BENZÍN vs. DIESEL

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

rozdiel v spotrebe medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel + naklady

Příspěvek od xyz123 »

Zdravim vsetkych

Tak konecne som sa rozhodol ake auto kupit hyundai accent a teraz dalsia otazka ci benzin alebo diesel. Nie som zastanca ani jednej skupiny ale ked uz chcem nieco kupit tak aby som nelutoval.
Preto by som Vas chcel poprosit ci by ste mohli napisat par vyhod a nevyhod aj benzinu aj nafty.
Asi najviac ma zaujima priemerna spotreba medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel , myslim tym realnu a nie papierovu.(ked som to tak zhruba prepocital vychadza mi ze diesel usetri cca 1Sk na 1Km moze to tak byt???) Taktiez dodatocne naklady ako, ci su rozdielne intervaly vymeny oleja atd. alebo drahsie garancky proste take mensie-vacsie porovnanie.
Este dodam ze priemerny najazd za rok pocitam cca 15 000km ale ono je to vzdy viac .....

Dakujem za kazdu odpoved ktora pomoze.
Reklama
 

digit
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2005, 16:23

Re: rozdiel v spotrebe medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel + nakla

Příspěvek od digit »

xyz123 píše:Zdravim vsetkych

Tak konecne som sa rozhodol ake auto kupit hyundai accent a teraz dalsia otazka ci benzin alebo diesel. Nie som zastanca ani jednej skupiny ale ked uz chcem nieco kupit tak aby som nelutoval.
Preto by som Vas chcel poprosit ci by ste mohli napisat par vyhod a nevyhod aj benzinu aj nafty.
Asi najviac ma zaujima priemerna spotreba medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel , myslim tym realnu a nie papierovu.(ked som to tak zhruba prepocital vychadza mi ze diesel usetri cca 1Sk na 1Km moze to tak byt???) Taktiez dodatocne naklady ako, ci su rozdielne intervaly vymeny oleja atd. alebo drahsie garancky proste take mensie-vacsie porovnanie.
Este dodam ze priemerny najazd za rok pocitam cca 15 000km ale ono je to vzdy viac .....

Dakujem za kazdu odpoved ktora pomoze.


Takže si zober calculator a počítaj. Rozdiel medzi benzín vs nafta je 25000SKK. Najazdíš povedzme teda 20000/rok. Na palive ušetríš povedzme 1,5litra/100km za cenu povedzme 38SKK. To predstavuje úsporu cca. 200×1,5×38=11400SK/rok. Takže nafta sa ti začne rentovať po cca. 25000/11400= 2,2 roku. Samozrejme ak skracuješ max.km za rok, zväčšuje sa doba od ktorej je nafta rentabilná. Tak si to premysli sám :wink:
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Re: rozdiel v spotrebe medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel + nakla

Příspěvek od diosko »

digit píše:Takže si zober calculator a počítaj. Rozdiel medzi benzín vs nafta je 25000SKK. Najazdíš povedzme teda 20000/rok. Na palive ušetríš povedzme 1,5litra/100km za cenu povedzme 38SKK. To predstavuje úsporu cca. 200×1,5×38=11400SK/rok. Takže nafta sa ti začne rentovať po cca. 25000/11400= 2,2 roku. Samozrejme ak skracuješ max.km za rok, zväčšuje sa doba od ktorej je nafta rentabilná. Tak si to premysli sám :wink:
Plus sa doba navratnosti este predlzi o drahsie servisne prehliadky pre diesel.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdiel v spotrebe medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel + nakla

Příspěvek od Mikro »

diosko píše:
digit píše:Takže si zober calculator a počítaj. Rozdiel medzi benzín vs nafta je 25000SKK. Najazdíš povedzme teda 20000/rok. Na palive ušetríš povedzme 1,5litra/100km za cenu povedzme 38SKK. To predstavuje úsporu cca. 200×1,5×38=11400SK/rok. Takže nafta sa ti začne rentovať po cca. 25000/11400= 2,2 roku. Samozrejme ak skracuješ max.km za rok, zväčšuje sa doba od ktorej je nafta rentabilná. Tak si to premysli sám :wink:
Plus sa doba navratnosti este predlzi o drahsie servisne prehliadky pre diesel.
mam auto 4 mesiace a nabehal som 15000+ lol.
sa to ani nezda.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdiel v spotrebe medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel + nakla

