Stringův Fastback

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Zkoušeli jsme to, ale tím jak je hodně zakřivená ta záď, tak se to opticky deformuje a není to pěkné, prostě ten "ocas" na kufru ten pruh ohne do strany a vypadá to divně... proto jsem se rozhodl, zakončit to na střeše. Jediné kde by to šlo, by byl pruh přesně uprostřed auta, ale tam to vypadá celkově blbě :D
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

D_a_v_i_d
**
Příspěvky: 142
Registrován: 15 kvě 2019, 14:45

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od D_a_v_i_d »

Pěkné, má to šmrnc :)
Hyundai i30 kombi 1.4 T-GDI STYLE NAVI GO Polar White model 2019
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Díky :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Rastty_v
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2020, 15:03
Bydliště: Zlín

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Rastty_v »

Mohl bych se zeptat, jak si odstranil to "i30" logo z pátých dveří? Použil si silon a nahříval to a nebo to šlo lehce odloupnout?
Popřípadě, bude možné potom v budoucnu logo beztrestně a bez následků znovu přimontovat? :roll:

Díky
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW 2018 (Clean slate, Style + NAVI)
Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Kamílek »

Měl by stačit silon (rybářský vlasec) a zbytky lepidla pak opatrně sundat solventem. Pokud to budeš chtít vrátit zpět, tak povrch dokonale odmastit a samo použít novou oboustrannou pásku.
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Silon nebyl potřeba. Nahřál jsem to fénem a normálně to šlo krásně odloupnout prstem. Nalepit zpátky to půjde, jak psal Kamilek, musí se dát nová oboustranná lepenka. Já je mám hozené v bordelu s věcmi na auto. Zpátky už bych to stejně nelepil, jak to není vcelku na přenášecí folii, tak to rovně a se správnými mezerami asi nalepit nepůjde :-k
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Rastty_v
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2020, 15:03
Bydliště: Zlín

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Rastty_v »

Jo to máš pravdu, zpětné lepení asi bude trochu oříšek, ale když tak nad tím přemýšlím asi to nikdy nebude nutné lepit zpět.
Eventuálně tedy by to mohlo jít sloupnout i v letních teplotách?

Pokusím se s tím asi pohrát.

Mimochodem, s ohledem času a zimou, jak vypadá tvůj PlastiDip? strhává se fólie a nebo drží a nejsou vidět žádné porušení? Uvažuji taky nad tím, že bych poupravil loga a eventuálně přední masku, jen mě zajímá jak moc je to odolné případným kamínkům apod. Nezkoušel si třeba nějaké opravy při škrábancích?
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW 2018 (Clean slate, Style + NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Hele, zkus to klidně i teď, doporučuju ale kolem těch znaků nalepit papírovou lepenku, protože jak to začneš loupat, tak abys eliminoval případně poškrábání, až ti to logo odskočí. Normálně to podeber za roh (třeba dřevěný kolíček by mohl být dobrý na to) a zaber lehce od kufru a uvidíš. Ta lepenka není tak kvalitní jako 3M pásky třeba.

PlastiDip v rámci provozu je zatím OK. Je nutné to opravdu dobře odmastit. Samovolně se nic neloupe a to to myju min.1x za měsíc wapkou. Od kamínků to samozřejmě mám asi na 3 místech škrábnuté a je vidět chrom (ale musíš to jít hledat, není to nic velkého, asi jako když se ti odloupne lak kamínek a vidíš to až když auto myješ). Opravovat jsem to nezkoušel, dal jsem zbytek spreje kamarádovi, ale podle mě by to šlo "zaťukat" jako když opravuješ lak.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Sandak
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 dub 2019, 08:26

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Sandak »

Nejlepší je na odloupnutí voskovaná zubní niť :-)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW DCT 2019 (Polar White, Style, NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Na Octavii jsem to taky odřezával saturnou, ale tady to šlo fakt snadno. Já to nahřál, ale asi to půjde i bez toho...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Rastty_v
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2020, 15:03
Bydliště: Zlín

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Rastty_v »

Dobrá dobrá, díky moc všem a určitě to vyzkouším a uvidíme jak se dílo podaří. Chci se do toho před jarem nějak pustit tak potom dám vědět jak to dopadlo.

