Denní světla - žárovky, LED, výměna

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od EFISO »

Dám,ale aby nebolí komentáre že Čínske LED žiarovky svietia veľmi krátko a je to šmejd . [-X
Tieto Led žiarovky sú moje TOP! (lepšie som doteraz nemal ) odporúčam do stretávacích aj diaľkových svetiel pokiaľ chcete mať svietivosť zhodnú alebo lepšiu ako Xenón .Dôležité upozornenie:Správe nastavenie svetiel !!! (aby sme si vzájomne nepoškodzovali zrak =D> ) Ako viete nieje to schválené ale policajti to tolerujú na rozdiel od HID sad. Ak niekto chce tak tu je link . https://www.aliexpress.com/item/Avacom- ... 4c4dicf7Vn
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Reklama
 

peterson
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 zář 2018, 20:46

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od peterson »

Led zarovky H7 se do tlumenych svetel moc nehodi, ponevadz vlastni ledky co produkuji svetlo, nejsou tak presne umistene v ohnisku paraboly, jako vlakno u klasicke zarovky, vysledkem pak je ze reflektor to svetlo prichazejici odkud prichazet nema, taky odrazi tam kam jit uz nesmi. Snad u dalkovych svetel by to jeste tolik nevadilo. Dalsim problemem je, ze v nasem svetlometu je asi 35mm volneho mista pro onen aktivni chladic, ktery ma vetsina dnesnich led zarovek jeste vetsi, nicmene jsou takove co by tam jeste tak tak vesly.
V predeslem aute jsem podobne led zarovky mel, mely svitivost asi 3500 lumenu kazda zvlast, ja jsem sice videl temer jak ve dne, ale ikdyz jsem mel svetla hodne sklopene dolu, auta na mne dost casto blikaly, proto jsem je dal brzo pryc. Ale nedavno jsem koukal, ze doba zase pokrocila a Cinani uz tuhle technologii zvladaji lip, treba tady

https://www.aliexpress.com/item/LED-Car ... autifyAB=0

nebo tady

https://www.aliexpress.com/item/HLXG-2P ... autifyAB=0

uz jsou zarovky kde svetlo tryska z temer jedineho bodu a temer vsesmerove, tak jako u vlaknove zarovky pro kterou je svetlomet navrzeny.

Ja kdyz neco vybiram z http://www.aliexpress.com , tak si zbozi v prislusne sekci serazuju podle poctu orders /objednavek/ , a koukam jeste jaky je vuci nim pomer kladnych reakci, to je asi nejserioznejsi vypoved o tom, jak je ktere zbozi prodejne uspesne a kupujicimi overene.
Hyundai IX20 1.4 LPG z vyroby, r. v. 2/2015 trikolor
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od EFISO »

Je pravda že doba LED žiaroviek riadne pokročila . Tieto moje odporúčané Led žiarovky majú chip presne v bode kde je vlákno žiarovky ! a ešte niečo čo mnohých prekvapí TUV Certifikát ISO/TS16949.
Je veľa možnosť použiť,inú gumovú krytku ako npr.u Fabie 2 alebo žiarovky z iným typom chladiča .(vošla do Tucsona ako diaľkové svetlo PREMIUM )
Z týmito LED žiarovkami auto bez problémov absolvovalo STK cez regloskop . takže asi nesvietia tak zle ako prezentuješ . =D>
Troška námietka k výberu podľa počtu objednávok.
Asi preto lebo led žiarovky H7 2ks za 10euro z COB chip (šmejd! ) je predaných 586 sád a led žiarovky H7 2ks za 33 euro je predané 20 sád čo nemajú problém prejsť STK . (Nie sme taký bohatý aby sme kupovali lacné veci) Sú žiarovky a žiarovky ! otestuj a zmeníš názor :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od mmv »

to že má výrobce tvé led žárovky dle ISO/TS16949 seřazený faktůry v šanonech podle barvy a velikosti papíru neznamená, že ta žárovka má homologaci pro provoz na pozemní komunikaci a neni určená do traktorů na pole
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od EFISO »