Příspěvek od xyz123 »

diosko píše:
digit píše:Takže si zober calculator a počítaj. Rozdiel medzi benzín vs nafta je 25000SKK. Najazdíš povedzme teda 20000/rok. Na palive ušetríš povedzme 1,5litra/100km za cenu povedzme 38SKK. To predstavuje úsporu cca. 200×1,5×38=11400SK/rok. Takže nafta sa ti začne rentovať po cca. 25000/11400= 2,2 roku. Samozrejme ak skracuješ max.km za rok, zväčšuje sa doba od ktorej je nafta rentabilná. Tak si to premysli sám :wink:
Plus sa doba navratnosti este predlzi o drahsie servisne prehliadky pre diesel.
Vdaka DIGIT. Pocitam ze nabeham cca 15tis km/rok a isto to bude tak 50 % mesto ale aj tak ma ten diesel taha viac.... neviem preco ked som mal vzdy benzin....
Inak myslim ze realna uspora oproti benzinu je 2 litre a nie 1,5 alebo je to prehnane????? Jedna sa o to ze vo stvrtok idem zajednavat auto a chcem mat istotu ze vyberem dobre...

a o kolko sa cca predrazia prehliadky oproti benzinu?

mozete prosim napisat realnu spotrebu nafty oproti benzinu pri rovnakom style jazdy?????

DAKUJEM
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdiel v spotrebe medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel + nakla

Příspěvek od Mikro »

xyz123 píše:
diosko píše:
digit píše:Takže si zober calculator a počítaj. Rozdiel medzi benzín vs nafta je 25000SKK. Najazdíš povedzme teda 20000/rok. Na palive ušetríš povedzme 1,5litra/100km za cenu povedzme 38SKK. To predstavuje úsporu cca. 200×1,5×38=11400SK/rok. Takže nafta sa ti začne rentovať po cca. 25000/11400= 2,2 roku. Samozrejme ak skracuješ max.km za rok, zväčšuje sa doba od ktorej je nafta rentabilná. Tak si to premysli sám :wink:
Plus sa doba navratnosti este predlzi o drahsie servisne prehliadky pre diesel.
Vdaka DIGIT. Pocitam ze nabeham cca 15tis km/rok a isto to bude tak 50 % mesto ale aj tak ma ten diesel taha viac.... neviem preco ked som mal vzdy benzin....
Inak myslim ze realna uspora oproti benzinu je 2 litre a nie 1,5 alebo je to prehnane????? Jedna sa o to ze vo stvrtok idem zajednavat auto a chcem mat istotu ze vyberem dobre...

a o kolko sa cca predrazia prehliadky oproti benzinu?

mozete prosim napisat realnu spotrebu nafty oproti benzinu pri rovnakom style jazdy?????

DAKUJEM
zober naftak a neries to. jednoducho ten motor je delo. ide o zazitok z jazdy. nie je to vzdy len o prepoctoch :roll:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdiel v spotrebe medzi 1.4 benzin a 1.5 diesel + nakla

Příspěvek od xyz123 »

Mikro píše:
xyz123 píše:
diosko píše: Plus sa doba navratnosti este predlzi o drahsie servisne prehliadky pre diesel.
Vdaka DIGIT. Pocitam ze nabeham cca 15tis km/rok a isto to bude tak 50 % mesto ale aj tak ma ten diesel taha viac.... neviem preco ked som mal vzdy benzin....
Inak myslim ze realna uspora oproti benzinu je 2 litre a nie 1,5 alebo je to prehnane????? Jedna sa o to ze vo stvrtok idem zajednavat auto a chcem mat istotu ze vyberem dobre...

a o kolko sa cca predrazia prehliadky oproti benzinu?

mozete prosim napisat realnu spotrebu nafty oproti benzinu pri rovnakom style jazdy?????

DAKUJEM
zober naftak a neries to. jednoducho ten motor je delo. ide o zazitok z jazdy. nie je to vzdy len o prepoctoch :roll:
Mikro istym sposobom som uz rozhodnuty pre naftak ale vies...potrebujem sa uistit ze robim dobre. Ako som pisal naftak som nikdy nevlastnil aj ked som na naftakoch jazdil a super. Proste neistota noveho. Vsetci pisu ze naftak je kazovejsi aj ked..... a ze su drahsie garancky. Nevies pls kolko je rozdiel?????
Zatial vdaka
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

Příspěvek od andrej21 »

tak tak MIKRO :lol:

Ja som tiez nikdy nemal naftak a teraz idem do toho.

