Svicka v oleji

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Svicka v oleji

Příspěvek od Accentdevil »

Caute mam otazecku...dnes jsem vymenil svicky a hned prvni svicka se normalne topila v oleji,proste tam byl olej tak se chci zeptat je to v poradku? nebo v poradku asi ne ale jestli je to velky problem mam namysli...

- kdyz uz tak se jeste zeptam...po vymene prednich ramen mi auto zezacatku vrzalo z leve strany kdyz prejedu nerovnost(klidne malinkou) a nedavno vrzani prestalo a ted nekdy kdyz jedu a vytocim volant lehce doprava tak slysim skrtani od leveho kola tak me napadlo jestli tam nemuze neco drit nebo tak no :-k

Moc diky za odpovedi... :hyu:
Naposledy upravil(a) Accentdevil dne 06 zář 2009, 19:21, celkem upraveno 1 x.
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
PINGYO
**
Příspěvky: 130
Registrován: 21 říj 2007, 16:29
Bydliště: PRAHA

Re: Par otazecek,prosim radu

Příspěvek od PINGYO »

ahoj to vrzani sem mel po vymene ramen take v servisu my rekli ze je to v poradku nez se to vyjede
Hyundai Elantra 1.6 79kw r.v.2001
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Par otazecek,prosim radu

Příspěvek od Accentdevil »

Normalne jsem cekal ze se mi ozves Ty nebo Mayq :D tak dik jsem klidnejsi,myslel jsem ze uz neco zmrsili,delali to docela dlouho tak byl asi nejakej problem...
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Par otazecek,prosim radu

Příspěvek od Accentdevil »

PINGYO píše:ahoj to vrzani sem mel po vymene ramen take v servisu my rekli ze je to v poradku nez se to vyjede

Kdy ti prestalo to vrzani??

Vite nekdo odkud se vzal ten olej u svicky? vytahl jsem svicku a tam byl olej tak jsem se docela zalekl protoze by tam nemel co delat ne? prosim poradte nekdo urcite to neni normalni ne? :-k
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
PINGYO
**
Příspěvky: 130
Registrován: 21 říj 2007, 16:29
Bydliště: PRAHA

Re: Par otazecek,prosim radu

Příspěvek od PINGYO »

asi tak po mesici ale to jezdim denne.ale ted to vrzne jen vyjimecne
Hyundai Elantra 1.6 79kw r.v.2001
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: Par otazecek,prosim radu

Příspěvek od super.soso »

Accentdevil píše:
PINGYO píše:ahoj to vrzani sem mel po vymene ramen take v servisu my rekli ze je to v poradku nez se to vyjede

Kdy ti prestalo to vrzani??

Vite nekdo odkud se vzal ten olej u svicky? vytahl jsem svicku a tam byl olej tak jsem se docela zalekl protoze by tam nemel co delat ne? prosim poradte nekdo urcite to neni normalni ne? :-k
Sviecka v oleji? To je uz problem, nahodou ti auto zere aj olej? Ked hej tak ti odisli asi kruzky alebo tesnenia.
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od Accentdevil »

Jee on nekdo poradil :) to jsem rad...
- olej mi to zere,doslova zere bych rekl ale nejake ´´curky´´ pod autem nejsou takze nechapu kde se ztraci a ten olej tam byl u te svicky,ta svicka tam byla ponorena v tom oleji :-k

Nemuze to byt neco jineho nez ty krouzky? nebo je to proste dany a je to tim?
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od Accentdevil »

Jaky tesneni napriklad atd protoze tesneni pod vikem jsem nedavno treba menil takze tim by to snad bejt nemohlo i kdyz to by bylo jeste v pohode no :?
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od super.soso »

Accentdevil píše:Jaky tesneni napriklad atd protoze tesneni pod vikem jsem nedavno treba menil takze tim by to snad bejt nemohlo i kdyz to by bylo jeste v pohode no :?
Mne sralo olej ked mi prasklo tesnie pod vekom ventilov ale to bola mala spotreba,horsie bolo ze to presakovalo von. Ak ti to zere"spaluje aj olej" zistis to tak ze z vyfuku pojde modrasty dym a bude to smrdet inak ako normalne. Ked hej tak to budu na 99% kruzky. Skusal si tam davat olej 15W-40? mozno by to spolalilo ale ked to zere vela je to len predlzovanie smrti. Treba sa spytat niekoho z klubu kto menil kruzky ake mal on priznaky.
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od ivan »

Accentdevil píše:Jee on nekdo poradil :) to jsem rad...
- olej mi to zere,doslova zere bych rekl ale nejake ´´curky´´ pod autem nejsou takze nechapu kde se ztraci a ten olej tam byl u te svicky,ta svicka tam byla ponorena v tom oleji :-k

