Rozvody - výměna ??

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Rozvody - výměna ??

Příspěvek od wasek »

Ahoj, tak jsem na kupátku nechal vyměnit rozvody. Moc se v tom nevyznám, proto jsem to nechal na servise. Nechal jsem to dělat u Donáta, za 5tis (na ruku). Zdá se mi to dost, nebo je to adekvátní cena? Klímu nemám. Také jsem se podivil, když mi řekl, že motor se vůbec při rozvodech nerozdělává, že prej všechny náležitosti jsou mimo motor, je to pravda? Já myslel, že rozvodový řemen je uvnitř motoru. ??? Díky za info a pokud je tento dotaz hloupý, předem se omlouvám, rozumím jiným věcem, motoru ne. :-)
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Reklama
 

joshin
*
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2007, 00:07

Re: Rozvody - výměna ??

Příspěvek od joshin »

no já myslim že ta cena jde :) já sem daval cca 8 tisic a mam rok 01.... jinak se snad něco rozebrat asi musí ne? :D prsa motoru snad jen!
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody - výměna ??

Příspěvek od Limitz »

wasek píše:Ahoj, tak jsem na kupátku nechal vyměnit rozvody. Moc se v tom nevyznám, proto jsem to nechal na servise. Nechal jsem to dělat u Donáta, za 5tis (na ruku). Zdá se mi to dost, nebo je to adekvátní cena? Klímu nemám. Také jsem se podivil, když mi řekl, že motor se vůbec při rozvodech nerozdělává, že prej všechny náležitosti jsou mimo motor, je to pravda? Já myslel, že rozvodový řemen je uvnitř motoru. ??? Díky za info a pokud je tento dotaz hloupý, předem se omlouvám, rozumím jiným věcem, motoru ne. :-)
záleží na tom co všechno si měnil jestli rozvodový řemen, všechny kladky a řemen od alternátoru a serva a jestli ta cena je i s materiálem tak to je v pohodě cena, ja to měl po známostech za 3500 plus 1300 za výměnu oleje s olejovým filtrem a přetěsněním víka ventilů takže dohromady za 4800 s materiálem a prací, a při výměně rozvodů se sundá jen kryt rozvodů a oddělá se jeden silentblok nebo co já tomu taky moc nerozumím :oops: jen mě to tak nějak mechanik ukazoval
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wasek »

Aha, tak to bude asi v poho. Prý měnil vše, co se standardně mění. Jen vodní pumpu neměnili. Prý nění potřeba. :roll:
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: Rozvody - výměna ??

Příspěvek od Davepic »

wasek píše:Ahoj, tak jsem na kupátku nechal vyměnit rozvody. Moc se v tom nevyznám, proto jsem to nechal na servise. Nechal jsem to dělat u Donáta, za 5tis (na ruku). Zdá se mi to dost, nebo je to adekvátní cena? Klímu nemám. Také jsem se podivil, když mi řekl, že motor se vůbec při rozvodech nerozdělává, že prej všechny náležitosti jsou mimo motor, je to pravda? Já myslel, že rozvodový řemen je uvnitř motoru. ??? Díky za info a pokud je tento dotaz hloupý, předem se omlouvám, rozumím jiným věcem, motoru ne. :-)

čau no je to dost i když já daval za material 2500Kč tam máš rozvodový řemen a 2 kladky.Jedna vodící a druha je napínací a ještě jsem měnil řemen od serva páč pištěl...Vodní pumpu jsem taky neměnil a prace mě stála 1500Kč záleží to na složitosti těch rozvodů, ale u Cupečka je to poměrně snadné...řemen máš umístěný hned na boku motoru pod plastovym krytem když oděláš par šroubku tak na ten řemen uvidíš...Takže jsem to měl jen o litr levnějsí než ty takže to celkem jde...
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
Odpovědět

Zpět na „COUPE“