Jednoducho som sa previezol a bol som nadmieru spokojny. Kaslem na par korun navyse za garancku. Je to aj o pocitoch z jazdy ako pise MIKRO.
Diesel ti vzdy usetri na spotrebe.

Cakatel na

Accent 1.5 CRDi VGT ELEGANCE Gold beige (9G
xyz123
*
Příspěvky: 21
Registrován: 25 pro 2006, 23:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xyz123 »

andrej21 píše:tak tak MIKRO :lol:

Ja som tiez nikdy nemal naftak a teraz idem do toho.

Jednoducho som sa previezol a bol som nadmieru spokojny. Kaslem na par korun navyse za garancku. Je to aj o pocitoch z jazdy ako pise MIKRO.
Diesel ti vzdy usetri na spotrebe.

Cakatel na

Accent 1.5 CRDi VGT ELEGANCE Gold beige (9G
No Pani tak ste ma ukecali.
Presiel som opat hadam cele forum a na tiesel iba chvala (kolko Vam za to hyundai plati???:lol: )
Tak zajtra idem zajednat 1.5 CRDi biela farba, hadam sem do mesiaca napisem svoje skusenosti.
Tak drzte palce nech dlho necakam a nech ukecam dobru zlavu

Nech Vam to jazdiiii.... :twisted:
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

xyz123 píše:
andrej21 píše:tak tak MIKRO :lol:

Ja som tiez nikdy nemal naftak a teraz idem do toho.

Jednoducho som sa previezol a bol som nadmieru spokojny. Kaslem na par korun navyse za garancku. Je to aj o pocitoch z jazdy ako pise MIKRO.
Diesel ti vzdy usetri na spotrebe.

Cakatel na

Accent 1.5 CRDi VGT ELEGANCE Gold beige (9G
No Pani tak ste ma ukecali.
Presiel som opat hadam cele forum a na tiesel iba chvala (kolko Vam za to hyundai plati???:lol: )
Tak zajtra idem zajednat 1.5 CRDi biela farba, hadam sem do mesiaca napisem svoje skusenosti.
Tak drzte palce nech dlho necakam a nech ukecam dobru zlavu

Nech Vam to jazdiiii.... :twisted:
poviem ti to tak. jazdim teraz po BA s Dr. Klimou za 5.5l svizne. to znamena ze nedavam vobec pozor na spotrebu.

diesel ma tu vyhodu ze ked chces urobis 5l a ked chces urobis 7l. je to len na tebe. na benzine to az tak ovplyvnit nevies.
toto som tu uz niekde rozoberal do detailu.

ale ako som napisal, tomu dieslu sa ziadna 1.4 ani 1.6 nevyrovna. pokial mas na to a riesis len problem v nahradnych dieloch a kazovosti ber diesel. budes nadmieru spokojny.

pokial by tie motory boli kazove ako kazdy hovori tak sa asi tak dobre nepredavaju nie?! ved to by sa rozsirilo ako virus a nikto by si ho nekupil.

realne ti musi moderny CRDi motor vydrzat bez problemov 300000 az 500000 km podla toho ako sa k nemu chovas. realne 300000 sotva do 3 rokov najazdis. po 3 rokoch ti to moze byt jedno pretoze sa rata s tym ze nieco odide.

tolko mojich 5 centov :roll:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Sohaj
*
Příspěvky: 48
Registrován: 16 kvě 2007, 22:38
Bydliště: Humenné

Příspěvek od Sohaj »

XYZ
Musim uviesť na pravú mieru všetky tie chválospevy . Nie je to pravda. Tiež som si vybral diesel , len preto aby som ušetril a vyskušal niečo nove a menil staré auto za nove aby som stále niečo neopravoval.
Po 2 mesiacoch uzivania opak je pravdou :
- Na pohonne hmoty dávam 2x viacej ako predtým.
- Auto umývam každú voľnú chvíľu / pozor na výber farby/
- Rodina sa zacala odo mňa dištancovať , že k autu som laskavejší ako ku nim.
- Viac míňam na rôzne čistiace prostriedky.
- ak nesedím v aute čitam toto fórum.

