Podložka RZ na 5 dveřích

Moderátoři: frawd, Moderátoři

mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Podložka RZ na 5 dveřích

Příspěvek od mikimiki »

ahojte kolegové, jsem čerstvým majitelem ix20 1,6 trikolor a moje nadšení z koupě utržilo první šrám :( po registraci jsem s nadšením šel instalovat registrační značky. když jsem poklekl k zadním dveřím, zjistil jsem, že prodejce mi namontoval podložku pomocí samořezných vrtutů přímo do plechu aniž by využil připravených otvorů :twisted: hned jsem volal do autosalonu, kde mi sdělili, že to tak dělají vždycky a nikdo to doposud neřešil!!! tak já to teda řešit budu a už jsem kontaktoval výrobce, tak uvidíme jaká bude reakce na přístup autorizovaného dealera. toliko má nepříjemná zkušenost s mým prvním novým vozem. jinak jsem spokojen po všech stránkách. přeju pěkné svátky a těším se na další debaty.
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od PetrUL »

to mikimiki:

Zdravím, bylo by možné říci o jaký autosalon se jedná. Já to neprohlížel a doufám, že jsme nekupovali auta u stejného dealera. ( Já :hyu: Háša Bohušovice n/O - se vším spokojenost)

Přeju spoustu najetých spokojených kilometrů ...

Já mám auto cca měsíc a dnes mi skočilo na tachometru prvních 1.000 km a musím zaklepat ](*,) zatím nemám žádný závažný důvod nebýt spokojený. :wink:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od mikimiki »

můj prodejce je v ostravě a tudíž to nemám ani daleko do nošovic k výrobci :hyu:
po předvedení úrovně montáže začínám mít silné obavy z následujících garančních prohlídek [-o<
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od PetrUL »

Měl bych také obavy svěřit tomuto dealerovi své auto na servis. Pokud se takto chovají při montáži podložky pod RZ, jak se budou chovat k autu jako celku?

Možná jsem moc náročnej, ale pokud mi mechanik v pneuservisu nahází šrouby z kol jen tak na zem a následně po nich šlape, tak už mě tam nikdy neuvidí :evil:

Všichni máme svobodnou volbu servisu a tak si můžeme vybrat komu svá auta svěříme. Pokud by neměl servis v mém okolí dobrou pověst jezdil bych raději jinam!
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
J.Petroš
*
Příspěvky: 50
Registrován: 08 čer 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od J.Petroš »

mikimiki píše:můj prodejce je v ostravě a tudíž to nemám ani daleko do nošovic k výrobci :hyu:
po předvedení úrovně montáže začínám mít silné obavy z následujících garančních prohlídek [-o<
Jestli mysliš prodejnu v Hrabové tak ...................
IX 20 1,6 Tricolor club polar white 8/2019-
I 30 kombi 1,6 GDi platinum silver 6/2016-8/2019
IX 20 1,4 Classic Ice Blue 4/2011-6/2016
GETZ 1,4 Champion Sky blue 6/2006-4/2011
F Fiesta 1,0 5/1995-6/2006
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od mikimiki »

myslím tím prodejce v ostravě mar. horách. nechci zatím dělat nějaké závěry, s človíčkem na prodeji jsem neměl sebemenší problém, jenom jsem asi narazil na ignoranta mechanika. jak namontovali podložku tobě?
Přílohy
DSC06628_.gif
DSC06628_.gif (220.27 KiB) Zobrazeno 4406 x
Naposledy upravil(a) mikimiki dne 05 led 2012, 13:15, celkem upraveno 2 x.
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od airwaves »

