Getz 1.5 CRDi zkušenosti

Moderátoři: vipe, Moderátoři

jerry
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 bře 2007, 14:55

15crdi

Příspěvek od jerry »

to lagavulin: mě jednička taky práská občas do ruky, teď to mám na poslední garančce a budou mi to měnit(na záruku).
Jinak co se týká Getze.Já mám r.2005 tříválec, v létě se dostanu i pod 4l/100 sice jen vyjímečně.Jinak obyčejně jezdím za průměrných 4,3/100.
Převodovka je hrůza, pak taky kotouče vepředu(ty odešly po 25 tisících).
Interiér mi vyhovuje i na dálku a to patřím mezi slony(cca 130kg).
Co se týká ceny, přijde mi že na trhu není za tu cenu a stakovou výbavou v základu nic podobného(4x pytle, klimoška, elektrika 4x okna,zrcátka,ASR,ABS....
Reklama
 

Rades
*
Příspěvky: 12
Registrován: 27 lis 2006, 08:12
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rades »

Mám taky 2005, 3-válec. Z druhé ruky, kupovaný při 35000 po lehké havárii, teď mám najeto 62000 a zatím musím říct, že spokojenost. To řazení není úplně ideální, ale jinak šlape bezvadně, zatím jsem měnil jen 2x olej + filtry.Palubka vydává občas nějaké zvuky,rezonuje při určitých otáčkách,ale co bych čekal za ty prachy :) Na hlučnější motor jsem si zvykl. Akorát trochu závidím Jerrymu tu spotřebu. Já jsem se pod 5litrů (4,7) dostal jen jednou .Většinou je spotřeba v létě lehce nad 5,0. Ale zas třeba cestou do Chorvatska, ve 4 lidech a narvaném kufru to dělalo 5,3-5,4 což si myslím je celkem v pohodě. V zimě jezdím za 5,5-5,7. Chce to asi ještě hodně cviku:)
Doufám, že Getz bude i nadále dobře sloužit mně i Vám ostatním
Hyundai i30, 1,5 DPI, SW, Comfort.
jerry
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 bře 2007, 14:55

spotřeba

Příspěvek od jerry »

To Rades: já taky původně jezdil mezi 5-6litry.Spotřeba cca o 1litr mi klesla po garančce při 25 tisících.Možná mi tam nahráli nějaký jinačí program.
Nebo možná je to tím že já mám Getz GLS, opravdu nevím.
Zadruhé já jezdím sám a nijak to nehoním.Ta najnižší spotřeba není kupodivu na dálnici, ikdyž jezdím pomalu(do 110), ale na okreskách na rovině, kdy si jedu svých 90-95/h. při 2000/min.
Uživatelský avatar
Banjo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 pro 2006, 10:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Který servis?

Příspěvek od Banjo »

To by mě zajímalo, který Hyundai servis v Plzni to je. Šrámek, Běhounek, nebo ještě něco třetího?
Accent CRDi 1,5 2002
jerry
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 bře 2007, 14:55

Příspěvek od jerry »

Tak jsem byl s Getzem na poslední garančce(7066kč:olej,filtry i klimošky a pylový) Nejdůležitější je ale oprava převodovky na garanci(vypádávala jednička)
Měnili tam synchrony , nějaká ložiska, vidličku a nějaké drobnosti.Vše zadara včetně práce v rámci garance.
Dělali to v Autopalace Butovice, a můžu jedině doporučit. S takovým jednáním jsem se zatím v servisu nesetkal! Po zkušenostech s Hášou v Ústí n/L je to veliké překvapení.

Ještě ke spotřebě: Hned jsem jel cca 300km ve dvou(230kg) na zimních gumách trasu Ústí -Nymburk a zpět se spotřebou 4.052/100!( počítač ukazuje průměrnou 4,6) což se mi jeví jako super. Takže si myslím, že když tehhle motor žere u někoho víc jak 5 litrů, tak asi s autíčkem není něco v pořádku. Nebo že bych chytil nějaký vyjímečný kus?
Ještě musím vyřešit sjíždění obou předních gum uvnitř. Geošku mi sice seřídili, na jízdních vlastnostech je to znát, ale hodnoty v protokolu měření mi nepřijdou jako odpověď na to, proč se obě gumy stejně sjedou a to během asi 5 tisíc.Za rok od loňského března se geometrie dělala 3x a zdá se že se to němění.Prohlídka nápravy taky nic neodhalila. Tak uvidíme, co to po téhle garančce bude dělat.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“