Jaký nejlepší olej do motoru?

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od jamie.thomas »

Měl by pro mě někdo radu, jakej bych měl do svýho Coupe lejt olej do motoru? Dneska jsem náhodu vytáhl měrku a zjistil jsem, že je to už pod ryskou a chtělo by to dolít. Asi se ten olej za těch půl roku co to stojí bezprizorně před barákem nějak vypařil. A chtěl bych tam nalejt něco kvalitní, ale moc se v tom neorientuji.

Díky za rady.
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Reklama
 

Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Asi nejlepší volba je Agip Formula One 5W40...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od black_sheep »

nejlepsi bude hlavne olej vymenit i s filtrem... a ne jen dolejt :-) to tam totiz muzes nalejt cokoliv a bude to nahovno :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od jamie.thomas »

black_sheep píše:nejlepsi bude hlavne olej vymenit i s filtrem... a ne jen dolejt :-) to tam totiz muzes nalejt cokoliv a bude to nahovno :)
Tak záleží kdy (jestli) se taková výměna dělal naposled. Po kolika km by se to mělo měnit? Abych to zase neměnil zbytečně, když to už třeba měněný bylo a nebude tomu moc dlouho. Předtim, než sem ho koupil, byla dělaná ještě v DE serviska a od tý doby sem toho moc nenajel.

PS: Zvládnu si ten filtr vyměnit sám?
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od Rybář »

Ježiš :roll: , to se má měnit okamžitě po zakoupení ať serviska říká cokoliv. Je to otázka pár korun a takhle pěkně riskuješ.... Stejně rozvody. Výměna oleje s filtrem není nic složitého, ale raději si to nech udělat. Pokud budeš opravdu jenom dolévat olej (jestli je pod minimem, tak ho dolej každopádně i před případnou výměnou), tak na značce vůbec nezáleží. Mrkni do té servisní knížky, jestli tam není uvedená specifikace nebo štítek v motorovém prostoru a pak tam nalej klidně Mogul nebo Paramo
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Určo si to nech vyměnit, jistota je jistota... Pokud chceš dát autu opravdu z toho nej pro normální auta, co ještě stojí jakžtakž normální peníze, doporučuju ten Agip Formula One. U kupé se pak mění co 10 tisíc km...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od jamie.thomas »

Markus Huhtimo píše:Určo si to nech vyměnit, jistota je jistota... Pokud chceš dát autu opravdu z toho nej pro normální auta, co ještě stojí jakžtakž normální peníze, doporučuju ten Agip Formula One. U kupé se pak mění co 10 tisíc km...
Asi to tedy zatím doleji čímkoliv (vzhledem k tomu, že se s autem nejezdí) a až bude dodělané, tak jsem stejně chtěl jet na servisku, tak to vyměním všechno. Každopádně 10 tisíc km u mě znamená odst abstraktní pojem a je to tak na pár let ježdění...
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od Borek »

Výměna oleje u Coupe GK je po 15000km.Na značku nehleď-ber olej,který má na obalu napsáno API-SG(nebo když chceš lepší,tak SJ,SL,SM.. :D )5W40.Motor v Coupe je nenáročný držák a podle výrobce(serv.knížky)je možné plnit i oleji s nižší specifikací než je SF (v tom případě se mění po 10000km nebo po 6 měsících).
Takže každý olej je lepší,než žádný(nebo pod ryskou). :D Běž na první benzínku a kup alespoň nějaký 5W40 API-SG(nebo vyšší)a dolej. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od jamie.thomas »

Borek píše:Výměna oleje u Coupe GK je po 15000km.Na značku nehleď-ber olej,který má na obalu napsáno API-SG(nebo když chceš lepší,tak SJ,SL,SM.. :D )5W40.Motor v Coupe je nenáročný držák a podle výrobce(serv.knížky)je možné plnit i oleji s nižší specifikací než je SF (v tom případě se mění po 10000km nebo po 6 měsících).
Takže každý olej je lepší,než žádný(nebo pod ryskou). :D Běž na první benzínku a kup alespoň nějaký 5W40 API-SG(nebo vyšší)a dolej. :wink:
o.k. konečně mi to někdo řekl jako pro blbce, co mám v podstatě koupit. Takže 5W40 a označení API-SG a vejš. Super, teď už aspoň vim, co koupit.

Díky.
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Že máš koupit 5W40 jsem ti psal už v mém prvním příspěvku :lol:
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od jamie.thomas »

Markus Huhtimo píše:Že máš koupit 5W40 jsem ti psal už v mém prvním příspěvku :lol:
Pravda, ale takhle to mám i specifikovaný označením, jaké jsou horší a jaké lepší, což je dobré vědět ;-)
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Jasný :)

Já bych jen doplnil, že motory kupéček jsou sice známé držáky, ale člověk je tím olejem musí dost krmit, to je potřeba mít na paměti...
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
jamie.thomas
**
Příspěvky: 291
Registrován: 29 lis 2008, 14:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od jamie.thomas »

Markus Huhtimo píše:Jasný :)

Já bych jen doplnil, že motory kupéček jsou sice známé držáky, ale člověk je tím olejem musí dost krmit, to je potřeba mít na paměti...
Naštěstí s tim vůbec nejezdi, což je asi dobře, protože olej nekontroluju a spíš je pro mě znamením, že je něco špatně svítící kontrolka která kupodivu nesvítí, ikdyž je to pod ryskou.
http://www.luxury-underwear.cz
--Nové kolekce za ceny outletu--
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od Rybář »

Další člověk, kterej si myslí, že kontolka oleje se rozsvítí, když je ho tam málo... :|
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký nejlepší olej do motoru?

Příspěvek od Hardcam »

SG atp. neznamena, ktera olej je lepsi a ktery horsi...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“