Super tak díky za zkušenosti, taky bych si chtěl asi pohrát s plastidipem a nastříkat právě loga a přemýšlel jsem i o zpětných zrcátkách, mohlo by to vypadat zase o něco lépe, podobně jako u vyšších verzí.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW 2018 (Clean slate, Style + NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Stringo »

Tak jsem byl včera v autorizáku na výměně sloupku řízení (výměna hodinové matice problém s rachtáním při točení volantem nevyřešila), výměna celého sloupku pomohla, řešeno v rámci garance. Společně s tím jsem si nechal namontovat originální Door Light. Důvod, proč jsem nekoupil čínský logo projektor byl jednak kvůli způsobu zapojení - originál se zapojuje na jednotku dveři, čína má vlastní spínač, který je umístěný mezi panty dveří a to jsem nechtěl a za druhé jsem to chtěl mít udělané pořádně od nich, aby do budoucna nebyl případně nějaký problém se zárukou.
Večer jsem se šel podívat, jak to svítí a celkem jsem se zhrozil:

1. jedno logo nebylo natočené jak má být, bylo hodně vytočené (má to být vodorovně s dveřmi)
2. na na druhých dveřích na tapeci vedle projektoru jsem nahmatal nějaký špunt, který tam původně nebyl a byl navíc úplně volný

...no protože jsem chtěl to jedno logo srovnat, musel jsem demontovat tapec a logo pootočit, zároveň jsem si přichytil kabel od projektoru, protože tam byl jen tak hozený a rezonoval, no a druhý tapec jsem sundal abych zjistil, co to je za špunt a oni to kreténi navrtali blbě (přitom v návodu montáže byly jasně dané vzdálenosti od upínacích trnů), tím že to vyvrtali jinde navíc uštípnuly žebra výztuhy a samozřejmě kabel od projektoru jsem taky musel přichytit, aby se tam neplácal... Všechno bych pochopil, ale tak sakra udělám nějakou pořádnou záslepku, která bude festová, nebude volná a hlavně nebude čumět 6mm do prostoru ](*,)

Za 3600kč jsem si představoval úplně jinak odvedenu práci :evil:

PS: obě loga svítí stejně, pouze na té jedné fotce je to málo vidět, protože je to u okna a bylo tam víc světla
Přílohy
Hyundai i30 Fastback 220.jpg
Hyundai i30 Fastback 220.jpg (61.67 KiB) Zobrazeno 1784 x
Hyundai i30 Fastback 221.jpg
Hyundai i30 Fastback 221.jpg (64.96 KiB) Zobrazeno 1784 x
Hyundai i30 Fastback 222.jpg
Hyundai i30 Fastback 222.jpg (41.71 KiB) Zobrazeno 1784 x
Hyundai i30 Fastback 223.jpg
Hyundai i30 Fastback 223.jpg (67.31 KiB) Zobrazeno 1784 x
Hyundai i30 Fastback 224.jpg
Hyundai i30 Fastback 224.jpg (65.3 KiB) Zobrazeno 1784 x
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
cernymotyl
**
Příspěvky: 223
Registrován: 19 říj 2019, 20:01
Bydliště: Kozinec

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od cernymotyl »

Dneska, co si sám neuděláš, to jiní odfláknou.
Hyundai Kona EV Smart
Suzuki SX4 1.6 VVT, 4x4, 2013
Staré pověsti české: Hyundai Kona
Suzuki S-Cross, Honda CR-V, Honda Civic, Honda Jazz, Renault Mégane, Š 120LS, Š 120L.
Suzuki SX4, VW Lupo, Suzuki Ignis, Subaru Justy, Suzuki Alto 2x.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od petzl62 »

Tak tohle je na pár facek s rozběhem. Obdivuji tvůj klid, já už bych byl dnes v :hyu: ](*,) ](*,) a zlý jak pes :oops:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Stringův Fastback

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já už bych byl zpět s náhradním autem a hoši by dojebané díly nahradili novými. Způsobená škoda přesahuje hranici trestného činu, rozhodně by o haló s výjezdovkou PČR nestáli [-X !
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Auta členů“