Praskle svody:-(

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

MacAfee
*
Příspěvky: 12
Registrován: 28 črc 2008, 19:11

Praskle svody:-(

Příspěvek od MacAfee »

Cau tak sem menil ted olej a koukam ze nad plechem ktery kryje vyfukove svody co jdou od motoru je nejak cerno.Myslel sem si ze to je tesneni ale kdyz sem sundal plech byla tam jedna velka a jedna mensi prasklina nejak sem nechapal.Tak bych se chtel zeptat jestli stim nema nekdo zkusenosti co to udela kdyz to zavarim jestli to vydrzi nebo kde sehnat nove "parohy" i kdyz se me zda ze je to pevne spojeno s katalizatorem a ten stoji palku!!!Tak prosim o radu jak to co nejlevneji vyresit dik :-k
Lantra J2 r.2000 1.6 16v 84kw
Alu 16 dotz 205/45:-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od black_sheep »

na coupe, kdyz jsem zjistil ze jsou uz vareny z nemecka a praskli znova, tak jsem sehnal jiny za asi 3000 novy originaly. Jenze tam byl prave ten katik oddelenej od svodu prirubou.

A ke vsemu jsou svody praskly i na lantre, coz jsem vedel uz od koupe no :-) Ted resim to jestli objednam opet ty samy svody a zkusim sehnat nekoho kdo by na ten katik privaril prirubu a cely se to smontovalo, anebo to zkouset varit. jenze to se bojim, ze je to jen na chvilku :-) V original servisu jsem se uz psal a stoji to ranec, asi 12.000,-

Nevim proc to ty blbci zacali delat v jednom dile.. :-(
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od Limitz »

zavařit se to dá, ale musíš to umět s litinou nebo sehnat nějaké z vrakáče a před katem je uříznout.
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
MacAfee
*
Příspěvky: 12
Registrován: 28 črc 2008, 19:11

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od MacAfee »

Ja prave taky nechapal proc je to spojeny takhle to stoji palku jak svina z ceho se mi trosku protocily panenky jak rikas je to asi tech 12-13000 tisic jelikoz je to v celku...A jak dlouho ti to tak svareny vydrzelo?Jo melo to u tebe vliv na spotrebu a na vykon auta?Jo mam cloveka kterej se tim zivy jenom aby to vydrzelo no... :?
Lantra J2 r.2000 1.6 16v 84kw
Alu 16 dotz 205/45:-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od black_sheep »

no chce to vyzkouset.. me osobne nevim jak dlouho to vydrzelo pac jsem koupil coupe s uz zavarenejma svodama.. a me to odeslo tak po pul roce.. tezko rict, jestli to nekdo varil pred prodejem nebo driv... :mrgreen: kdyz na neco prijdes, dej vedet - na lantre to budem resit taky, ale momentalne nas tam trapi jine veci :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
MacAfee
*
Příspěvky: 12
Registrován: 28 črc 2008, 19:11

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od MacAfee »

No snad se tu najde nekdo kdo uz to ma vyzkouseny :D No uvidim co mi k tomu rekne ten clovek co to bude svarovat a dam vedet bude to asi pristi tyden v patek to mam volno 8) No jinak me toho na lantre trapi treba sterace kdyz na ne pustis trochu blahodarne vody tak nic fungujou az na druhou polohu pak ta zadni naprava no snad toho vic nejni jeste jenom to ze do me ted nacouvala zenska a trefila se tak sikovne ze promackla blatnik a rozsekala blinkr :D Jinak pohoda :D
Lantra J2 r.2000 1.6 16v 84kw
Alu 16 dotz 205/45:-)
Pista2509
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2008, 22:04

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od Pista2509 »

