"Vrzajici" spojka

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

"Vrzajici" spojka

Příspěvek od fastek »

Ahoj lidi,

pred asi 2 tydny jsem koupil Lantru z roku 2000. Objevil se mi tu snad jediny problem. Po delsi jizde zacne jak kdyby trochu vrzat spojka a zacne jit trochu ztuha. Neni to nic hrozneho, na jizdni vlastnosti to nema alespon subjektivne vliv. Netusite nekdo, v cem by mohl byt problem?
Reklama
 

black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

me obcas skripe spojka.. zalezi na pocasi, kdyz je vlhko tak skripe.. :)
Skripe ikdyz mam vyplnej motor... no jen to blbe zni, jinak uz to dela rok tak snad je to jako s tema rozvodama co piskaj.. korejci holt nemaj radi vlhko.. :)
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

pokud je to vlhkem tak s tim asi moc nenadelam, co? Ale zajimalo by me, jestli je to teda normalni, nebo by to delat nemelo.
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

spojka

Příspěvek od zaludnikrs »

trebas lamela prorazila pritlacek nebo pritlacak lamelu?? :D
Jiřa
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

spojka

Příspěvek od rade622 »

A jde to od pedálů nebo skutečně od spojky - od převodové skříně? Z toho bych vycházel.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no jde to ze spojky samotny.. uz dlouho jsem to teda neslysel, ale obcas se to stava... vypada to, ze jen v lete... proste obcas, podminky k tomu nevim presne.. :) od hydrauliky to nejde.. tu jsem rozebral, promazal a je tam vse ok... mozna v jednom miste bych rekl ze dre kov o kov - takova ta tycka-hridelik co jde z hydraulickyho valecku (spolecny dyl s pistkem) se opira o takovou ovladaci hranatou tycku, takovej cudlik to je, co leze ze spojky a ovlada ji, mozna to by mohl bejt zdroj toho pazvuku.. kdyz jsem to rozebiral tak je ten dotyk uplne suchej a v namualu pisou mazat! nekdy to budu muset promazat a uvidi se.. :)
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

spojka

Příspěvek od rade622 »

Tak to bude potom nějaká vychytávka. Mě občas lupá v pedálu brzdy. Promazání pomůže. Olejíček, poloviční zámečníček.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
black_sheep

Re: spojka

Příspěvek od black_sheep »

rade622 píše:Tak to bude potom nějaká vychytávka. Mě občas lupá v pedálu brzdy. Promazání pomůže. Olejíček, poloviční zámečníček.
Rade622
:D

u hnujdaje tohle plati 2x :)

trebas zamky mi strasne blbly.. jednou se to zamklo, podruhy ne... pak nesli zavrit dvere potom co je nekdo otevrel zevnitr... heh byl to fakt haluz, kor kdyz jsem tam mel central a stejne to pak jeste obihal a kontroloval.. :) no tak jsem to shodil a nikde zadna zavada.. pomohlo to poradne promazat a rozhejbat! to samy okynka, vsecko... no asi to auto fakt dlouho stalo nebo co, vsecko totalne zatuhlo.. hihi trebas ty slunecni clony nad celnim sklem taky.. :)
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

Tak jsem se s tim byl projet tak, aby to vrzalo a pak jsme zkusili s otcem odpojit ten hydraulickej valec a pohnout tou pakou, co vede do prevodovky. A vrzalo to zas, takze to bude asi neco v prevodovce. Netusite, co by to mohlo byt? Divny je, ze to dela opravdu jen po dlouhe jizde. Jakmile to pak schladne, tak je to zase naprosto bez problemu.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

fastek píše:Tak jsem se s tim byl projet tak, aby to vrzalo a pak jsme zkusili s otcem odpojit ten hydraulickej valec a pohnout tou pakou, co vede do prevodovky. A vrzalo to zas, takze to bude asi neco v prevodovce. Netusite, co by to mohlo byt? Divny je, ze to dela opravdu jen po dlouhe jizde. Jakmile to pak schladne, tak je to zase naprosto bez problemu.
to budes mit ten samej problem co ja... :) tak pokud to nema vliv na funkci tak bych to prehlusil radiem :)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