Nemuze to byt neco jineho nez ty krouzky? nebo je to proste dany a je to tim?
Když jde píst do horní úvratě tlačí před sebe olej až ke zapalovací svíčce ,proto tam je :!: ,když je větší tlak v prostoru válce uvnitř tak olej jde i přes zap.svíčku ven i když je utažená jak prase tzv.vzlíná! Stírací kroužky to již mají za sebou správná funkce je ,že oblasti válce je roztříknut olej od kliky po stěnách válce a při zestupu směrem dolů (dolní úvrať)stírací kroužek ten to olej setře proto stírací kroužky :!:
Při poškození stíracích kroužků se olej neztírá,ale jen nahrnuje před pístem což je špatně a co je nahoře shoří společně s benzínem ve spalovacím prostoru je to mechanická závada,když tak přejít na hustčí olej,ale většinou se to zhorší před smrtí motoru :(
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od super.soso »

ivan píše:
Accentdevil píše:Jee on nekdo poradil :) to jsem rad...
- olej mi to zere,doslova zere bych rekl ale nejake ´´curky´´ pod autem nejsou takze nechapu kde se ztraci a ten olej tam byl u te svicky,ta svicka tam byla ponorena v tom oleji :-k

Nemuze to byt neco jineho nez ty krouzky? nebo je to proste dany a je to tim?
Když jde píst do horní úvratě tlačí před sebe olej až ke zapalovací svíčce ,proto tam je :!: ,když je větší tlak v prostoru válce uvnitř tak olej jde i přes zap.svíčku ven i když je utažená jak prase tzv.vzlíná! Stírací kroužky to již mají za sebou správná funkce je ,že oblasti válce je roztříknut olej od kliky po stěnách válce a při zestupu směrem dolů (dolní úvrať)stírací kroužek ten to olej setře proto stírací kroužky :!:
Při poškození stíracích kroužků se olej neztírá,ale jen nahrnuje před pístem což je špatně a co je nahoře shoří společně s benzínem ve spalovacím prostoru je to mechanická závada,když tak přejít na hustčí olej,ale většinou se to zhorší před smrtí motoru :(
presne takto som to myslel,pekne si to vysvetlil
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od Accentdevil »

Takze zjednodusene to znamena co? :lol: jako ze musim udelat co a nebo to nema cenu neco delat atd? :-k ...ja si zadneho koure z vyfuku ani smradu nevsiml,olej zere to jo a proto se divim kde se ztraci kdyz nekape a ani nic z vyfuku nevychazi jako modrej nebo cernej kour to vubec a nic ani necitim nebo tak neco...takze co udelat aby vse bylo ok? :)
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od Selshig »

a opravdu jsi si jistý že za tebou není oblak dýmu??? ať ti někdo šlápne na plyn a dívej se na výfuk. Ale ať sešlápne víc plyn. Ivan má pravdu máš pístní kroužky v prdeli. Buďto vyměnit jen kroužky nebo generálku motoru ale to se ti asi vyplatí koupit starý motor z nějakého vraku bouraný na prdel. Generálka by tě vyšla na v tvém případě staří auta na víc jak cena vozu.
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od Accentdevil »

Selshig píše:a opravdu jsi si jistý že za tebou není oblak dýmu??? ať ti někdo šlápne na plyn a dívej se na výfuk. Ale ať sešlápne víc plyn. Ivan má pravdu máš pístní kroužky v prdeli. Buďto vyměnit jen kroužky nebo generálku motoru ale to se ti asi vyplatí koupit starý motor z nějakého vraku bouraný na prdel. Generálka by tě vyšla na v tvém případě staří auta na víc jak cena vozu.
Opravdu dym nejde :-k a jestli to jsou ty krouzky tak kolik to vse muze stat? Motor slape v pohode az na ten olej jen ze mizi porad...takze?
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Svicka v oleji

Příspěvek od ivan »

Accentdevil píše:
Selshig píše:a opravdu jsi si jistý že za tebou není oblak dýmu??? ať ti někdo šlápne na plyn a dívej se na výfuk. Ale ať sešlápne víc plyn. Ivan má pravdu máš pístní kroužky v prdeli. Buďto vyměnit jen kroužky nebo generálku motoru ale to se ti asi vyplatí koupit starý motor z nějakého vraku bouraný na prdel. Generálka by tě vyšla na v tvém případě staří auta na víc jak cena vozu.
Opravdu dym nejde :-k a jestli to jsou ty krouzky tak kolik to vse muze stat? Motor slape v pohode az na ten olej jen ze mizi porad...takze?
Požádej o info uživatele kokroffa,on ti po to poví měl to samé :)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“