Interiérové LED osvětlení.

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Sanchez »

Pjotr1 píše: 04 pro 2020, 21:59 jak jsi prosím sundal krytku v kufru ? Já mám teda kombi, návod jsem viděl ale v kufru je krytka prakticky v jedné rovině s vnitřním tapecírunkem. Vůbec nevím jak pod krytku dostat páčidlo, štěrbina tam není ani omylem.
Mam sice FB /citaj fastbek, nie fejsbuk :D / a s tymi plastovymi pacidlami z Alija to islo. Musim uznat, ze strop nad sedackami bola rozpravka, ale ten kufor.... Tam som pouzil velku silu, aby som prerazil dnu ako do panny. Tusim, ze to bolo zdola na kratsej strane. Drazka "tu pod do mna" tam nebola, takze som si vyskusal vsetky polohy. Ked to povolilo tak som vypacil komplet /v kufri ide drziak aj s krytkou spolu/, ale u mna to drzalo vnutri tapecu s kablami, ale nic hrozne, povytiahol som kable nasilu a zahnutym pacidlom uzkym som oddelil ten cierny drziak od krytky v mieste, kde su dva mensie kolicky na drziaku, nie jeden vacsi.

Na stropnom drazky boli, takze pohoda, ale to uz vsetci viete :)
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Reklama
 

Jovzin
**
Příspěvky: 218
Registrován: 03 říj 2020, 16:35
Bydliště: Dobris okoli

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Jovzin »

Po novom roku ma to caka.
Mam uz objednane zarovky do interietu a do kufra taktiez.
Tak pevne verim ze nic neskazim :)
Uživatelský avatar
pirko7
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 říj 2021, 20:22

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od pirko7 »

Jak tedy, podařilo se někomu kompletně vyměnit interier do LEDU? Máte seznam těch žarovek, jejich velikosti a typ kde co a kam?

Já našel návod jak sundat ty krytky:

https://www.youtube.com/watch?v=z1yCi4lr5mw
I30, 1.5 DPI, HB, family Smart, Silky bronze
Opel Astra G, 1.4 16v, 66kW, 1999. HB.
Uživatelský avatar
rs0158
*
Příspěvky: 75
Registrován: 07 pro 2021, 20:49

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od rs0158 »

i30 kombi 2021 , taky jsem se "popasoval" s ledkama do interiéru a couvaček
obecně : ledka dá zhruba 5 x více světla než halogenka stejného příkonu
takže když halogenku 10W nahradíš ledkou 2W tak si moc nepomůžeš
Dá se orientovat i podle lumenů = ledka každý 1W dá asi 100 lumenů
ale pozor! srovnáním na aliex.. zjištěno, že někteří výrobci s těmi lumeny "čarují"
bohužel v čechách moc velký výběr "výkonných" ledek není , takže spíš aliex... a 2 měsíce čekat

tady je tabulka co a jak :
couvačky -- W16W, T15 -- halogenka 18W -- "doporučená ledka" 10W / 1000lumenů
nad před.sedadly -- W10W, T10 -- halogenka 10W -- "doporučená ledka" 5W / 500lumenů
nad zad.sedadly C5W 31mm -- halogenka 10W -- "doporučená ledka" 4W / 400lumenů
kufr C5W 31mm -- halogenka 8W -- "doporučená ledka" 4W / 400lumenů

nejhůř se shánění výkonné sulfidky C5W 31mm do kufru
seženete (v čechách) 2W/200lumenů - ale to o moc víc světla než původní halogenka 8W nedá
nechci dělat reklamu ali..., ale tam je stonásobný výběr všeho
I30 kombi Comfort 1.5DPI 6st man. 11/2021
Uživatelský avatar
pirko7
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 říj 2021, 20:22

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od pirko7 »

Já koupil tento set:

https://s.click.aliexpress.com/e/_A8S7U7

Všechno krom SPZ (to mi přijde zbytečné) jsem vyměnil. Baterce jsem vypojil mínus. Někde by šlo asi o hubu. Hlavně tam za stínítkama.

Jsou to krasně popsané sačky s informací co kam dát. Svití pěkně, nijak agresivně. Doporučuju.
I30, 1.5 DPI, HB, family Smart, Silky bronze
Opel Astra G, 1.4 16v, 66kW, 1999. HB.
Uživatelský avatar
rs0158
*
Příspěvky: 75
Registrován: 07 pro 2021, 20:49

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od rs0158 »

jak jsem měnil žárovky v kufru za ledky
svetla kufr.jpg
svetla kufr.jpg (88.51 KiB) Zobrazeno 1372 x
, tak mi to stále nevyhovovalo
světla v kufru osvětlují konec kufru, a ještě z boku
koupil jsem led pásky denního svícení a nalepil na bočnice centimetr pod roletku
káblíky protáhl větrací žaluzií a připojil ke světlu v kufru
když světlo v kufru vyloupneš, dá se rukou ten káblík nahmatat, vytáhnout, připojit
tento doplněk vyrazně zlepšuje osvětlení kufru
I30 kombi Comfort 1.5DPI 6st man. 11/2021
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Boryš »

pirko7 píše: 28 dub 2022, 08:09 Já koupil tento set:

https://s.click.aliexpress.com/e/_A8S7U7

Všechno krom SPZ (to mi přijde zbytečné) jsem vyměnil. Baterce jsem vypojil mínus. Někde by šlo asi o hubu. Hlavně tam za stínítkama.

