Brzdy

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
svsv
*
Příspěvky: 24
Registrován: 24 dub 2015, 05:48

Re: Brzdy

Příspěvek od svsv »

Skvělé, ješte jednou díky. =D>

Edit:

Tak kotouče i destičky vyměněny, destičky byly MEYLE 025 243 2015/W bez příslušenství (jsou oproti MEYLE 025 243 2015/PD o něco levnější) a výměna proběhla bez komplikací (mechanik si na nic nestěžoval :) )
Reklama
 

Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Brzdy

Příspěvek od lukis01 »

Tak já už taky po výměně zmiňovaných Zimmermannů a chrochtám si blahem...mimochodem Automima v Opavě =D>
image_c51.jpg
image_c51.jpg (95.36 KiB) Zobrazeno 1795 x
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Brzdy

Příspěvek od patriknet »

Ahoj.

tento tyzden, pri dlhsej jazde z kopca (pri dlhsom brzdeni) sa zacal ozyvat zo zadneho praveho kolesa chrastivy az trochu piskajuci zvuk vo frekvencii otacania kolesa. Cca po 2-3 minutach, ked som prestal brzdit (uz sme nesli dole kopcom) zvuk postupne slabol, az uplne zmizol.

Nedalo mi to, vcera som sadol do auta, nasiel si dlhsi kopec, kde som opakovane niekolko krat prudko brzdil. Zvuk sa po opakovanom brzdeni znova ozval, nasledne (asi po vychladnuti) prestal. Skusal som to viackrat, vysledok vol vzdy ten isty. Poprosil som okoloiduceho, aby mi pomohol identifikovat z ktoreho kolesa sa zvuk ozvyva, vraj to je prave zadne koleso.

Zastal som, hodil som zvdvyhak pod kazde koleso, ale vsetky kolesa sa relativne lahko otacali, tie zadne trosku sramotili, ale odpor som rukou lahko prekonal. Plechovy kryt z vnutornej strany je daleko, tam urcite nich nedrie (skusal som ho trochu odtlacit - nic sa nezmenilo).

Dnes som dal koleso dole a vizualne skontroloval ci tam nieco zahadneho neuvdim. Desticky maju este velku rezervu, nic mimoriadne som nezaznameal. Jedina vec co neviem ci je OK je, ze pri otacani kolesa (disku) sa v urcitom mieste jemne zadrhaval o desticky. Vizualne sa disk nezdal krivy, i ked nejaka nerovnost tam tym padom musi byt. Neviem ci to je v poriadku, alebo to je na reklamaciu. Nemate niekdo podobnu skusenost resp nevyznate sa niekto v tejto problematike? Mozno ked sa disk nahreje, tak sa trochu viac "skrivy" a to je ta pricina...
Ked som mal dole koleso, jemne som premazal pohyblive casti, uvidim ci to pomoze.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Brzdy

Příspěvek od johny_r »

Ahoj,
oživil bych téma s dotazem, který tu už párkrát byl, ale moc moudrej z toho pořád nejsem. Mám najeto 160kkm a musím vyměnit (minimálně) přední kotouče. Jak jsem koukal na ceny kotoučů a destiček, sada na přední nápravu se dá pořídit asi docela v pohodě kolem 3000, proto rozhodně nemíním dát za to desítku v servisu. Zvažuji výměnu vlastnoručně nebo to prostě hodit do servisu, kde mi to udělají a zaplatím jen práci.
Nicméně, potřeboval bych vědět, co koupit. Nabídka je obrovská, o většině značek jsem v životě neslyšel. Něco mi říká akorát Bosch a Brembo. Netuším, co je tam z výroby (desky už se měnily, ale kotouče mám pořád původní).
Když to bude brzdit, jako dřív, budu spokojen. Mám 15" kola, jak koukám, rozměr kotoučů se asi liší.
Budu rád za každý tip na konkrétní značku apod.
Díky
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1704
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Brzdy

Příspěvek od Maras »

Ještě bych doporučil TRW a ATE.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Brzdy

Příspěvek od johny_r »

Ještě dotaz, mám 1,6 GDI, rok 2014. Když jsem hledal kotouče, našel jsem 28 a 30 cm pochopil jsem, že to je pro 15 a 16" kola. Existujou nějaký varianty, na který si dát pozor? Abych nekoupil něco, co nebude pasovat. V jednom servisu se tvářili, že existovaly dvě verze brzd a který to jsou, že dá zjistit až po sundání kol. Nějak se mi to nezdá. Věděl by někdo víc?
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
slabostka
*****
Příspěvky: 1728
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re:

Příspěvek od slabostka »

vyber si znacku a nechaj to na servis... oni nieco zarobia, ty budes bez starosti......
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Brzdy

Příspěvek od johny_r »

Oni zarobia klidně 7 litrů na půl hodině práce a matroši za trojku. Sorry, ale to sponzorovat nebudu.
Nemám problém zaplatit za práci někomu, kdo umí něco, co já ne, ale nebudu platit 100% marže na materiálu a účtovaný 2 hodiny práce, když to zkušenej servisák musí mít za půl hodiny hotový.

K těm více verzím brzd něco nevíš?

Diky
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“