Ahoj! Tak upevnění zadní RZ jsem kontroloval jako první věc na novém autě. Ihned druhý den po příjezdu z Bohušovic :D . A bylo to uděláno uplně stejně. Samořezňáky rovnou do plechu. Když jsem to demontoval, bylo mi naprosto jasný, že by se rez po pár letech pod lakem pěkně rozjela. Byly tam plošky bez laku a přímo v místě kam může sůl. Otvory jsem odjehlil a zastříkal několikrát konzervačním voskem. Pak jsem si koupil vhodnější šroubky s širokou placatau hlavou a podložku pěkně slušně upevnil. Všechno jsem opět zastříkal voskem. Původní samořezňáky jsem pak využil na vylepšení upevnění přední značky která je do plastu a tam to nevadí. V nejmenovaném servisu :D jsem pak byl na garančce a spokojenost. Ono to asi při dnešním fofru jinak nejde. Kdyby měl mechanik sundavat u každýho auta tapecírunk zadních dveří asi by to mohli zavřít. Ideální by ovšem bylo, kdyby to řešil výrobce předpisem a nebo rovnou montoval podle země dodání patřičnou podložku a nemuselo se nic samořeznit a poškodit protikorozní bariéru.
Přílohy
po upravě2.JPG
po upravě2.JPG (236.61 KiB) Zobrazeno 4590 x
po upravě.JPG
po upravě.JPG (254.23 KiB) Zobrazeno 4592 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od mikimiki »

díkes za dokonalý příspěvek. taky bych to manuálně zvládnul, ale nechce se mi podporovat něčí šlendryjánství. obzvlášť, když já tam mám originál otvory pro upevnění značky a žádné reklamní podložky jsem po nikom nechtěl !!! vidím to na výměnu dveří, případně na slevu z kupní ceny :twisted: uvidím, co na to oslovený výrobce. zatím se nenervuju a přeju pěkné pohodové svátky :P
Naposledy upravil(a) mikimiki dne 03 led 2012, 14:11, celkem upraveno 1 x.
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ferda mravenec »

I já mám tímto způsobem připevněnou RZ. Asi to dělají všude tak. Také přeji hezké svátky a mnoho šťastných kilometrů v nadcházejícím roce. f.m
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Podložka RZ na 5 dveřích

Příspěvek od mikimiki »

tak mám vyjádření výrobce, ve kterém je uvedeno "že způsob upevnění podložky pomocí vrutů, zavrtaných do plechu zadních dveří, ignoruje připravené zaslepené otvory, je naprosto v rozporu se schváleným postupem a může vést ke korozi zadních dveří, protože otvory nejsou nijak ošetřeny proti vlhkosti". zároveň jsem obdržel nabídku od servisu na výměnu kompletních dveří.
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
ferda mravenec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 13 lis 2011, 08:57
Bydliště: M.B.

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od ferda mravenec »

To je bomba. Jestli je to pravda tak budou servisy zaplaveny těmito reklamacemi. Ale nevěřím, že se k tomu tak pstaví všichni. f.m. #-o
Naposledy upravil(a) ferda mravenec dne 06 led 2012, 12:38, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Hardcam »

Budou muset. Servis neni volnomyslenkarska asociace, musi se jasne ridit pokyny "shora". Kde to videli, delat diry do plechu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od airwaves »

Tak to je super pro ostatní majitele. Jen bych měl dotaz na technologii jak se získává vyjádření výrobce? To jsou nějaké help stránky, mejl a nebo dopis na tiskové oddělení nebo kam jak?
Doporučuji koupit aktuální číslo AutoTip 1/2012. Je tam velké srovnání 6x auto VW versus 6x auto Hyundai. Skore 3:3. Náš bojovník porazil Golfa plus. Není to na šampaňské, Golf byl nepatrně lepší ve většině parametrů, ale v porovnání měla váhu i cena takže celkové vítězství je naše!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mikimiki
*
Příspěvky: 39
Registrován: 23 pro 2011, 20:32
Bydliště: Ostrava

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od mikimiki »

problém s proděravěnými dveřmi by možná stál za samostatné téma. já jsem svoje dveře nafoti a popsal situaci v emailu, který jsem poslal výrobci. ten má svoje stránky včetně kontaktů :hyu:
1.6i trikolor A/C TWC-bílá 12/2011
Uživatelský avatar
kubatrabant
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2011, 13:19

Re: Podložka RZ na 5 dveřích

Příspěvek od kubatrabant »

ahoj,
v tomto tématu mohu jen pochválit :hyu: Česká Třebová, plastový držák SPZ je chycen šrouby v připravených závitech a okolo je guma i ve všech prolisech pod krytem aby to pekně sedělo.
Hyundai ix20 Trikolor - 1,4 CVVT , Ice Blue, 11/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“