Jsou to krasně popsané sačky s informací co kam dát. Svití pěkně, nijak agresivně. Doporučuju.
Jakou teplotu/barvu jsi vzal? Na fotkách mi třeba teplota barvy 4 500 K "teplá bílá" nepřipadá moc teple bíle.
Uživatelský avatar
pirko7
**
Příspěvky: 125
Registrován: 24 říj 2021, 20:22

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od pirko7 »

Já jsem bral bílou, v těch autech to působí moderně, do bytu bych si to nevzal. A bíle svití.
I30, 1.5 DPI, HB, family Smart, Silky bronze
Opel Astra G, 1.4 16v, 66kW, 1999. HB.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od petzl62 »

rs0158 píše: 07 kvě 2022, 12:03 jak jsem měnil žárovky v kufru za ledkysvetla kufr.jpg, tak mi to stále nevyhovovalo
světla v kufru osvětlují konec kufru, a ještě z boku
koupil jsem led pásky denního svícení a nalepil na bočnice centimetr pod roletku
káblíky protáhl větrací žaluzií a připojil ke světlu v kufru
když světlo v kufru vyloupneš, dá se rukou ten káblík nahmatat, vytáhnout, připojit
tento doplněk vyrazně zlepšuje osvětlení kufru
Parádní práce =D> , jen nechápu, proč jsi to nepřipojil napřímo a nedal do plastu vypínač? Mě by se teda světlo vyloupávat a šmátrat po drátech fakt nechtělo. Např tohle jsem měl u první i30 jako odpojení automatického sklápění zrcátek- taky dodělávaného, a slouží v pohodě do dnes.

https://dratek.cz/arduino/1243-prepinac ... uNEALw_wcB
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
kurnik
Příspěvky: 2
Registrován: 29 srp 2018, 19:10

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od kurnik »

Ahoj, měnil jsem v interiéru osvětlení za LEDky, mám i30 2018 s panoramatickou střechou a nikde nemohu sehnat bílé LEDky na zadní sedačky. Dokáže mi někdo prosím poradit kde sehnat vnitřek a nebo celé světlo v bílé LED?
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od mozecek »

nevím jestli se pro MY2023 něco změnilo, ale do kufru i zadní stropní lampičky 31mm dlouhou sufitku alias festoon správně dát nejde

teda teoreticky by tam 31mm šla jen taková co nemá vůbec žádný přesah na šířku oproti těm čepičkám kontaktů - ač tam nebude usazena správně. Ploška většiny LED je uprostřed širší než ty kovové čepičky a potom roztahuje kontakty. Rozteč kontaktů je 14mm. Trošku sem ty LED přibrousil ale stejně je to na pytel. Tak si raději rovnou objednejte 28mm a když 31mm tak jen nějaké hodně hubené, nebo ty co mají rozšířený střed dlouhý max 13mm
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Pjotr1 »

Já jsem všude nastrkal COB LED festoon - největší rozměr co se vešel do výřezu lampičky (něco jako https://vi.aliexpress.com/item/1005001959116063.html) a dva roky max spokojenost, svítí to jako ďas
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od mozecek »

Pořídil jsem zmíněné COB ledy .. do kufru se přesně vlezly destičky 50x20 mm se 36LED .. výkon jsem čekal lepší (9 čipů 3030 svítí 2x tolik), ale není to zlé a pořád lepší než origo rozpálené žárovky. Stejnej COB 50x20 sem dal i nad zadní sedačky a docela OK .. tam by se vešla i větší, ale zrovna v tom interiéru mít las vegas je trošku kontraproduktivní.

Výhodou je však napojení na drátky .. z nich jsem si ještě vyvedl "očko" s vypínačem do horního panelu. Prakticky jsem tedy nezasahoval do origo elektroinstalace a vypínač má jen "světelný zdroj". Sem tam rád přespím v autě a je super mít možnost světlo i vypnout.

Akorát jsou hodně bílé (teplota asi 6000K) a svítí jinak než vpředu, pamatuješ si pls co jsi dával za velikost dopředu? taky stejné? popř do těch šmajchl lampiček .. ať to zbytečně nerozebírám jen skrz měření, dik
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Pjotr1 »

přesný rozměr nevím, byly tak aby se vešly do rámečků.
V kufru ne, ale v interiéru mi to svítí skoro moc a taky s nepříjemnou bílou. Hned jsem to vyřešil tak, že před COB jsem dal fólii (celofán např i více vrstev) vhodné barvy. Světelný tok se jen mírně snížil, ale barva je podle představ. Jo a další benefit je, že světlo je více difuzní (rozptýlené), není tak bodové. Mám to takto asi 2 roky a mohu jen doporučit.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Vettona
Příspěvky: 3
Registrován: 18 říj 2021, 10:59

Re: Interiérové LED osvětlení.

Příspěvek od Vettona »

Díky všem za informaci, výměna úspěšně provedená :D/

Pro případné zájemce, z mé strány, kromě návodu od Hafush na 1. stránce, můžu doporučit YT: Zsinor Motors (ukazuje výměnu snad všech světel na i30). Co se týče pak samotných LED, tak jsem nakupoval na TEMU značku ABRIGHT (7ks, všechny LEDky jsou 31mm - za 278Kč, čekací doba 10 dni a posílaji do Zásilkovny). :wink:
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“