Kde som tvrdil? že ISO certifikát je schválenie pre prevádzku na verejných komunikáciach . Iba som dal že splňujú certifikát kvality automobilového priemyslu .Podľa výrobcu automobilu by si mal nahrádzať vadne žiarovky rovnakým typom a prevedením ako bola výrobcom schválená . Tak žiadne led žiarovky ani do stropného svetla inač je auto nespôsobilé prevádzky .(podľá zákona ) tak si to myslel ? mmv.
Ak EU zakáže výrobu všetkých vláknových žiaroviek vrátane halogénových . (určite nato jednou přide) Tak si na svoje staršie auto budeš pozerať iba na dvore,lebo tam nemôžeš namontovať neschválené led žiarovky. :-k (Automobilky aj štát dodržujú všetky zákony tak dodržujte aj občania [-o< )
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
peterson
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 zář 2018, 20:46

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od peterson »

EFISO, vlaknova zarovka ma wolframovy dratek namotany do spiraly o prumeru 2mm a ta LED zarovka na kterou poukazujes ma mezi cipy nejmin 5mm hliniku na odvod tepla, to tak odhaduju z obrazku, a vlastni cipy taky urcite nemaji rovnomerne rozlozeny svetelny vykon v rozsahu smeroveho uhlu 180stupnu, takze kazdym smerem vyzaruje jiny svetelny vykon... a nekterym temer zadny, proto uz nekteri vyrobci zacinaji delat LED zarovky, kde cipy sviti aspon do ctyr stran.

Pocet objednavek u zbozi z aliexpessu je spis vypovedi toho, jaky je u zbozi pomer vykon/cena, nicmene to samozrejme nikdy neni pravidlem. Kdyz prijde na trh zbrusu nova prulomova vec, tak to taky trva nez se poctem objednavek "zviditelni".
Hyundai IX20 1.4 LPG z vyroby, r. v. 2/2015 trikolor
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od EFISO »

peterson. Súhlasím že to nieje upne v zhone na 100% ale veľmi sa tomu približuje na rozdiel od iného prevedenia Led žiaroviek .Nedalo mi tak som to teraz bol premerať posuvkou. H7 ma celkovú hrúbku aj z chipom 4.8mm H1 5mm (ďalšie H3,H8,H4 som nemeral ale bude to do 5mm) šírka chipu je 2mm pri prevedení V1S. V2 mam v aute a ďalšie na pošte tak som nemeral,ale šírka asi 3mm .Je tam tmavé miesto asi 10 stupňov hore aj dole pri vyžarovaní preto sa to montuje do svetla horizontálne (odporúčam ) Najlepšie je to v svetle zo šošovkou tam je až "žiletkovy" prechod medzi svetlom a tmou .Troška horšie je to pri čírej optike, ale je to zasa individuálne podľa výrobcu auta (kvalita,veľkosť a prevedenie odrazovej plochy reflektora) Možno 4 stranové prevedenie je lepšie neskúšal som neviem ako svieti. Nemal som dôveru k Čínskym výrobkom,ale mnohé ma presvedčili o opaku.LED V2 a ďalšie sú mnohé z nich :D/
Súhlas že to chce čas než sa niečo pokrokové a prelomové presadí.
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
peterson
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 zář 2018, 20:46

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od peterson »

Dovoluju si dat tip na LED zarovky H7 do tlumenych svetel, ktere konecne dovedou nahradit puvodni vlaknove tak, ze neoslnuji. Maji necely milimetr tlustou desticku na odvod tepla, na ktere jsou vlastni led cipy. Kvuli predchozich LED zarovek, ktere mirne oslnovaly, ikdyz ani tak na mne nikdy nikdo neblikl, jsem musel poupravit kryci vika svetlometu, tak aby tam jejich vetsi chladic vesel, tyhle co mam ted by tam ale mozna vesly i bez jejich uprav. Pri 14.4 Voltech maji odber proudu 1.22A, coz znamena ze kazda ma prikon 17Wattu a sviti o nemalo vic nez puvodni vlaknove s 55Wattovym prikonem.