Takže som nič neušetril , ba práve viac míňam , ale aj viacej jazdím.
Chcel som vlastne týmto povedať , že to nie je o peniazoch , ale o úžitkových vlastnostiach a v tomto smere ma Accent nesklamal.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, Wine Red
digit
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2005, 16:23

Příspěvek od digit »

Mikro píše:
poviem ti to tak. jazdim teraz po BA s Dr. Klimou za 5.5l svizne. to znamena ze nedavam vobec pozor na spotrebu.

diesel ma tu vyhodu ze ked chces urobis 5l a ked chces urobis 7l. je to len na tebe. na benzine to az tak ovplyvnit nevies.
toto som tu uz niekde rozoberal do detailu.

ale ako som napisal, tomu dieslu sa ziadna 1.4 ani 1.6 nevyrovna. pokial mas na to a riesis len problem v nahradnych dieloch a kazovosti ber diesel. budes nadmieru spokojny.

pokial by tie motory boli kazove ako kazdy hovori tak sa asi tak dobre nepredavaju nie?! ved to by sa rozsirilo ako virus a nikto by si ho nekupil.

realne ti musi moderny CRDi motor vydrzat bez problemov 300000 az 500000 km podla toho ako sa k nemu chovas. realne 300000 sotva do 3 rokov najazdis. po 3 rokoch ti to moze byt jedno pretoze sa rata s tym ze nieco odide.

tolko mojich 5 centov :roll:
Trocha by som polemizoval; nejazdil som síce ani na diesli ani na 1,6benzíne, ale podľa tech.param.pochybujem, že ten diesel sa vyrovná 1,6tke. Ak už teda hovoríme o pocitoch z jazdy. Auto s benzínom je skrátka ľahšie o 100kg výkon kW je rovnaký, atď. Takže tak.
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

digit píše:
Mikro píše:
poviem ti to tak. jazdim teraz po BA s Dr. Klimou za 5.5l svizne. to znamena ze nedavam vobec pozor na spotrebu.

diesel ma tu vyhodu ze ked chces urobis 5l a ked chces urobis 7l. je to len na tebe. na benzine to az tak ovplyvnit nevies.
toto som tu uz niekde rozoberal do detailu.

ale ako som napisal, tomu dieslu sa ziadna 1.4 ani 1.6 nevyrovna. pokial mas na to a riesis len problem v nahradnych dieloch a kazovosti ber diesel. budes nadmieru spokojny.

pokial by tie motory boli kazove ako kazdy hovori tak sa asi tak dobre nepredavaju nie?! ved to by sa rozsirilo ako virus a nikto by si ho nekupil.

realne ti musi moderny CRDi motor vydrzat bez problemov 300000 az 500000 km podla toho ako sa k nemu chovas. realne 300000 sotva do 3 rokov najazdis. po 3 rokoch ti to moze byt jedno pretoze sa rata s tym ze nieco odide.

tolko mojich 5 centov :roll:
Trocha by som polemizoval; nejazdil som síce ani na diesli ani na 1,6benzíne, ale podľa tech.param.pochybujem, že ten diesel sa vyrovná 1,6tke. Ak už teda hovoríme o pocitoch z jazdy. Auto s benzínom je skrátka ľahšie o 100kg výkon kW je rovnaký, atď. Takže tak.
treba skusit uvidis
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

Mikro píše:
digit píše: Trocha by som polemizoval; nejazdil som síce ani na diesli ani na 1,6benzíne, ale podľa tech.param.pochybujem, že ten diesel sa vyrovná 1,6tke. Ak už teda hovoríme o pocitoch z jazdy. Auto s benzínom je skrátka ľahšie o 100kg výkon kW je rovnaký, atď. Takže tak.
treba skusit uvidis
Ano je to potřeba zkusit a ne jenom chválit diesel. Benzín 1.6 zrychlení 0-100 je za 10.2 s, diesel za 11.5 s. Maximálka je u benzínu taky větší, lepší jízdní vlastnosti, protože nemá tak velkou hmotnost na přední nápravě.
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

jaara píše:
Mikro píše:
digit píše: Trocha by som polemizoval; nejazdil som síce ani na diesli ani na 1,6benzíne, ale podľa tech.param.pochybujem, že ten diesel sa vyrovná 1,6tke. Ak už teda hovoríme o pocitoch z jazdy. Auto s benzínom je skrátka ľahšie o 100kg výkon kW je rovnaký, atď. Takže tak.
treba skusit uvidis
Ano je to potřeba zkusit a ne jenom chválit diesel. Benzín 1.6 zrychlení 0-100 je za 10.2 s, diesel za 11.5 s. Maximálka je u benzínu taky větší, lepší jízdní vlastnosti, protože nemá tak velkou hmotnost na přední nápravě.
nechavam na kazdeho slobodnom usudku.
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“