nezjistil, ostrikal cele sani sprayem s tech. benzinem- kdyby si nasal benzin tak by si auto "zaskytlo", ale stejne nic nezjistil). Asi jim dam navzajem na sebe kontak at se dohodnou :D
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Jako kluci ,já měl předtím Scoupé 1.5 i 12V a ten nesyčel,ale motory 1.3 12V bohužel syčí :( Proč to ví jen bůh!! :cry: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od ppaajjaa »

ivan píše:Jako kluci ,já měl předtím Scoupé 1.5 i 12V a ten nesyčel,ale motory 1.3 12V bohužel syčí :( Proč to ví jen bůh!! :cry: :wink:

Hmm to je zahada... jestli na to neprijdem tak to zacnu povazovat za smejd:)
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“