Zapojenie kamery do orig. navigácie

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Beri píše:Dostal jsem se ke studování zapojení až teď a došel jsem ke stejnému závěru....
Super, teší ma že máš na to rovnaký pohľad a ešte raz ďakujem za pomoc. :D Už len vhodné počasie na otestovanie teórie. Rozoberanie 5. dverí zatiaľ odpadá, keďže všetko čo teraz potrebujem preveriť, je v palubovke.

Vymyslieť potom zapojenie, ktoré obslúži presne to čo si spomenul, nebude problém. :wink:

Keď sa posuniem o krok ďalej budem informovať, určite to nejaký čas potrvá. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

Ještě jsem si uvědomil, že obraz ze zadní kamery je na displeji zrcadlově otočen kvůli reálnému pohledu. Otázka je, kde dochází k tomuto zrcadlení, zda přímo v kameře, PGS nebo v navigaci. Takže bych se při zkoumání zaměřil i na toto, aby se pak nestalo, že budeš mít obraz z přední kamery taky otočený a tím prohozené strany a obraz nebude odpovídat realitě.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Beri píše:Ještě jsem si uvědomil, že obraz ze zadní kamery je na displeji zrcadlově otočen ....
Dobrý dotaz, zatiaľ budem veriť že o zrkadlenie sa stará PGS a pri zapojení prednej kamery ho mám v pláne kompletne obísť. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Beri, vedel by si o bezplatnom prístupe k niečomu ako toto, http://hyundai-i40.ru/manuals/vf/etm/ ale v angličtine?
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

Ještě by mě zajímalo jakou kameru máš v plánu použít? Stejnou jako je vzadu? Koukal jsem že se nechá na ebay koupit nebo máš vyhlídlou nějakou jinou?
robertbulko píše:Beri, vedel by si o bezplatnom prístupe k niečomu ako toto, http://hyundai-i40.ru/manuals/vf/etm/ ale v angličtine?
Jak na to tak koukám, tak je to kopie celého elektrického zapojení, ale kdo se má tou azbukou prokousávat, když už ji na škole neměl :-)
Mám nainstalovaný od kamaráda kompletní GDSku na všechny :hyu: Bohužel k tomu nemám jejich diagnostiku, takže je to dobré právě na schémata, montážní postupy a vysvětlení jak co funguje, popis jednotlivých chybových kódu s popisem jak to opravit. Jako diagnostiku používám Hicom a už mi 2x ušetřila cestu do servisu (hlavně peníze).
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Kameru som ešte nevybral, ale mam takúto predstavu...
Přílohy
front camera.jpg
front camera.jpg (67.13 KiB) Zobrazeno 2511 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

Pěkný, akorát se mi zdá, že to dotyčný člověk moc dobře neodměřil :wink:
Já bych měl představu, dát to pod RZ mezi ty mřížky, než mít v nárazníku takovou "bradavici", ale to už je každého věc. A klidně bych použil tu samou kameru. Na ebay se nechá sehnat, hlavně má krytí IP67.
Ale vzhledem k zaoblenosti předku ta kamera stejně moc rohy auta nepobere jako je tomu vzadu, ale aspoň něco.
Na druhou stranu bych si tohle představil mít na svém autě :wink:
Pak je tu otázka, kterou jsi už zmínil, kudy protáhnout kabely. To by byla asi další fáze řešení po ověření, že kamera opravdu bude fungovat, tak jak jsme se na tom podle zapojení shodli.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Ten obrázok som urobil ja cez aka photoshop :P Jasné, je to ako bradavica ale keďže chcem vidieť čo sa deje hlavne v blízkosti a vo výške spodnej časti nárazníka, prišlo mi to ako najvhodnejšie miesto. Všetky ostané miesta ako tá čierna maska sú nevhodné. Nevidel by som to, prečo som vlastne začal uvažovať o kamere.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE: Ako si to vlastne predstavujem?

