Denní světla - žárovky, LED, výměna

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od Hardcam »

to vypada dost dobre =D>
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od mmv »

http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... tu912p13wb

jen jde o to, jak dlouho dokážou svítit :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od milda h »

A o to právě jde, tak časem poreferuj.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od Hardcam »

Nekdy je spis dulezitejsi jak dlouho trva vymena. Pokud stojej 150 a vymena se dela dobre, pak at klidne vydrzi min, nez kupovat zarovky za 6 stovkek a jebat se s tim pul dne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od mmv »

už to mám zmáklý :-) cca 1 minuta jadna žárovka :-) ale je třeba si k tomu lehnout
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od milda h »

Tak to by chtělo nějaký video, pokud by to šlo. Předem děkuji.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od mmv »

video montáže demontáže ?? tam není co nahrávat, lehneš si šíkmo před auto tak aby si viděl na ten nejvzdálenější hmoždinkošroub co je v tom horizontálním podběhu, ten vyšroubuješ, podběh odehneš, zastrčíš ruku , nahmatáš patřičnou patici (jsou tam 2) otočíš s paticí (teď si nevybavuju kam, ale jde to jenom na jednu stranu) a vysuneš žárovku i s paticí, kabel je dostatčně dlouhej, že ho vystrčíš až pod ten podběh (pod auto), vyměníš žárovku a opačným způsobem dáš vše tak jak bylo...
jinak svítí to parádně, bílé světlo bez blikajících ledek :-)

... doma před montáží, jsem každou nechal svítit na 14V 24 hodin abych zjistil, jestli chvilku vydržej a hlavně jestli se nezačne připalovat ta modrá barva, zjištěno, že to nejspíš nebude barva , ale že je barevný to sklo, neloupe se to , a ani to nejde dolu acetonem, tak snad to nějakou dobu vydrží
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Krahulec22
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 kvě 2015, 18:08

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od Krahulec22 »

Zdravím :) Tak jsem se konečně dostal k tomu vyměnit standardní žárovky denního svícení za LED náhradu. I přesto, že jsem již několikrát kupoval "blbosti" na Aliexpressu, tentokrát jsem se rozhodl raději investovat a koupit žárovky v českém e-shopu, abych je hned druhý den nemusel měnit z kdo ví jakého důvodu. Proto jsem se rozhodl pro tyto, viz. foto v Galerii. Pořizovací cena byla kolem 400 Kč za oba kousky, což je dle mého názoru poměrně slušná cena.

A jak na výměnu? Stačí si lehnout před auto a povolit rádoby hmoždinko šroub podběhu před předním nárazníkem. Na levé straně to ale vůbec nešlo, jelikož se jedná o plastové "sráče", samozřejmě se kříž hned strhl a šlo to těžce, nakonec přišli na řadu kleště. Druhá strana šla naprosto v pohodě, takže otázka 1-2 minut. Doporučuji vytočit kolo dovnitř podběhu a trošku si zvydenout auto, například. najet na dvě-tři prkna. Podběh je z měkkého plastu, jde dost ohnout, takže pak stačí strčit ruku, vytočit horní žárovku, vyndat kabel, nasadit LEDku a opět umístit. Ikdyž je standardní žárovka poměrně malá (měnší jak LEDková náhrada), LEDková žárovka se do světlometu vejde v pohodě.

Rozdíl je vidět hned, v porovnání se žlutým originálem. Je to uplně o něčem jiným a je to naprostá bomba! To auto vypadá uplně jinak. Takže nezbývá než doporučit. Jedinou otázkou je, jak dlouho vydrží - ale pevně věřím, že dlouho.

Aktuálně mám ještě objednáné OSRAMky Blue Intense do hlavního světla a ještě přemýšlím o LEDkové náhradě do zadních světlometů :) Fotografie s návodem a s fotkami naleznete zde (večer 8.8.15 přidám ještě fotky, jak svítí v noci :) ) :hyu:

http://tatasbrokovnici.rajce.idnes.cz/H ... ED_zarovky
Hyundai ix20 (2015) - Trikolor 1.4i - White (Hjundéé)
Peugeot 307 (2002) - 1.6i - Blue Metalize (Pažout)
horake
*
Příspěvky: 48
Registrován: 15 čer 2011, 07:41

LED žárovky na denní svícení

Příspěvek od horake »

