Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od Luboshak »

Ad chrastění se studeným motorem: v servise mi řekli, že to je způsobené větší vůlí u "kroužku synchronu" a že oprava v tuto chvíli neexistuje a že se tím v Nošovicích zabývají. Nemám prý mít obavy, že se to někde vysype, že to je jen estetická závada a že až bude známý postup opravy, že mi zavolají.
Až tam pojedu příště, nechám si to napsat písemně tak, aby tam bylo napsáno, že tahle závada se objevila tehdy a tehdy, kdy vůz byl v záruce a že to opraví bezplatně i po skončení záruky.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Reklama
 

pablo13
*
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2012, 12:23

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od pablo13 »

Ohladom chrastenia mne povedali to iste a zo vsetkym cim som dosiel, mi povedal, ze je to normalne.. Takze uz sa mi ani nechce ist do servisu.

To gul: vrzganie myslis co sa ozyva z pravej strany kufra? akokeby otvaranie nenamazanch dveri? lebo dlho som skumal co to je a nedosiel som na to.. a v zime mi to nerobi ale ked sa trocha otepli
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

U mě výměna několika dílů v převodovce zatím pomohla a auto za studena nechrastí, teda až na takové hlučné cvakání v motoru okolo 2500rpm. To ale po zahřátí motoru přejde, tak to nijak neřešim. Opravu převodovky jsem absolvoval někdy začátkem dubna 2012 (viz moje komentáře výše). Od opravy jsem najezdil cca 10000km a občas vypnu rádio a poslouchám auto a zdá se že už nic nechrastí =D>
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od severtom »

Tak chrastí nebo ne? Myslíš tím asi, že převodovka nechrastí, zato chrastí motor...
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od gul »

To gul: vrzganie myslis co sa ozyva z pravej strany kufra? akokeby otvaranie nenamazanch dveri? lebo dlho som skumal co to je a nedosiel som na to.. a v zime mi to nerobi ale ked sa trocha otepli[/quote]

To vrzani dela vetsinou v lete pri najeti napr. na retarder v male rychlosti. Pak se ozve zavrzani jakoby z kufru. Ta plastova krytka tlumice to dela najisto, po namazani to prestalo, ale je jasne, ze namazani pomuze jen docasne. Ale rozhodne vic me trapi ta prevodovka, zatim cekam. Hyundai ma pry mesic na vyjadreni. Procesem vymeny tretiho kolecka uz jsem prosel, tak jsem zvedavy, jak se k tomu postavi kluci korejsky.
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od tomyk »

AleKa82 píše:U mě výměna několika dílů v převodovce zatím pomohla a auto za studena nechrastí, teda až na takové hlučné cvakání v motoru okolo 2500rpm. To ale po zahřátí motoru přejde, tak to nijak neřešim. Opravu převodovky jsem absolvoval někdy začátkem dubna 2012 (viz moje komentáře výše). Od opravy jsem najezdil cca 10000km a občas vypnu rádio a poslouchám auto a zdá se že už nic nechrastí =D>


A hlučné cvakání motoru neodstranili? Máš to aspoň někde v zápise, že jsi to hlásil. No ať se ti nestane, že až bude auto mimo záruku tak aby se hlučné cvakání neprojevilo tak, že k zahřátí ani nedojde protože se ti to kouslo ](*,)
Protože, ti to dělá studené tak to typuji na nějaké vůle co tam nemají být. Kolik, že máš najeto??
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od tomyk »

gul píše:To gul: vrzganie myslis co sa ozyva z pravej strany kufra? akokeby otvaranie nenamazanch dveri? lebo dlho som skumal co to je a nedosiel som na to.. a v zime mi to nerobi ale ked sa trocha otepli
To vrzani dela vetsinou v lete pri najeti napr. na retarder v male rychlosti. Pak se ozve zavrzani jakoby z kufru. Ta plastova krytka tlumice to dela najisto, po namazani to prestalo, ale je jasne, ze namazani pomuze jen docasne. Ale rozhodne vic me trapi ta prevodovka, zatim cekam. Hyundai ma pry mesic na vyjadreni. Procesem vymeny tretiho kolecka uz jsem prosel, tak jsem zvedavy, jak se k tomu postavi kluci korejsky.[/quote]

Není lepší vyměnit celou převodovku??
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od gul »

tomyk píše:
Není lepší vyměnit celou převodovku??
Jenže to musí schválit Hyundai motors, servis čeká na vyjádření....
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od AleKa82 »

severtom píše:Tak chrastí nebo ne? Myslíš tím asi, že převodovka nechrastí, zato chrastí motor...
Přesně tak, převodovka od opravy nechrastí, ale motor je za studena velmi hlučný. Zvuk se mění s otáčkami. Začíná to někde mezi 2000-2500rpm. Je to spíš takové hlasité cvakání, které pochází z motoru. Jakmile se olej trochu ohřeje, tak ten zvuk přestane a celkově je motor o dost tišší. Dělá to od začátku, co to auto mám a nijak se to nezhoršuje.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od severtom »

Díky za popis, zajímavá zkušenost.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
gul
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 črc 2011, 20:08

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od gul »

Myslím, že to cvakání a zvýšená hlučnost po startu je automatické nastavování hydroštelů. Už se to tady v jiných vláknech řešilo. Na předchozí stránkách jsem umístil odkaz na video, kde je možné si ten zvuk pocházející z převodovky poslechnout a porovnat, jestli se tento problém u vás vyskytuje také a jestli se jedná o stejný zvuk.
Hyundai i30 CW 1.6 CVVT
ex: Honda Civic 3D 1.3 55kW, r.v.93
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

divne zvuky pri startovani studeneho motorz

Příspěvek od lukas27 »

kdyz startuju rano auto tak kdyz naskoci motor a jakmile pustim klicek tak 1-2 sekundy se ozve zarachoceni. a jak mile to vypnu a hned zkusim znova nastartoovat tak uz to neudela.ale nejhorsi je ze to dela jen obcas.setkal se stim uz nekdo?najeto 40000km
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

Re: divne zvuky pri startovani studeneho motorz

Příspěvek od lukas27 »

a prevodovka to nedela.mam vzdy seslapnutou spojku
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od nulda »

presunuto, uz to jedno tema o chrasteni pri startu studeneho motoru je...
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

Re: Zvuky po startu studeného motoru "chrastění převodovky"

Příspěvek od lukas27 »

ale me nechrasti prevodovka.myslim ze to dela bud starter ze se spatne vrati pastorek a nebo to delsj rozvody.ale je divne ze kdyz to hned chcipnu a znova startuju tak to nedela.a dalsi rano to taky neudela.jak pisu dela jen obcas.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“