zde odkaz na shop:

https://www.aliexpress.com/item/CNSUNNY ... 7ca8JMVcSf

zde foto osvitu predchozich mirne oslnujicich zarovek, ktere mam ted v dalkovych svetlech
IMG_20190114_111909 low.jpg
IMG_20190114_111909 low.jpg (108 KiB) Zobrazeno 4803 x
zde foto soucasnych zarovek

IMG_20190114_131251 low.jpg
IMG_20190114_131251 low.jpg (99.94 KiB) Zobrazeno 4803 x
zde foto kde jsou zaple pouze predni obrysove svetla, pro vysvetleni odkud se bere ten osvit nachazejici se uz v urovni kam tumene svetla svitit nemaji
IMG_20190115_072727 low.jpg
IMG_20190115_072727 low.jpg (86.75 KiB) Zobrazeno 4803 x
zde foto upravy vika svetlometu
IMG_20190130_110250 low.jpg
IMG_20190130_110250 low.jpg (220.57 KiB) Zobrazeno 4803 x
Hyundai IX20 1.4 LPG z vyroby, r. v. 2/2015 trikolor
Petr*
*
Příspěvky: 47
Registrován: 21 črc 2019, 15:33
Bydliště: Pelhřimov

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od Petr* »

Ahoj klucí, sem tu nováček, tak snad mi poradíte. Mám pár týdnů IX20 a řeším denní svícení. Koupil sem Led P13W 6000K na Wish za cca 150 peněz za dva kusy, problém je že už několik ledek přestalo svítit a při silniční kontrole sem dostal pokutu za neschválené žárovky, je fakt že 6000K svítí hodně bíle, až to bije do očí. Chci se zeptat, nemá někdo z vás zkušenosti s LED které vydrží a mají kolem 4000K aby to tak nesvítilo zářivě bíle? Nejraději z tuzemského obchodu z důvodu reklamace. Díky moc
Hyundai IX20 | 1.6 92 kw | 2019 | bílá
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od mmv »

:lol: vyhozený prachy :lol: smiř se s tím, že to na ledky dělaný není, můžeš tam maximálně dát ty halogeny (samozřejmě taky nehomologovaný) co sem tam dal já svit je o kus vyšší a barva světla je bílá takže koza se nažrala a vlk zůstal celej 8) např tady
https://www.stualarm.cz/z10370-halogen- ... k-912p13wb

dokonce ani samotní soudruzi z OSRAMu neumí vyrobit adekvátní ledkovou náhradu, která by byla jako náhradní OE díl ,

ten text vedle tý osram žárovky je výstižný :mrgreen:
"Tyto výrobky nemají schválení ECE. To znamená, že nesmí být používány na veřejných komunikacích v žádné vnější aplikaci. Použití na veřejných komunikacích vede ke zrušení provozní licence a ke ztrátě pojistného krytí..." (se tam píše :mrgreen: )

https://www.osram.com/ecat/LEDriving%20 ... P_4059209/
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
birko2
*
Příspěvky: 22
Registrován: 27 říj 2015, 21:55
Bydliště: Poprad

Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od birko2 »

Tak už svietim na bielo aj ja :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Už len,aby vydržali čim dlhšie 8)

Ledky objednané z Wishu

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ix20 2015 od 16.7.2018 LPG 1.4 66kw style,predtým fábia combi 1.4 50kw LPG,felícia 1.3 40kw LPG,škoda 120...
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Denní světla - žárovky, LED, výměna

Příspěvek od mmv »

odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“