Klimatizace - udrzba, cisteni

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

Insiproval jsem se dotazem DEdeho. Klimatizace by se mela pravidelne udrzovat. A tak by me zajimalo, kde najdu pylovy filtr? Dale jak a kam mam striknout tzv. cistic klimatizace, mam ho v garazi as 2 roky a nepouzil jsem ho, je k nemu takova dlouha "nasoska"...diky za odpovedi:)

http://magazin.automix.centrum.cz/clanek.phtml?id=12163
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od DEDe »

ja sem koupil nejakou penu a pisou tam ze to mam striknout vsechno do sani vzduchu klimatizace a neco nanest na kondenzator chladiciho zarizeni,asi sem koupil neco slozitejsihonez jen sprej co se ma splichnout do ventilaci co? :ú

jo a mam prej vypnout elektricka zarizeni a pul hodiny nestartovat ze pena odtece ze systemu odvodem pro kondenzovanou vodu.

Nemam zdani kde to vrazit a co vsechno bych musel rozdelat ale meli to za 200 tak sem to vzal mozna blbost :ú
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:Insiproval jsem se dotazem DEdeho. Klimatizace by se mela pravidelne udrzovat. A tak by me zajimalo, kde najdu pylovy filtr? Dale jak a kam mam striknout tzv. cistic klimatizace, mam ho v garazi as 2 roky a nepouzil jsem ho, je k nemu takova dlouha "nasoska"...diky za odpovedi:)

http://magazin.automix.centrum.cz/clanek.phtml?id=12163
pylovy filtr najdes za schrankou uspoluzezdce
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

zahyx: oooo, dekujeme, dekujeme...mas to koukam pekne zmakly. Mrknu na nej. Musim sundat kastlik? A vite, kde najdu to misto, kam ten spray striknout?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:zahyx: oooo, dekujeme, dekujeme...mas to koukam pekne zmakly. Mrknu na nej. Musim sundat kastlik? A vite, kde najdu to misto, kam ten spray striknout?
jo musis jen vycvaknou zarazky, potom odsroubujes dva srouby, sundas ten dekl a vysunes to jak suflik, nevim co mas za sprej ale strika ce to vetsinou do vsech otvoru na palubce
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

Mam spray, kterej koupila tchyne k Yarisovi, je na nem lgo Toyoty, ale to nebude vadit:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od zahyx »

Hardcam píše:Mam spray, kterej koupila tchyne k Yarisovi, je na nem lgo Toyoty, ale to nebude vadit:)
take sikmovoke :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od zahyx »

jo ten filtr ma byt bílí (tet jak jsou ty i?y?to je jedno :) ) kdyz je nový :) , ale neboj bude cerny jak nevim co, ja jsem ho trochu vysal a hned to foukalo jinak musim koupit novej
jo svoje auto uz mam dokonale prosmejdeny :lol: :lol: pekne se o nej staram :)
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Hardcam »

Me se do toho na ulici moc nechce, ale taky uz jsem lecos prosmejdil...obzvlast, odstranoval sedacky a podobny blbost, abych tam dostal dve horsky kola, to byl mega porod:) ted uz bych je strcil do Getze a cau:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Xfield »

Vyndání a výměna toho filtru je fakt jednoduchá. Už jsem nějaký ty spreje taky zkoušel. V podstatě jsou 2 varianty: aerosol nebo pěna.
Aerosol od Valea (nepamatuju si přesný označení) se jen zacvakne a pak postaví na místo spolujezdce, kde se během cca 10 minut vystříká celej obsah do prostoru a pak se to dalších 10 minut nechá působit. Auto musí být samozřejmě zavřený a bez lidí, puštěná klimatizace a ventilátory na vnitřní okruh, aby to proběhlo všema průduchama.
Pěna se nastříká do všech otvorů ventilace, kam se dá pomocí té hadičky dostat a nechá se působit, než se sama "nevstřebá".

V obou případech je dobrý mít vyndanej pylovej filtr, ať je to prodění vzduchu lepší a pak dát rovnou novej. Mě tyhle čištění až tak moc účinný nepřipadly - spíš to na nějakou dobu navonělo interiér. Ale ze spodu auta v místě pod spolujezdcem vede gumová hadička - myslím, že je to odtok z kondenzační nádoby a tu jsem při těch čištěních nějak vynechal, takže ještě zkusím nastříkat tu pěnu rovnou tam, a pak už to snad bude OK.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od DEDe »

podleme se to prave do vsech otvoru ventilace strikat nema co sem tak procital mozna proto si to mel jen vonavy ale pak se to vratilo zpet. melo by se to nastrikat nekde za tim filtrem na radiator a tam nekde a pak se to ma nechat nejakou dobu aby to steklo dolu a zbytek vytekl prave tou hadickou pod autem. Melo by se to nastrikat cele do sani vzduchu klimatizace a ono si to stece samo dolu tak sem to pochopil.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od HonzaE »

Já si myslím, že by se ten sprej měl aplikovat do míst, kde se vzduch nasává (čili ne do výdechů) a kde se při zapnuté klimatizaci tvoří vlhkost (výparník). Po vypnutí motoru zůstanou studené a orosené všechny trubky, kterými ledový vzduch vede, ale u výparníku se bude ta vlhkost držet nejdéle. Takže já bych sprej stříkl do otvoru po vyjmutém pylovém filtru a nechal běžet větrák pár minut naplno. Ale sám to raději nechávám dělat odborníky, protože to za pár stovek umějí dobře a nemusím se trápit s tím, jak na to... :-)
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od DEDe »

no par stovek kazdej rok pokud je to fakt tak lehke a vypada to ze jo tak to prubnu sam docela me to i zajima :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od Xfield »

DEDe píše:podleme se to prave do vsech otvoru ventilace strikat nema co sem tak procital mozna proto si to mel jen vonavy ale pak se to vratilo zpet. melo by se to nastrikat nekde za tim filtrem na radiator a tam nekde a pak se to ma nechat nejakou dobu aby to steklo dolu a zbytek vytekl prave tou hadickou pod autem. Melo by se to nastrikat cele do sani vzduchu klimatizace a ono si to stece samo dolu tak sem to pochopil.
Dotěch otvorů se to stříkat má (podle návodu na spreji) ... asi jsem to nenapsal zřetelně, ale nastříkat se to musí všude ve vedení klimatizace/topení, protože kdekoli může dojít ke kondenzaci vlhkosti. Proto musí být vyndaný ten filtr (pěna by ho zničila) a nastříká se to i tohohle prostoru a všude, kde se dá tou přiloženou hadičkou dostat. Cele to JEN do sání klimatizace nenastříkáš - to je příliš malý prostor. Nad tím fitrem je vlastně jen klapka, která přepíná vnitřní/vnější okruh ... je to jen takový víčko, kterým se otevře prostup do prostoru venku pod oknem (u stěračů). Ta pěna se samozřejmě nechá působit - nic jinýho s ní ani dělat nejde. Jen mi připadlo, že ten průtok tou hadičkou z kondenzační nádoby nebyl dostatečnej (prakticky žádnej), proto to příště nastříkám přímo tam.
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace - udrzba, cisteni

Příspěvek od DEDe »

no supr mame tu nekoho kdo to delal :) Jeste jeden dotazek kde presne je to sani vzduchu klimatizace a jak to vypada? Ta hadicka co je k tomu dodana ma takovej konec s dirkama jako by mel nejde pasovat ale ten vstup nasavani klimy je velkej ne ? neni to neco o prumeru 3mm ne ?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“