Jak protáhnout kabely interiér/motorový prostor [fotoreport]

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Jak protáhnout kabely interiér/motorový prostor [fotoreport]

Příspěvek od jamie.thomas »

Tak tu pro vás mám fotoreport pro ty, kteří by chtěli protahovat kabeláž zevnitř auta ven do motorovýho prostoru k baterce. Předem říkám, že to není nic těžkého, takže stupeň náročnosti 2 z 10.

Nejdříve doporučuji sundat levé přední kolo a auto dát na hever (vše se bude dělat o moc lépe, než s nandaným kolem). Zvláště, pokud se chystáte protahovat silnější kabely, které průchodkou jen tak sami neprojdou.
Obrázek

Dále buď křížovým šroubovákem nebo "10"kou imbusem odšroubujete tři šrouby na pravé straně.
Obrázek

Dále ještě jedn vrut na pravé straně a "10" šroub. Zde jsou vidět i všechyn předchozí šrouby, které je nutno odšroubovat.
Obrázek

Pokračujeme nahoře, kde máme jeden vrut a jeden šroub.
Obrázek

Na levé straně podběhu máme uprostřed jeden šroub.
Obrázek

Za kolem máme v levé částo dva vrury.
Obrázek

A konečně poslední dva vruty v levé části pod předním nárazníkem.
Obrázek

Tak a máme kryt podběhu dole a můžeme se vrhnout na protahování. V právé části už vidíme gumovou průchodku a můžeme protáhnout kabel.
Obrázek

Zevnitř vidíme průchodku v levé části v úrovni pedálů. Je to ta více vlevo, né veprostřed pod pedály.
Obrázek

Vyndáme gumovou průchodku, protáhneme kabel a pokusíme se ho protáhnou přímo gumovou průchodkou a zaizolueme.
Obrázek

Kabel máme tedy již dobře chráněn průchodkou a zaizolován proti vodě, můžeme tedy uchytit kabel k ostatním, které již kopírují podběh a vedou do motorového prostoru.
Obrázek
Obrázek

A nakonec protáhneme kabel otvorem, kterým již vedou i kabely, které kopírujeme, do motorového prostoru a hle, kabel nám vylezl v levé části motorového prostoru (z pohledu řidiče) vedle pojistkové skříně za baterkou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Omlouvám se za špatnou kvalitu fotek a když to teď sám hodnotim, tak pro fotoreport moc velké detaily, které moc neřeknou, kde přesně je jaký šroub umístěn. I tak doufám, že se někomu návod bude líbit a že ho někdo ocení :-)
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak protáhnout kabely interiér/motorový prostor [fotoreport]

Příspěvek od DEDe »

peknej navodek myslim ze casem se to bude urcite hodit i me:)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak protáhnout kabely interiér/motorový prostor [fotoreport]

Příspěvek od Vita »

Pekne ... Dobre jsi to zpracoval ...... jo a jde to i bez sundani kola ... ale je to horsi .... :wink: :lol: Takhle je to asi vyc na pohodu ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak protáhnout kabely interiér/motorový prostor [fotoreport]

Příspěvek od jamie.thomas »

Vita píše:Pekne ... Dobre jsi to zpracoval ...... jo a jde to i bez sundani kola ... ale je to horsi .... :wink: :lol: Takhle je to asi vyc na pohodu ....
Jo, věřim, že to de i bez sundání, ale mě se bohužel bez sundání nepodařilo ani odšroubovat ty šrouby a vruty, takže sem to sundal. Jinak štvát se tam s protahovánim tak velkýho kabelu jako sem měl já s nandanym kolem bych teda nechtěl.
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak protáhnout kabely interiér/motorový prostor [fotoreport]

Příspěvek od Vita »

jamie.thomas píše:
Vita píše:Pekne ... Dobre jsi to zpracoval ...... jo a jde to i bez sundani kola ... ale je to horsi .... :wink: :lol: Takhle je to asi vyc na pohodu ....
Jo, věřim, že to de i bez sundání, ale mě se bohužel bez sundání nepodařilo ani odšroubovat ty šrouby a vruty, takže sem to sundal. Jinak štvát se tam s protahovánim tak velkýho kabelu jako sem měl já s nandanym kolem bych teda nechtěl.
Tak to ti verim .... pri takovym kabelu, to by asi neslo .......
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak protáhnout kabely interiér/motorový prostor [fotoreport]

Příspěvek od Rasty »

Já jsem to tahal před rokem a půl, ale bohužel jsem musel volit jinou cestu. Tahal jsem to také nad podběhem ale místo tvé zvolené průchodky jsem volil tu co vede do rozvodny po levé straně hned za sloupkem. Protahoval jsem 50ku kabel a toto bylo jediné řešení. Proto bych k tomuto pouze podotkl že silnější kabel tamtudy moc protáhnout nejde :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak protáhnout kabely interiér/motorový prostor [fotoreport]

Příspěvek od jamie.thomas »

Rasty píše:Já jsem to tahal před rokem a půl, ale bohužel jsem musel volit jinou cestu. Tahal jsem to také nad podběhem ale místo tvé zvolené průchodky jsem volil tu co vede do rozvodny po levé straně hned za sloupkem. Protahoval jsem 50ku kabel a toto bylo jediné řešení. Proto bych k tomuto pouze podotkl že silnější kabel tamtudy moc protáhnout nejde :wink:
To máš prevdu, silnější kabel by šel už hůř. Já sem tamtudy tahal taky 50qmm ještě chráněnou Flexem, to bylo celkem v pohodě, ale taková 75 nebo 100qmm by už byl problém.
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“