Parkovací senzory

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Koblet
Příspěvky: 4
Registrován: 03 říj 2011, 11:52

Parkovací senzory

Příspěvek od Koblet »

Nevím jestli to tady už někdo náhodou neřešil, tak se případně omlouvám. Máme objednanou ix20 ve výbavě trikolor a uvažuji o dodatečné montáži zadních parkovacích senzorů. Bohužel to nejde pro tento stupeň výbavy přímo ve výrobě, ale prodejce mi nabídl jejich montáž u nich. Chtěl bych se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenosti a hlavně zda nemáte zkušenost s nalakováním senzorů. Originál budou černé a rád bych je dal do stejného laku jako auta. Prodejce mi řekl, že se to nedoporučuje, protože se sníží jejich dosah. Ale nemám tušení jestli jde o snížení např. o 5cm, nebo o 30cm. Díky za případné zkušenosti
Hyundai IX20 1.4 DOHC CVVT 16V - TRIKOLOR
Reklama
 

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od David PLEVA »

To vše záleží na senzorech, které ti prodejce nabídl. Některé se přelakovat můžou bez "ztráty kytičky", jiné se přelakovat vůbec nesmí. Musíš si zjistit, které ti prodejce nabízí. Možná by se vypaltilo koupit si na internetu takové, které ti vyhovují a nechat si je tam potom dodatečně namontovat.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od airwaves »

Tak tak, jsou senzory za pár stovek které v zimě nefungují a pak za tisíce jako třeba Cobra a ty fungují. Dobré by bylo aby jsi měl na senzory záruku.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od PetrUL »

Zdravím,
mám objednanou ix20 1,6i Trikolor a jako bonus od prodejce jsem získal "parkovací senzory - 4 čidla lakovaná" v ceně vozu. Informoval mě, že čidla budou v barvě vozu a o žádném dodatečném lakování nemluvil a tak si myslím, že to jsou čidla dodávané přímo firmou Hyundai již v barvě vozu. Pro výbavu STYLE jsou čidla již v ceně vozu a pochybuji, že by tam dávali obyčejná černá a dodatečně je lakovali ...

Montáž mi budou dělat taky až u prodejce, protože auto prý dostanou z továrny s předem určenou výbavou a veškeré doplňky jako jsou právě zmiňované parkovací senzory, které nejsou standardně ve výbavě trikolor montují na přání zákazníka až technici v prodejně.

Zkus se informovat zda ti nemohou nabídnout jiná čidla, která již budou lakovaná přímo od výrobce.
Naposledy upravil(a) PetrUL dne 13 bře 2014, 21:59, celkem upraveno 1 x.
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od airwaves »

Drobná oprava uchycení parkovacího senzoru, který se uvolnil z jednoho zámečku. Přístup je velmi špatný, po demontáži kola, zástěrky i podběhu se dá do prostoru vsunout jedna ruka a pak tam není nic vidět :D .
Přílohy
S1 (1).JPG
S1 (1).JPG (138.03 KiB) Zobrazeno 12006 x
S1 (2).JPG
S1 (2).JPG (225.98 KiB) Zobrazeno 12006 x
S3.JPG
S3.JPG (233.5 KiB) Zobrazeno 12006 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od airwaves »

Dobrý den, po delší době a pár tisícovkách klidných km další malá závada. Couvací - parkovací čidla, nebo systém, po zařazení zpátečky mají pípnout, pak ztichnout. Po přiblížení se k překážce maj pípat. Mě bohužel teď po zařazení zpátečky pípají trvale. Střídají dlouhý a krátký tón. Jako by kód závady? Jsou to fabrická čidla ve výbavě style. Takže snad to kryje záruka. Prý čínská čidla vydrží dvě zimy, takže přesně je mám za sebou :D Nevíte, pomůže restart formou odpojit baterku? Co všechno se krom stanic rádia stane po odpojení baterky? Mohu to v klidu provést? Díky!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od bony »

Asi to znaci zavadu na jednom cidle. Doporucuji odpojit ridici jednotku park. cidel a zase ji pripojit. Pokud to nepomuze je jedno cidlo k.o. potom staci odpojovat jednotliva cidla nez prijdes na to ktere je vadne. Ale resil bych to v ramci reklamace.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od airwaves »

Tak budu muset potřetí do servisu s reklamací vadného parkovacího senzoru. Nejprve byl měněn jeden, podruhý zbývající tři a nyní potřetí podle signalizace na displeji je vadný pravý. Nevím co k tomu slušně dodat. Jak to nějak rozumně komentovat. Nakupujte levné díly ale kvalitní. No to je blbost co, takové neexistují. Hm. Nevím, asi narovinu: běžte s takovema čínskejma sráčema do háje! Musím volat do servisu, musím se objednat, musím tam dojet, musí se přemluvit elektrikáč aby se na to hned podíval, musí se senzor objednat a nastříkat, musím tam znovu volat zda už je musím tam znovu dojet a pak je vyměněn. Plus kecy, papíry podpisy. Úplně zbytečný pro obě strany! Šlendrián!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od PALI-PALI »

zaujimave je ,ze ja mam senzory od vyroby a su cierne. Sice su celkom male (asi polovicne oproti velkosti senzorov od cinana), ale su cierne...
ix20, 1,4b, 2013
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od airwaves »

Hlavně ti přeji ať nemusíš každej rok kvůli senzoru 2x do servisu :D . Já už taky navrhoval dejte tam černej ať to nemusíte barvit. Nevím jestli to stříkaj nebo to je nějaký plast???
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Kunyak
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 úno 2018, 11:53

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Kunyak »

Zdravím,mám dotaz zvažuji že bych si nechal V Hyundai Olomouc namontovat parkovací senzory,teď nabízejí dva druhy 1. základní řada,lakovatelné - cena+práce 3800 kč a 2. vyšší řada, lakovatelné,širší možnosti nastavení funkcí - cena+práce 5100 kč. Máte někdo nějaké zkušeností s doděláním park.senzorů popřípadě foto kam se přidělává ten pipák a nebo kam je to napojené a jak se to zobrazuje,dík za jakékoli info či foto.
Hyundai 1.4 CVVT 66 kw -TRIKOLOR - MICRON GREY
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Pokud jsi alespon trochu zrucnej za cca 220Kc mas to nejlepsi jednoduche na zapojeni pouze 2 dratu na couvacku vcetne par barev.

KOORINWOO Car Parking Sensors Parktronics 4 Black/silver/white/Gley 22mm Reverse Backup RadarS Sound Buzzer Beep Alarm Jalousie
http://s.aliexpress.com/muQNbA7V?fromSns=Copy to Clipboard
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
Kunyak
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 úno 2018, 11:53

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Kunyak »

Šikovnost by nějaká byla, ale auto mám měsíc,takže asi nechám zásah do auta na servis :hyu:
Hyundai 1.4 CVVT 66 kw -TRIKOLOR - MICRON GREY
pelito
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2018, 13:26

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od pelito »

da sa nejak zvysit hlasitost senzorov? zdaju sa mi byt dost tiche.
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Parkovací senzory

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Kunyak píše:Šikovnost by nějaká byla, ale auto mám měsíc,takže asi nechám zásah do auta na servis :hyu:
Nemuzes o nic prijit, max jen ten naraznik. Na druhou stranu objednej a nech si to jen za ticku v servisu namontovat, tim o zaruku vubec neprijdes a cena celkem 1,3 tis.
At se dari.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Odpovědět

Zpět na „ix20“