Čau, vařil jsem svody na Sonátu společně s tátou. Problém je v tom, že to sám neuděláš, musíte na to být dva. :-k Nejdřív musíš ty praskliny vybrousit do V.Bylo jich asi 10. Potom musíš to inkriminované místo a jeho široké okolí (kvůli pnutí v materiálu) ohřívat autogenem a v krátkých přestávkách to vařit elektrodama na litinu. Po zavaření to musí opravdu pomalu chládnout, jinak to rupne znovu(mám s tím zkušenost). Oddálíš plamen a zpomaluješ chladnutí. Zároveň se tímto odstraňuje pnutí v materiálu po vaření. No a když se dílo podaří, tak ještě musíš přebrousit dosedací plochu svodů k hlavě, protože se to na 100% hne a jak bys to dotahoval, nebo po ohřátí motoru by to mohlo rupnout znovu. Mně se ty parohy vyduli o 2mm na obou stranách. Ovšem, kdyby se to ohřálo v peci, bylo by to lepší. Moje svody po zavaření drželi a i chod motoru se polepšil =D> (aspoň jsem měl ten dojem). Jinak koukám, že ty popraskaný svody jsou na hyundaích nějak často! Že by nějakej shitovej matroš? Nebo je ta litina nevyzrálá, matroš pracuje a velkým tepelným namáháním to pak nevydrží. Ale vysolit za to 12 talířů je trochu moc. :evil: Zkus najít někoho, kdo by to zkusil zavařit, nemáš prakticky co ztratit. A na vrakáčích to bude to samý v bledě modrým.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od black_sheep »

jo to je presne ten postup. nebo kdyby byla k dispozici pec bylo by to jeste lepsi ale to nevim co by na to rekl katalizator, kterej se mi nako nechce odrezavat, to uz rovnou koupim ty svody novy. nejvic me stve, ze jsem mel znameho co by tohle byl schopnej udelat (uz XX let) ale pac ted zavreli crystalex, kde pracoval a mel i zazemi tak teda nevim, komu to odvezu :( coz pak moje svody, ale chudaci ty lidi co tam makali, no.. :-k

jinak ty svody jsou opravdu slabina na hyundaich od roku 1996-?? :lol: mimo snad accentu :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od Bolo »

Ahojte,možná blbá otazka,ale mužou se ty svod zadělat paskou na vyfuky,aby to nefoukalo?
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od black_sheep »

Bolo píše:Ahojte,možná blbá otazka,ale mužou se ty svod zadělat paskou na vyfuky,aby to nefoukalo?
opravdu blba otazka :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od kokroff »

Mno mozna az tak blba neni, ono jsou materialy ktere vydrzi teplotu ktera je na svodech, zalezi na tom kde to mas prasknute. ale opravdu je lepsi to nechat zavarit, popripade koupit nove a vyhnout se experimentovani. Taky jsem o tom premyslel ale nekonec jsem od toho upustil a koupil nove.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od black_sheep »

myslim ze zadna paska tohle neopravi, leda ze by tam byla jedna mala prasklinka tak to omotat na petkrat.. jenze, ta paska co ja vim je pekne draha, a to radeji uz novy svody za dvojku a mas klid.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od tatulda »

Zkoušel jsem je lepit jakýmsi speciálním tmelem s odolností asi 1200stupňů,ale nezdařilo se-jedině zavařit,nebo nové
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Karky
*
Příspěvky: 23
Registrován: 26 kvě 2008, 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od Karky »

inak chcel by som aj ja poprosiť o pomoc, dneska keď som prišiel domov, tak som započul veľa ľavého zadného kolesa taký jemne prdkajúci zvuk idúci z výfukového potrubia, keď som povytočil motor, tak to bolo silnejšie a silnejšie, budilo to trochu dojem ako keby mohla byť niekde na koncovom tlmiči diera....neviem... čo vy na to ?
Hyundai Lantra J1 (po facelifte)1,5 GLS, r.v. 1995 , tmavozelená metalíza

nádherné vozítko, milujem ho ! :)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Praskle svody:-(

Příspěvek od black_sheep »

Karky píše:inak chcel by som aj ja poprosiť o pomoc, dneska keď som prišiel domov, tak som započul veľa ľavého zadného kolesa taký jemne prdkajúci zvuk idúci z výfukového potrubia, keď som povytočil motor, tak to bolo silnejšie a silnejšie, budilo to trochu dojem ako keby mohla byť niekde na koncovom tlmiči diera....neviem... čo vy na to ?
mno co na tohle rict?? :-) nech to nekde v servise zvednout a kup si novy koncovy dil vyfuku:-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“