Prezidentské volby 2023

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno

Kdo by měl být prezident 2023

Andrej Babiš
13
17%
Petr Pavel
42
56%
Josef Středula
0
Žádná hlasování
Pavel Fischer
1
1%
Marek Hilšer
0
Žádná hlasování
Danuše Nerudová
11
15%
Tomáš Zima
0
Žádná hlasování
Jaroslav Bašta
6
8%
Karel Diviš
2
3%
 
Celkem hlasů: 75

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od lumix »

Taky jsem ho nakonec nevolil, vlastně ani nevím koho jsem zvolil. Vím jen ze jsem některé rovnou vyřadil a zbytek zamíchal a vytáhl jeden lístek. Druhé kolo už je jasne a radost z toho nemám.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

No ted uz to je jednoduchy, chces mit prezidenta jako byl Zeman, vol AB. Chces demokracii? Volis Pavla.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Boryš »

Říkal i pan Fiala... Tak přes to nejede vlak...
jirkajiri
*
Příspěvky: 22
Registrován: 23 čer 2022, 10:13

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od jirkajiri »

Martinsp píše: 17 led 2023, 14:53 Protože bych řekl že je to nejhorší vláda za poslední roky. Třeba ta el. energie, ale spíš celkově jen lháři. Stačí ještě zvýšit daně a udělala vláda vše obráceně než slibovala.
Ne že já bych se měl nějak špatně, ale celkově pro stát nefungujou.
Obecně současná pětikoalice měla program 1. antibabiš 2. čekat na evropské řešení a to pak implementovat. Takže v tomto plní co slíbila.
Taky slíbila, že bude šetřit, místo toho nabrala nové úředníky a s rozpočtem, který Babiš nastavil na zadlužování, nejen že nic neudělala, ale ještě dělá další dluhy.
Nová vláda je především progresivně liberální - tzn. je pro ni důležitý multikulturalismus, 80 pohlaví, boj proti klimatu, boj proti svobodě slova, kolektivismus, ... Nedávno Fiala ohlásil obrovský úspěch, že budou emisní povolenky implementovány i na paliva, takže na benzín bude nová daň dalších 5 Kč na litr, to samé nová daň na zemní plyn pro domácnosti. Neúspěch pro vládu by bylo, kdyby se žádné nové daně nezavedly.
Co se týče cen energií, tak to je hlavně průšvih EU. Kdyby nebyl Green deal a nezavíraly se jaderky a stále se pálilo místní uhlí, tak by nebylo potřeba ruského plynu a problém by nebyl. Jenže EU si z důvodu greendealu zvýhodnila ruský plyn a pak začal konflikt na Ukrajině a EU nenapadlo nic inteligentnějšího než si levné energie z Ruska zakázat, takže cena energií vylétla nahoru. Nicméně z důvodu vysokých cen nastala částečná deindustrializace (firmy odešly z EU, ukončily činnost, ... - například výrobci hnojiv, ocelárny, Draslovka...), takže spotřeba plynu je nižší a také se vyplatí si dát na střechu solární panely, takže vysoké ceny energií jsou výhodné, protože přispějí k dřívejšímu splnění emisních cílů EU.
Co se týče přidávání důchodcům a státním zaměstnancům o inflaci. Nikdo nečekal, že nastane tak prudký propad životní úrovně vyvolaný zdražením energií. Většinou mzdy rostou rychleji než inflace. Zaměstnanci v soukromém sektoru dostali přidány 5% a inflace je 20%, takže si tito zaměstnanci mohou koupit o 15% méně než dříve. Schudli jsme všichni, jenže zaměstnanci v soukromém sektoru nejvíce, což je nespravedlivé obzláště když živí tu druhou skupinu.
A co se týče voleb, tak 2. kolo volit nebudu ani jednoho z těch dvou komoušů. Volba je, jestli je lepší mor nebo cholera, já nebudu podporovat ani jedno.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Martinsp »

Lumix - já jasno právě nemám, ale vůbec.
Boryš- přesně tak.
Jirka- já to mám stejné, ale manželka řekla že to raději dáme tomu proti kterému je kampaň.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Minko »

Schudli jsme všichni, jenže zaměstnanci v soukromém sektoru nejvíce, což je nespravedlivé obzláště když živí tu druhou skupinu.
Neviem ako v ČR ale na Slovensku presne tento pristup tiez existuje. Ale nereflektuje realitu. Retoze ked medzirocne reastli platy 5-8% na Slovensku v sukromnom sektore, v statnom bud nerastli vobec alebo o smiesne 2-3%. Samozrejme ked sa ma ta rastuca priepastkonecne ciastocne potriet, uz je ohen na streche.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Princip poměru mezd v soukromém a veřejném sektoru byl zamýšlen tak, že ve veřejném jsou mzdy nižší výměnou za jistotu zaměstnání.
Nicméně v ČR jsme v situaci, kdy mzdy ve veřejném sektoru rostly v předchozích obdobích výrazně více a rychleji než v sektoru soukromém.
Výsledkem je stav, kdy ve veřejném sektoru jsou kromě jistoty zaměstnání i vyšší mzdy...

A nemusím chodit nikam daleko - já působím v privátu, žena ve veřejném sektoru - měl a mám to v přímém přenosu.

A nelíbí se mi tento stav!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Martinsp píše: 19 led 2023, 17:35 Jirka- já to mám stejné, ale manželka řekla že to raději dáme tomu proti kterému je kampaň.
Přijde na výklad termínu "kampaň" :-k .
Když vidím ty billboardy AB...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Boryš »

Antibabiš jede dlouhodobě. Tohle co se nyní objevuje je o tom že jak se do lesa... On i pan generál, co se ohání slušností, měl často ne zrovna slušné hlášky na Babiše. A kdyby to bylo jen antibabiš... Ale to o dezolátech, proruských švábech, hloupých koblihách, uplacených gerontech atd. jen proto že mnozí nehýkají přímo blahem nad samozvanými demokraty je dost jiné kafe. A jedou v tom i vládní představitelé...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Mnohdy je důležitější se zamýšlet nad tím co a proč NE, než nad důvody co a proč JO, a to pokud možno v širších souvislostech - https://www.tydenikhrot.cz/clanek/proc- ... ni-koalici
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Boryši, ja jsem zvědav, jestli tvůj hrdina přijde do debaty na Čt nebo bude doma pít vaječňák jak včera.
Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od Kamílek »

10 let jsem se za to, co bylo naším prezidentem styděl a pokud by vyhrál Babiš, tak se budu stydět dál. Komunisty nesnáším, slavil jsem jejich prohru ve volbách a ne, nevadí mi minulost pana Pavla.

Tohle je hezky udělaný přehled

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volb ... kou-223757
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od lumix »

Seznam je jedna z největších sraček. Vadí mi komunistická minulost obou a pokud Pavlova manželka opravdu studovala na politruka jak se teď objevuje porůznu tak to je parecek k pohledání 🤮. Ještě víc mi vadí svatořečeni Pavla, už chybí jen s svatozář. Opět je to ve stylu, máme demokratické volby, volte koho chcete když to bude Pavel a ne Babis. Nevolím ani jednoho komunistického agenta.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od milosh »

Lumix: A jake weby sledujes ty, to by me fakt zajimalo, odkud cerpas tu svoji "pravdu".
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Prezidentské volby 2023

Příspěvek od lumix »

Zamčeno

Zpět na „Pokec“