Primrznute bocne okná

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Primrznute bocne okná

Příspěvek od zello »

Dnes rano som nabehol na parkovisko, ze idem do prace. Oskrabem vsetky okna na aute s vynimkou zadneho (ved mame vyhrievanie no nie?) sadnem do auta, pridem k rampe aby som sa identifikoval ze chcem ako opustit nas strazeny parking
chcem stiahnut okno na vodicovej strane a nic. Spolujazdcove takisto. Primrzle jak skala.
Zadne boli v pohode.

Tak som to odparkoval a siel na bus. :cry:
Mate niekto nejaky navod co na to pouzit aby tie skla neprimrzali?
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od matysekul »

Včera se mi to stalo taky.Ale jen u řidiče.Několikrát jsem to zkusil otevřít zavřít a asi na pátý pokus se mi to povedlo.Dnes jsem to zkoušel a v pohodě se to otevřelo.Včera jsem otřel hranu skel.
Co na to použít?Mně napadá silikonový sprej,ale nejsem si jistý,co by to udělalo s těsněním kolem oken.Kdyby byly z gumy,tak asi nic,ale co když je to něco jiného.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od Radek Švub »

matysekul píše:Včera se mi to stalo taky.Ale jen u řidiče.Několikrát jsem to zkusil otevřít zavřít a asi na pátý pokus se mi to povedlo.Dnes jsem to zkoušel a v pohodě se to otevřelo.Včera jsem otřel hranu skel.
Co na to použít?Mně napadá silikonový sprej,ale nejsem si jistý,co by to udělalo s těsněním kolem oken.Kdyby byly z gumy,tak asi nic,ale co když je to něco jiného.
Nastříkej to tím silikonovým sprejem to těsněni!Neboj nic to neudělá stím těsněním.Však těsnění se ma mazat silikonem!!!!
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od matysekul »

Těsnění kolem dveří beru.To dělám už dlouho.Ale z toho okenního mám strach.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od Radek Švub »

matysekul píše:Těsnění kolem dveří beru.To dělám už dlouho.Ale z toho okenního mám strach.
Neboj já jsem to dělal na každém autě co jsem měl.
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od zello »

matysekul píše:Včera se mi to stalo taky.Ale jen u řidiče.Několikrát jsem to zkusil otevřít zavřít a asi na pátý pokus se mi to povedlo.Dnes jsem to zkoušel a v pohodě se to otevřelo.Včera jsem otřel hranu skel.
Co na to použít?Mně napadá silikonový sprej,ale nejsem si jistý,co by to udělalo s těsněním kolem oken.Kdyby byly z gumy,tak asi nic,ale co když je to něco jiného.

To s tym skusanim som dnes rozoberal tiez v praci, ale udajne to tam drzi len na nejakych dvoch pinoch ktore ked sa zlomia tak by to nemuselo dobre dopadnut. Takze asi skusim tan silikonovy sprej.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od Radek Švub »

zello píše:
matysekul píše:Včera se mi to stalo taky.Ale jen u řidiče.Několikrát jsem to zkusil otevřít zavřít a asi na pátý pokus se mi to povedlo.Dnes jsem to zkoušel a v pohodě se to otevřelo.Včera jsem otřel hranu skel.
Co na to použít?Mně napadá silikonový sprej,ale nejsem si jistý,co by to udělalo s těsněním kolem oken.Kdyby byly z gumy,tak asi nic,ale co když je to něco jiného.

To s tym skusanim som dnes rozoberal tiez v praci, ale udajne to tam drzi len na nejakych dvoch pinoch ktore ked sa zlomia tak by to nemuselo dobre dopadnut. Takze asi skusim tan silikonovy sprej.
Neboj však ten silikon je přece na bumu.
Dan4975
*
Příspěvky: 50
Registrován: 29 pro 2008, 09:20

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od Dan4975 »

Silikon tam nedávej v žádném případě, na těsnění je to dobré ale silikon vzlíná po skle a budeš mít co dělat aby jsi to z toho skla dostal dolů/ budeš muset použít nějaký odmašťovač/
V drogerii si kup glycerín ,nebo nějaký přípravek s obsahem glycerínu a s tím to namaž. Dělalo se to tak i u starých škodovek ,které přimrzali pravidelně každou zimu.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od Hardcam »

Glycerin a vem tim jeste tesnici gumy (mezi karoserii a dvermi).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od hlobilp »

myslim, ze zamrzla okna je trosku nerozum skouset rozhybat.... taky by to mohlo ponicit pohon otvirani..... aspon muj nazor
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od matysekul »

Asi jo,omlouvá mně snad jen to,že jsou moje první zamrzlé.A nebyly zamrzlé natvrdo.Jen jsem s tím cuknul a hned zase zpět.A to když už bylo auto rozehřáté.Jak jsem pak na to sklo koukal,byly tam tři kapky :oops:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od laufas »

hlobilp píše:myslim, ze zamrzla okna je trosku nerozum skouset rozhybat.... taky by to mohlo ponicit pohon otvirani..... aspon muj nazor
imho taky
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Re: Primrznute bocne okná

Příspěvek od jandaxx »

Co takhla nastříkat spray na hranu oken-sametku, když lezete do auta? Než nastartuješ a odjedeš, tak to rozmrzne a okna jdou stáhnout. Dělám to takhle už několik let.
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“