Niekde do palubovky, alebo stredového panela by som osadil vypínač. (ak bude miesto tak, by som ho dal do toho kolečka za tlačítkom auto hold). Stlačením by sa aktivovala predná kamera a opätovným stlačením by sa deaktivovala. Ak by kamera bola aktívna pri parkovaní, zhasnutím motora by sa deaktivovala. Ak by bolo treba počas parkovania cúvať, pri zaradení spiatočky, by sa samo preplo zobrazenie na zadnú kameru a po preradení na iný stupeň, by sa obraz prepol späť na prednú kameru. Deaktivovala by sa tak, ako som už spomenul vyššie. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Pekne to mas vymysleno ;-)

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

robertbulko píše:UPDATE: Ako si to vlastne predstavujem?
Já bych to dal na střed kolečka, kde bývá tlačítko pro stahování roletky v sedanu a k té deaktivaci bych použil čidlo rychlosti (které taky vede do rádia) a při nějaké nastavené rychlosti by se to samo deaktivovalo, samozřejmě možnost ručního vypnutí bych tam taky dal. Jinak s principem funkčnosti souhlasím, dovedl bych si to tak představit.
Teď už je akorát potřeba vyzkoušet naší teorii funkce v praxi a kde dochází k zrcadlení obrazu.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Beri píše:Já bych to dal na střed kolečka, kde bývá tlačítko pro stahování roletky v sedanu a k té deaktivaci bych použil čidlo rychlosti (které taky vede do rádia).....
Bolo by to super, urobiť to aj v spolupráci s "čidlom rýchlosti", len si na to momentálne netrúfam. Všetko je to aj tak stále len v teoretickej rovine. Po meraní budem určite múdrejší. Momentálne neviem čo namerám na pine 7 (R position) a neviem ako to presne pracuje. Neviem ako je napájaná zadná kamera. Teda či je pod napätím od okamihu naštartovania auta, alebo až v momente keď sa zaradí spiatočka. Neviem ako to bude s obrazom z prednej kamery (zrkadlenie)... Toto a ešte ďalšie sú všetko aspekty, ktoré ovplyvnia následný dizajn pripravovaného modulu, ktorý budem musieť navrhnúť. Kadiaľ pôjdu káble, to už bude len rutina. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od robertbulko »

Beri píše:[....a k té deaktivaci bych použil čidlo rychlosti (které taky vede do rádia)....
Áno NAVI má na konektore A pin s označením "speed", ale vôbec netuším k čomu slúži a ako funguje. Neviem či je to signál smerom z NAVI von, alebo dnu, alebo akú informáciu nesie.....
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Beri »

Ten signál vede na 100% do navi a slouží k regulaci hlasitosti (čím vyšší rychlost tak se hlasitost trochu zesílí). V nastavení se nechá nastavit jak hodně to má reagovat. Ale že by to až nějak extra fungovalo se mi nezdá, u předešlého auta jsem to poznal, tady moc ne.
Přílohy
rychlost2.PNG
rychlost2.PNG (51.83 KiB) Zobrazeno 2401 x
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Re: Zapojenie kamery do orig. navigácie

Příspěvek od Radar »

Zdravým vás páni. Som ďaľším majiteľom tohoto pekného auta. Pred nedávnom mi vypovedala službu parkovacia kamera. Obraz z pohľadu kamery nahradila modrá obrazovka na ktorej zostal nápis "Warning! Check surroudings for safety." spolu s vodiacimi čiarami, ktoré i naďalej menili svoju polohu na základe pohybu volantu. Pretože auto mám ešte v záruke závadu som svojpomocne neriešil. V servise bez akéhokoľvek rozmýšľania objednali novú kameru, ktorú potom vymenili. Z toho mi vyplýva, že prítomnosť samotného videosignálu z kamery na najbližšom vstupe nemá žiaden vplyv na zapínanie NAVI do módu cúvania. Prepínajú ju až signály o ktorých sa tu zmieňujete. Len toľko na potvrdenie vaších predpokladov.
Čo sa týka cúvacej kamery vydel by som využitie aj počas jazdy. Nejeden krát sa mi stalo, že som si chcel prečítať EČV tesne za mnou.
Pred týmto tátošom som vlastnil Hyundai Accent CRDi Elegance 81kW, ktorý som po roku doplnil o trošku inteligentnejší cyklovač stieračov ako tam bol zabudovaný. Tu si viem predstaviť tiež niekoľko vylepšení ako samostatné otváranie 5-tych dverí, dovieranie okien po zamknutí,... Len by bolo super niekde zohnať servisný manuál ako som mal u predošlého H.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Odpovědět

Zpět na „i40“