vŕzganie stredového panelu

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

xpawlas
*
Příspěvky: 76
Registrován: 04 lis 2013, 21:23

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od xpawlas »

Nejsem Takovej kutil jako ty robe, čekal sem ze uz to mas za sebou:) praskne mi ta dlouha lišta a budu te proklinat :))))
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od robertbulko »

:wink:
Přílohy
Screen Shot 2014-09-21 at 23.11.54.png
Screen Shot 2014-09-21 at 23.11.54.png (155.53 KiB) Zobrazeno 3148 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od robertbulko »

Dneska som zhodil dole stredový panel a nastriekal som okraj (dotykovú plochu) PlastiDipom. Trochu mi zostalo z masky. Napadlo ma, že by to mohlo celkom dobre odizolovať vrchný piáno plast od spodného. Uvidím, keď bude teplo, či to pomohlo. :D
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od kesalwab »

Pomohlo? Já sem dnes odmontoval středový panel včetně lišty, všude jsem nalepil textilní pásku http://www.europack.cz/katalog/samolepi ... ska-trhaci plus tuto těsnící pásku http://www.hanak-trade.cz/2mm-epdm-tesn ... -3199.html , ma lištu šedivou jsem použil kombinaci textilní pásky a http://www.hanak-trade.cz/10mm-pu-samol ... -3209.html na doporučení a musím říct, že se mi v tom autě o 97% lépe dýchá :-D. zatím je to teda krátká chvíle, ale i podle dotyku je vše pevné relativně bez škvírek a bez vrzání. Opravdu komu toto vadí, tak je nejlepší si to uděla t sám a hlavně to dát všude, rozebrat to není až takový problém, jet to chce cit. dal sem tomu cca 3 hodiny pečlivé práce.
Přílohy
IMG_4714.JPG
IMG_4714.JPG (201.72 KiB) Zobrazeno 2840 x
IMG_4713.JPG
IMG_4713.JPG (118.5 KiB) Zobrazeno 2840 x
Uživatelský avatar
polus
*
Příspěvky: 32
Registrován: 01 led 2015, 08:33

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od polus »

Wau, mam sice i30, ale uz sa mi palubovka (niekde pod navigaciou) zacala ozyvat. Super riesenie, budem asi musiet sa k tomu odhodlat. Pretoze servis v Bratislave si s tym neporadil ani na druhy krat. Ale to som taknejak cakal...
Hyundai Santa Fe 2014- 2,2 crdi :)
Ocean view
kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od kesalwab »

Tak druhá fáze za mnou, nevím jak se vám podařilo vytrhnout ten cerný plast u loketní opěrky, ale mě teda ne. Trošku sem ho nadzvedl a slabým jídelním nožíkem sem se dostal až k cípu na straně spolujezdce, kde jsem zapáčil dolu a vytrhnul se mi jedem klip, pak už to šlo. Vybral sem ven i schránku i okolní plast kde je tlačítko na vyhřívání sedaček. Tuto loketní opěrku mi již dělal servis, po vyndání jsem zjistil, že používal stejnou textilní pásku jako jsem popisoval výše, samozřejmě práce lehce odfláknutá a já sem chtěl oblepit vše. Opět tak cca 3 hodiny práce. Rozebral sem i šedý plast okolo spodku řadičky. Práce vypadá dobře, nebylo to špatné už od servisu ale nyní to je hádám ještě lepší. Je to hrozný vrtat se v tak drahém autě, až trochu za hranice zoufalství, ale cítím se nyní spokojenější. :D/
Přílohy
IMG_4799.JPG
IMG_4799.JPG (118.53 KiB) Zobrazeno 2774 x
IMG_4797.JPG
IMG_4797.JPG (109.5 KiB) Zobrazeno 2774 x
IMG_4790.JPG
IMG_4790.JPG (115.43 KiB) Zobrazeno 2774 x
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od robertbulko »

kesalwab píše:Pomohlo? Já sem dnes odmontoval středový panel včetně lišty, všude jsem nalepil textilní pásku......
Čau kesalwab, ja som pri rozoberaní palubovky, neurobil so stredovým panelom nič. Nebolo to až také hrozné vŕzganie, ktoré zo stredového panela vychádzalo a ani som moc nerozmýšľal nad tým ako to vytlmiť. Chcem sa ťa teda opýtať čo si vlastne urobil s tým panelom ty? Mohol by si trošku konkrétnejšie? Ďakujem. :wink:

PS: pekná práca :)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od kesalwab »

Díky, jelikož mě dost štvalo vrzání hlavně v horku (při přejezdu hrbolu vršek piano plastu s hrní částí palubovky, spodek rádia (kde je volume) ktere se třelo a další plat od části klimatizace a také vrzání šedivé lišty u spolujezdce (dal si tam nohu opřenou a začaly se šinout hrozné zvuky) a po opření hohy o šedivý plast (je tam tlačítko vyhřívání sedacek) tak sem vše rozebral a víceméně jsem dal vsude lepící (tetilní, to samé je i na hokejky) pasku, zamezil sem veskeremu styku s plasty (témer), nekdy pri nandavani piano masky neslo vse zatlacit zpet, protoze tam textilka vadila, tak sem ji tam nedaval. Sediva dlouha lista byla oblepena cela zevnitr plus nastrihany molitan (tesneni na dvere a okna) bylo nalepeno na prouzky a poc ele sirce (nyni kdyz na sedivou lsitu zatlacin, ani o mm se nehejbne, zadny zvuk nevyda, je napevno vyztuzena a vylepena. S
stred piano plastu u loketni operky si jiz popisoval ty, pouze sem pouzil textilku, jeste sem vybral sedivy plast v okoli vyhrivani sedacek tlacitka a take jsem ho zevnitr oblepil. Je to tezke popisovat kam vsude to clovek da, mozna obrazky neco naznaci, ale vesmes kdyz uz vse budete mit dole, tak to dejte vsude :lol: :lol: :lol: hlavne kde se plaast otira o plast. Textilka je cerna takze nic videt nejde a dejte si zalezet. Strihal sem i malinke kousicky o rozmerech 1cm x 1 cm jen abych pokryl vsechno co sem uznal za vhodne. Sami to uvidite kam bude treba dat. Nyni z odstupem casu musim rict, ze opravdu mi auto nevrze z 98% vubec! aA to ani kdyz na nej prazi cely den slunicko. to pouze minimalne ale neni to prejezdem hrbolu je to proste vlastnost plastu. Kdyz si zatlacim nyni na piano plast, drzi pevneji, bez hluku, citim z toho proste dobrou praci. Je treba tu cernou svini vylepit zevnitr skoro celou.Mel sem nedavno auto na garancce a pujcene jsem mel i 40 novou najeto 1000 km a po otestovani pevnosti piano plastu se mi to zdalo byt lepsi nez u me 2 roky stare i40. Porad ale musim konstatovat, ze vrzani tam bylo tak cca na 20%, po mé praci musím hodnotit vrzani tak na 3 %. apred prácí tak na 40 - 35%. Možná více. tot vše, hodně štěstí, Aleš =D>
Přílohy
55f425494d8a1b2eaebd0100.jpg
55f425494d8a1b2eaebd0100.jpg (131.55 KiB) Zobrazeno 2635 x
5257b5d05fbb6ed9c2ab0000.jpg
5257b5d05fbb6ed9c2ab0000.jpg (76.18 KiB) Zobrazeno 2635 x
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od robertbulko »

Super, díky moc. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: vŕzganie stredového panelu

Příspěvek od robertbulko »

Tak som to oblepil aj ja a je to určite lepšie. :wink: Pridávam fotku s označením, kde som nalepil textilnú pásku. Samozrejme som celý ten panel rozobral.
Přílohy
P1020382.jpg
P1020382.jpg (136.25 KiB) Zobrazeno 2570 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“