fastek píše:Tak jsem se s tim byl projet tak, aby to vrzalo a pak jsme zkusili s otcem odpojit ten hydraulickej valec a pohnout tou pakou, co vede do prevodovky. A vrzalo to zas, takze to bude asi neco v prevodovce. Netusite, co by to mohlo byt? Divny je, ze to dela opravdu jen po dlouhe jizde. Jakmile to pak schladne, tak je to zase naprosto bez problemu.
Já to spíš vidím na spojkové ložisko,ložisko se pohybuje na hlavní hřídely
a ta bude suchá a to ložisko se šoupe na sucho tak proto to skřípání!!
Jinak tam nic není!! :!:
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

ivan.raffai@seznam.cz píše:
fastek píše:Tak jsem se s tim byl projet tak, aby to vrzalo a pak jsme zkusili s otcem odpojit ten hydraulickej valec a pohnout tou pakou, co vede do prevodovky. A vrzalo to zas, takze to bude asi neco v prevodovce. Netusite, co by to mohlo byt? Divny je, ze to dela opravdu jen po dlouhe jizde. Jakmile to pak schladne, tak je to zase naprosto bez problemu.
Já to spíš vidím na spojkové ložisko,ložisko se pohybuje na hlavní hřídely
a ta bude suchá a to ložisko se šoupe na sucho tak proto to skřípání!!
Jinak tam nic není!! :!:
Diky za odpovedi.

ivan.raffai@seznam.cz -> Ale cim by mohlo byt zpusobeno to, ze to dela jen po delsi jizde?
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

black_sheep píše:
fastek píše:Tak jsem se s tim byl projet tak, aby to vrzalo a pak jsme zkusili s otcem odpojit ten hydraulickej valec a pohnout tou pakou, co vede do prevodovky. A vrzalo to zas, takze to bude asi neco v prevodovce. Netusite, co by to mohlo byt? Divny je, ze to dela opravdu jen po dlouhe jizde. Jakmile to pak schladne, tak je to zase naprosto bez problemu.
to budes mit ten samej problem co ja... :) tak pokud to nema vliv na funkci tak bych to prehlusil radiem :)
Ono vevnitr auta to neni prakticky vubec slyset. Jedinej projev je ten, ze je spojka jak kdyby tuzsi na zmacknuti. Ach jo, je to jedinej problem na "novym" aute, tak me to stve.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

fastek píše:
ivan.raffai@seznam.cz píše:
fastek píše:Tak jsem se s tim byl projet tak, aby to vrzalo a pak jsme zkusili s otcem odpojit ten hydraulickej valec a pohnout tou pakou, co vede do prevodovky. A vrzalo to zas, takze to bude asi neco v prevodovce. Netusite, co by to mohlo byt? Divny je, ze to dela opravdu jen po dlouhe jizde. Jakmile to pak schladne, tak je to zase naprosto bez problemu.
Já to spíš vidím na spojkové ložisko,ložisko se pohybuje na hlavní hřídely
a ta bude suchá a to ložisko se šoupe na sucho tak proto to skřípání!!
Jinak tam nic není!! :!:
Diky za odpovedi.

ivan.raffai@seznam.cz -> Ale cim by mohlo byt zpusobeno to, ze to dela jen po delsi jizde?
Podle mě je to pořád jenom to spojkové ložisko,nejspiš se přehřeje a tudíš začne skřípat!!Pravděpodobně bude spojkové ložisko z poloviny suché,protože to spoj.ložisko je mazané z fabriky a je zavřené!!
Tohle ložisko nejde mazat,musí se vyměnit!!! :!: :!: Někdy se to prostě
stává!! :!:P.s :A spojka nastavuje jak má?? A kolik už jsi na ní nalítal kilometrů?? :?: :?:
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

ivan.raffai@seznam.cz píše:Podle mě je to pořád jenom to spojkové ložisko,nejspiš se přehřeje a tudíš začne skřípat!!Pravděpodobně bude spojkové ložisko z poloviny suché,protože to spoj.ložisko je mazané z fabriky a je zavřené!!
Tohle ložisko nejde mazat,musí se vyměnit!!! :!: :!: Někdy se to prostě
stává!! :!:P.s :A spojka nastavuje jak má?? A kolik už jsi na ní nalítal kilometrů?? :?: :?:
Diky za napad, nejak to budu muset prubnout. Subjektivne se mi zdaji vsechny vlastnosti stejne, at spojka skripe, nebo neskripe. Najel jsem s tim asi 1500 km zatim. Jinak najeto to ma ted neco pres 92000.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“