Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

sanike píše:ahoj som tu novy ale niake tie skusenosti uz mam. ak ti mozek poradit zeder nieje zla vec mal som ho v predoslom aute da sa namontovat aj do i40 ale ak si ho das namontovat tak stratis zaruku teda to mi povedali v kary real servise BA. vraj je tam zasah do elektra a este neviem co vsetko. co sa tyka dialkoveho startu je to prd z hladiska SK zakonov nemozes mat nastartovane auto na parkovisku z dovodu ekologie samozrejme ze ked ta nik nevidi je to ok ale zakon je takyto. hovorim zvlastnej skusenosti ked som tuto zimu skrabal okna s nastartovanym autom a zastavili sa zeleny a dali mi pokutu 30€ za to ze bolo nastartovane. nech si das cokolvek ak niekto chce tak to ukradne ja som si dal len pripojistenie a gps od orangeu na sledovanie auta stoji to 18€ mesacne a vies o aute takztiez vsetko.
To je totální blbost, že někdo příjde o záruku (to mi bylo také řečeno v :hyu: ) Vzhledem k tomu, že mám právní znalost, tak jsem musel :hyu: oponovat, že pokud instalaci provede odborná spol, která má v popisu práce elektroinstalaci, tak o žádnou záruku nepříjdu. Hned po tom co jsem to řekl, bylo vše jinak, najednou :hyu: tvrdil, že jsem to špatně chápal, že to opravdu může montovat každý, kdo má živnost na elektoinstlaci. Ohledně dálkového startu neznám zákon SK, ale nidko mi nemůže dát pokutu za nastartované auto, snad má auto nějakou emisní normu... A ohledně GPS... držím palce není pro zloděje nic jednodušího než zarušit GPS a GSM a je po sledování a informovanosti. U alarmu je to trošku problém. Neříkám, že je nepřekonatelný, ale pro standardního blba zloděje je to mnohem větší problém než zarušit za 1sec. GPS a GSM...
Reklama
 

sanike
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 22:07
Bydliště: BA - Petrzalka

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od sanike »

no co sa tyka tej zaruky to mi bolo povedane v servise ze z dovodu ze firma zeder pripevnuje svoje zariadenie priamo na tyc riadenia ktore sa nasledne neda odstranit len vymenou tej tyce ci co. a ze rezu do spodku palobovky otvor a potom tam vznika niaky problem s kolennym airbagom a nieco odpajaju v elektronike kvoli startovaniu ked je zamknuty neda sa nastartovat. ja len citujem co mi bolo povedane jo a este ze kadza cas ktora bola upravena sa vynima zo zaruky. v CZ mate lepsie podmienky podla vsetkeho u vas sa montuje plyn o vyrobi ak sa nemylim u nas nie a ked si ho das namontovat stratis zaruku na pol motora to len taka info ten zakon skusim pohladat ked sa v tom vyznas ;-)
Hyundai i40 CW 2016, 1,7crdi 104kW, DCT premium
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

Tak to potom ano. Znam zakony CR a SK vubec. Musi rict, ze to mate tedy tvrde nastaveno. :-( Asi se vyplati koupit auto v CR teda pokud bydli clovek blizko hranic.
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

Tak samozrejme, vsetko sa da prekonat, ale predsa len tato trieda aut by nemala lakat uplnych profikov a tych menej skusenych urcite odradi, alebo aspon spomali vacsina tych veci ktore tu spominame. Asi najlepsie bude si nove auto pripoistit na tych prvych par rokov, plus nejaky dodatocny alarm alebo lepsie mech. zabezpecenie, plus vyleptanie VINka na okna (stoji to par EUR) a majitel by mal mat kludny spanok. Ja uz to svoje zabezpecenie mam ako tak vymyslene, len teraz mam iny problem...AUTO v nedohladne! Pri kupe zac. januara mi bolo povedane ze budeme cakat 2-3 mesiace a vcera ked som im volal, tak po aute ani chyru a vraj minimalne 3-4 mesiace mame cakat (hold informacie na nezaplatenie)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od idam.i »

Uff,to je hodne dĺĺho!!! Kde si robil objednávku?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

idam.i píše:Uff,to je hodne dĺĺho!!! Kde si robil objednávku?
v Trnave
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od Limitz »

bohužel čekací doba na auta z Korei je cca 4-6 měsíců :| 2-3 se čeká na auta z Nošovic
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

Limitz píše:bohužel čekací doba na auta z Korei je cca 4-6 měsíců :| 2-3 se čeká na auta z Nošovic
ja len ze mi nemali hovorit ze 2-3 ked skutocnost je uplne inde. som uz cakal auto kazdym dnom a teraz sme zase akoby na zaciatku.
co uz, aspon usetrim na benzine a vyhnem sa snehu a vytlkom (snad uz budu poopravovane v maji)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

Pozadoval bych slevu. Ja jsem mel v objednavce uvedeno datum, auto doslo pozdeji, tak jsem se ozval a byla sleva 10.000,-
sanike
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2013, 22:07
Bydliště: BA - Petrzalka

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od sanike »

no veru vypytaj si zlavu ja som dostal tiez zlavu ak na nich budes tlacit tak ti ju daju mne domrvili celu objednavku chcel som modre bez xenonov doslo cervene so xenonmi potom zistili ze ho poslali ide a toto malo ist tam kde bolo moje a tak bolo zaujimave ale v konecnom dosledku nelutujem ze som mal trpezlivost lebo je to super vozenicko az na par much ale to sa vychyta casom ;-) tak drzim palce nech ti to pride co najskor a kludne ich zjednaj maju tam velke moznosti na spustanie ceny ;-) viem co hovorim dostal som peknu cenu :-)
Hyundai i40 CW 2016, 1,7crdi 104kW, DCT premium
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od bony »

Ta sleva 10.000,- byla jako dalsi sleva na jiz velice dobrou slevu, kterou jsem dostal jiz pri podpisu smlouvy a nebyla zrovna mala...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

Cawte, pocujte aky typ alarmu je od vyrobcu na novych i40tkiach? Je to ten typ alarmu ze otvorim dvere a zacne hukat?
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od Limitz »

přesně tak, dá se k tomu dokoupit ultrazvukové a náklonové čidlo
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od fikusino »

Tak auto je DOMA! :) Prve dojmy dobre, nic neklepe, nevrzga, po dvoch dnoch som uz aj na vsetko dosiel, ponastavoval, navigacia vyborna(dokonca v slovencine), audio co tu niekto kritizoval tak je na dobrej urovni, senzory a vobec vsetko ozvucenie je velmi decentne a nijako neotravuje alebo vadi ako v inych autach, uvidime co tie ich korejske pneu NEXEN - som v zivote o nich nepocul ;) Kazdopadne som rad ze som sa nakoniec rozhodol pre tento model pred i30.
Uz len aby nasi hokejisti isli az do finale a vsetko bude fajn :)
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Zabezpecenie auta (ALARMY, mech. systemy, atd)

Příspěvek od zulyk »

korejske nexen-y... no extratrieda to isto nebude :wink:
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Odpovědět

Zpět na „i40“