Zdravím všechny, chtěl bych vyměnit klasické žárovky ve světlech na denní svícení u IX20 za LED žárovky, můžete mi doporučit vyzkoušené a v ČR certifikované žárovky, které se tam vejdou? Prosím o odkazy zprávou přes profil. Díky moc

Horák
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od mmv »

škoda, že uživatel krahulec22 nenapsal, za jak dlouho ty předražený LED z českýho šopu reklamoval, věřím, že ty co koupil, jsou stejný shit jako ty z aliexpresu už jenom proto, že budou ve vší pravděpodobnosti ze stejné serie jednoho z výrobců v číně,
každopádně nic jiného, jak například tady odtud tyto tam legálně nedáte

já tam po serii ledkových, různých tvarů a typů mám tyto a už tam jiný vidět nechci :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od bony »

To Krahulec22: Slušná práce, koupit žárovky, které si tzv. CZ Eshop koupil z Číny a dal na to pořádnou přirážku. To chce opravdu kuráž. Pokud kupuješ z Číny tak nemůžeš brát ty nejlevnější, to je jako by jsi šel zde k Vietnamci. Já osobně s nákupem z Číny nemám problém - vše funkční a dle mého za ty peníze to již překročilo svou životnost... ;-)
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od Neo-Mike »

Tohle dela spoustu obchodu a prodejcu. Koupi neco v cine, tady daji prirazku a preprodavaji to. Zcela bezna vec ;-)
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Jeste si nechaji na to udekat radoby luxusni obal.

Odeslano z Androidu.
neturbo
*
Příspěvky: 49
Registrován: 14 bře 2016, 19:47

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od neturbo »

Dnes som sa konečne aj ja odhodal do výmeny žiaroviek denného svietenia za halogénové 4300K. Svietia o niečo viac ako tie pôvodné a svetlo je pekné biele. Celkom podarená náhrada za led, aj keď životnosť je otázna. Ale zatiaľ mi aj doma úplné noname halogeny kúpené na ebay-i v lustri vydržali viac ako rôzne značkové.

Ak by niekto s výmenou váhal iba kvôli obtiažnej výmene, tak môžemm povedať, že tá výmena nie je vôbec zložitá. Druhú žiarovku som mal v pätici vymenenú do piatich minút. Postup je nasledovný:

1. Kľaknem si pred auto (svetlomet) a odšroubujem dve plastové skrutky, ktoré majú okolo seba nahmat "podložku". Takéto sú tam iba dva. Sú to v podstate akoby tie klasické plastové nity, ktoré sa buď zatlačením stredovej časti alebo v tomto prípade plastovej skrutky vo vnútri roztiahnu. Skrutky sa vedia iba točiť dokola, tak odporúčam druhou rukou podbeh mierne ťahať čo mi pomohlo, aby sa skrutky dali vykrútiť. Prípadne si pomôcť tenkým šroubovákom a ťahať skrutku smerom von. Tieto plastové nádhery by som rád vymenil za niečo iné, pretože mám pocit, že to tam drží skutočne iba na dobré slovo.

2. Teraz stačí túto prednú časť plastového podbehu odklopiť, vopchať dnu ruku, nahmatať žiarovku a v smere hodinových ručičiek ju povoliť a vytiahnuť aj s káblami von. Káble sú dostatočne dlhé, takže žiarovku vytiahnete až kúsok pod predný nárazník, kde už ľahko žiarovku vymeníte.

3. Po výmene žiarovky v pätici nasleduje trafenie sa naslepo do reflektora so samotnou žiarovkou a jej zaaretovaním v proti smere hodinových ručičiek.

4. Zatlačiť plastové vložky späť do otvorov a následne zatlačiť na plastovú skrutku, prípadne zaskrutkovať ak ide. Drží to tam skutočne iba na dobré slovo.

Ako už písal mmv, je dobré že žiarovka drží na svetlomete iba na pliešku s tromi skrutkami. Takto bude možné po vyrobe vlastného držiaka použiť iný typ žiarovky, ktorý sa vmestí cez otvor reflektora.
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od pekoz »

Taky "výměna" denního světla :( - bohužel neplánovaná. Zjištěno po příchodu k autu na parkoviště.
(všimněte si jak jsou nálitky na "nárazníku" festovní )
Přílohy
hyundai2.jpg
hyundai2.jpg (99.96 KiB) Zobrazeno 5327 x
hyundai1.jpg
hyundai1.jpg (111.44 KiB) Zobrazeno 5327 x
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Odpovědět

Zpět na „ix20“